Results 1 to 3 of 3

Thread: lidhje router modem usb kart rrjeti per pc -dreambox?

 1. #1

  lidhje router modem usb kart rrjeti per pc -dreambox?

  kam nje modem dlink usb vetem, dua ta lidh me pc .a mundta shfrytezoj karten e rrjetit per ti dhene routerit apo dreamboxit ushqim?

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: lidhje router modem usb kart rrjeti per pc -dreambox?

  Quote Originally Posted by kapitenio View Post
  kam nje modem dlink usb vetem, dua ta lidh me pc .a mundta shfrytezoj karten e rrjetit per ti dhene routerit apo dreamboxit ushqim?
  nese kam kuptu qarte atehere, pergjigja eshte po.

  modemin dlink e ke usb? dmth e lidh ne pc dhe ke internet ne pc.
  pastaj lidh nje skede rrjeti ne pc dhe del prej pc me kabull ethernet te kryqezuar (cross) dhe perfundon nga mrapa dreamboxit dhe .... i jep te haje.

  efekti negativ qe ka nje modem usb eshte qe kur te "kerkoje ushqim" dreamboxi duhet te mbash ndezur edhe pc njekohesisht se po ta fikesh pc, te fiket dhe modemi usb qe merr energji nga pc i ndezur.

 3. #3

  Re: lidhje router modem usb kart rrjeti per pc -dreambox?

  e kisha harruar faktin qe duhet ta lija ndezur pc duke gjetur zgjidhje me pas e ndrova modemin me nje speedstream 4100 por kur i jap ip manuale nuk me lidhet me ruterin vetem automatike me ben pune per pc por jo per dreamboxin kush me ndihmon me konfigurimin?

Similar Threads

 1. Dreambox 500S and Speedport W503V router
  By myoko in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 21-12-2009, 00:56:21
 2. Question peut on connecté la dreambox au modem?
  By neo29200 in forum French / Français
  Replies: 2
  Last Post: 10-08-2009, 21:55:06
 3. Question peut on connecté la dreambox au modem?
  By neo29200 in forum Dreambox Information and Tutorials
  Replies: 2
  Last Post: 10-08-2009, 21:55:06
 4. modem/router for Dreambox
  By myoko in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 05-12-2008, 17:23:36
 5. Router para modem sapo
  By SoUnD3r in forum Portuguese / Português
  Replies: 2
  Last Post: 30-09-2006, 10:22:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •