Results 1 to 3 of 3

Thread: Pyetje rreth kaleve aljazeera sport

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  23-02-2009
  Posts
  14
  Uploads
  0

  Pyetje rreth kanaleve aljazeera sport

  Me sa di un aljazeera sport 1 dhe 2 jane ne (7.0W) dhe jane free. Cilet kampionate transmeton si dhe a mund te shihen nga shqiperia me nje antene normale apo duhet e madhe. Meqe digi tv eshte drejt fundit te pakten mos mbesim pa pare sport.

 2. #2

  Thumbs up Re: Pyetje rreth kanaleve aljazeera sport

  Quote Originally Posted by sat-x View Post
  Me sa di un aljazeera sport 1 dhe 2 jane ne (7.0W) dhe jane free. Cilet kampionate transmeton si dhe a mund te shihen nga shqiperia me nje antene normale apo duhet e madhe. Meqe digi tv eshte drejt fundit te pakten mos mbesim pa pare sport.

  JSC+sport kapen dhe me nje parabol 90cm(por do keshe probleme nqs moti eshte i keq)me mire eshte nje 110ose120CM.

  JSCsport te pa kriptuara jane 2 kanale (dhe japin kampionatin FRANCEZ dhe HOLLANDEZ)kurse ato qe jane te kriptuara do jene 8 kanale je japin kampinatin ITALIAN SPANJOLL CHAMPIONSLIG KAMPIONATI TURK dhe disa kampinate te vogla si suedeze disa LIGA TE DYTA

 3. #3
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Pyetje rreth kaleve aljazeera sport

  Atehere te 8 kanalet AlJazera qe jane ne hotbird 13'' hapen pa asnje problem. Aparati CASPER po vazhdon me mrekullite e tij. Eshte ky aparat qe mbas kanaleve te Noves dhe disa kanaleve te D/Alb te thyera tashme dhe paketa e plote e AlJazera-ve si dhe te gjitha kanalet erotike qe ndodhen ne Hotbird por nuk mbaron ketu komplet paketa ART-e ne hotbird me te gjithe kanalet dhe me ata sportive e thyer dhe kjo, shumicen e te gjithe paketes polake ne Hotbird si dhe disa kanale nga paketa franceze si Aksion, RTL9, AB1, Animaux etj. Mendoj se eshte nje mrekulli nuk e di nese eshte dikush qe ta kete provuar por them se eshte nje aparat i mrekullueshem. Te gjitha jane te thyera dhe hapen gjate nderimit te paketave me nje shpejtesi te njejte si ta kete karten e abonimit brenda. Nuk po di te them se c'behet me satelitet e tjere sepse per momentin vetem Eutelsat W2 dhe hotbird po perdor por shume shpejt do kem dhe rezultatet se ca behet tek Astra 19''.

Similar Threads

 1. ART + Aljazeera Sport (JSC)+ others
  By Dogs1888 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 1
  Last Post: 27-08-2009, 15:10:40
 2. Info Pyetje rreth kartave gama
  By jorida2008 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 23-02-2009, 18:57:00
 3. Aljazeera Sport in HD
  By x box in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 27-05-2008, 01:54:11
 4. Question Aljazeera Sport +1/+2
  By bigpete in forum Diablo Cam
  Replies: 7
  Last Post: 03-03-2008, 12:55:52

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •