Page 1 of 19 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 187

Thread: Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

 1. #1
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

  Nje aparat i thjeshte jo i komplikuar shume praktik ne punim. Nuk di te them eshte i mire apo i mrekullueshem per momentin por mund dhe te ndodhe qe te jete si gjithe te tjeret nje flake kashte e hedhur ne treg por ne keto momente po ben cudira. Ka arritur te thyeje gati te gjitha paketat qe jane ose pretendohet te jene te fuqishme. Ka hyre ne treg duke thyer kanalet e Noves dhe me pas ka vazhduar me hapjen e disa nga kanalet e paketes se D/Alb ndersa tani po i tejkalon gjithshka se bashku me keto paketen e plote te kanaleve AlJazera ne Hotbird, paketen e kanaleve ART-e ne hotbird dhe kjo e plote me gjithe kanalet sportive, te gjitha kanalet erotike qe ekzistojne ose qe transmetojne ne satelitin Hotbird, disa prej kanaleve te paketes polake ne Hotbird, si dhe disa nga kanalet franceze te paketes AB1, Acsion, RTL9, NT1, etj. Nuk di te them dicka se cfare ndodh tek satelitet e tjere ku jam shume kureshtar te di ca behet tek Astra 19'' sepse per momentin vetem Eutelsat W2 dhe Hotbird po shikoj por shume shpejt do kem dhe lajme per satelitet e tjere. Nuk e di e thashe dhe me lart eshte mrekulli, cudi, apo dicka qe do te kaloje si nje flake kashte gjithsesi presim.

 2. #2
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

  Ej ti qe po i ben kaq shume reklame ketij aparati a mundesh te na e tregosh kanalet qe ky hap me figure qe edhe ne ta besojme se me te vertet ben mrekullira

 3. #3
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

  kete do e beja me gjithe deshire por nuk e di se si dhe e di qe per ju nuk eshte e besueshme por do te doja qe dikush tjeter ta kishte provuar megjithate ndoshta pak me vone nese do te vazhdoje keshtu si po ecen them se do te beje buje te madhe ne treg une aktualisht i shof te gjitha keto qe thashe me lart dhe nuk do te doja te beja reklame ketu une nuk i shes kujt ketu por thjesht e ve per informacion sepse ky eshte nje nga forumet me te kompletuar dhe qe mua me pelqen dhe vetem per kete une per te gjitha sa ju thashe me lart i kam testuar dhe Nova dhe disa nga kanalet e D/Alb po bejne gati 2 muaj qe jane te hapura gjithshka sikur ta kete abonimin brenda punon dhe i hap shpejt cdo gje me emu asgje shtese vetem aparati. Shpresoj qe dikush tjeter qe mund ta kete provuar te me konfirmoje per keto qe une po them. Te gjitha ato paketa qe te thashe me lart jane te hapura.

 4. #4
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

  Po mire po ku e ke marre kete aparat na trego pak me shume dhe gjithashtu a punon me ate emu qysh kur e ke blere apo i ke futur ti ndonje emu .(qe po i hap gjithe keto kanale)

 5. #5
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

  Atehere ti e di me mire se une qe forumet pergjohen dhe mbahen nen vezhgim nga "rojat" e D/Alb dhe nuk mund te te jap informacione qe nuk me takojne por mund te te them se ne Shqiperi ka hyre dhe ka dy muaj qe aparati ka te njejtin program qe ka pasur qe kur e kam marre dhe nuk i kam hedhur asgje sepse dhe ne internet nuk po gjej ndonje gje per te aty ku e morra me thane sot se do me japin adresen nga ku mund te merret emu-ja e ketij aparati ai gjithshka e ka bere autorroll vete une kam vite qe merrem me aparatura por kjo vertet eshte cudi sepse ka disa dite qe ka hapur kanale te reja pa i hedhur emu dhe une prandaj po e theksoj nese eshte mrekulli apo cudi sepse nuk po degjoj qe ndonje aparat tjeter ti hape keto kanale. Ka gati shumicen e kanaleve ne Hotbird te hapura duke perjashtuar ketu paketen e Sky dhe kanalet e Rai-t te cilat keto te fundit nuk e kuptoj pse nuk i hap. Kjo eshte e gjitha miku im.

 6. #6

  Thumbs up Re: Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

  Quote Originally Posted by aldo224 View Post
  Nje aparat i thjeshte jo i komplikuar shume praktik ne punim. Nuk di te them eshte i mire apo i mrekullueshem per momentin por mund dhe te ndodhe qe te jete si gjithe te tjeret nje flake kashte e hedhur ne treg por ne keto momente po ben cudira. Ka arritur te thyeje gati te gjitha paketat qe jane ose pretendohet te jene te fuqishme. Ka hyre ne treg duke thyer kanalet e Noves dhe me pas ka vazhduar me hapjen e disa nga kanalet e paketes se D/Alb ndersa tani po i tejkalon gjithshka se bashku me keto paketen e plote te kanaleve AlJazera ne Hotbird, paketen e kanaleve ART-e ne hotbird dhe kjo e plote me gjithe kanalet sportive, te gjitha kanalet erotike qe ekzistojne ose qe transmetojne ne satelitin Hotbird, disa prej kanaleve te paketes polake ne Hotbird, si dhe disa nga kanalet franceze te paketes AB1, Acsion, RTL9, NT1, etj. Nuk di te them dicka se cfare ndodh tek satelitet e tjere ku jam shume kureshtar te di ca behet tek Astra 19'' sepse per momentin vetem Eutelsat W2 dhe Hotbird po shikoj por shume shpejt do kem dhe lajme per satelitet e tjere. Nuk e di e thashe dhe me lart eshte mrekulli, cudi, apo dicka qe do te kaloje si nje flake kashte gjithsesi presim.
  aldo po na kallzo dalb e hap te gjithen bashke me sssssport apo mungon ndonje kanal


  thjeshte te mos nguteni
  duhet pare mire kjo pune,sepse dihet se si procedojne
  gjithesesi uroj qe ky CASPER te beje cudira(megjithese eshte shume e veshtire te ndolli kjo gje)

 7. #7

  Re: Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

  aldo na thuaj pak sa kushton ai decoder dhe se a ka te tille ne shqiperi dhe ku mund ta gjej

 8. #8
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

  Une po u jap nje informacion per kete aparat dhe aktualisht e kam ne shtepi qe prej dy muajsh por nuk nxitova qe te thoja ndonje gje sepse nuk dija se si do te shkonte por tani po e shof se po arin kulmin qe kishte dikur Abrakadabra dhe ndoshta edhe pak me teper. Tek D/Alb ai hap vetem kanalet e dy frekuencave 11055 dhe 11094 ndersa nga frekuenca 11449 nuk hap asgje duke perfshire ketu dhe S/Sportet qe jane te kjo frekuence (pra nuk hapen). Ai hap keto:
  Nova, po them nje pjese te kanaleve D/Alb, te gjitha kanalet erotike sa ekzistojne ne Hotbird (sex wiew, S1, RedLight, Privatespice,Freex,Sex diamont etj) te gjitha kanalet (8) te Aljazerave, komplet paketen bashke me sportet te kanaleve ART ne hotbird, nje pjese te mire te kanaleve franceze ne Hotbird, si dhe nje pjese te kanaleve polake ne Hotbird duke futur ketu dhe frekuencen e pare te Satelitit Hotbird me duket eshte paketa Chyfra+. Keto jane pak a shume te gjitha qe une shikoj tani. Aparati punon direkt me emu pa asnje gje shtese dhe kur e kam mare une para dy muajsh ka kushtuar 180 euro, dhe ne shqiperi ka kjo eshte e sigurt.

 9. #9
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

  o cuna po jemi lodhur me te ketill aparate vashdon 2 muaj ky casperi dhe pastaj te thote bay keshtu qe mos blini kot mendimi im keshtu eshte mundesia e vetme eshte vetem me cardsharing

 10. #10
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Aparati CASPER nje mrekulli apo nje cudi

  Quote Originally Posted by aldo224 View Post
  Atehere ti e di me mire se une qe forumet pergjohen dhe mbahen nen vezhgim nga "rojat" e D/Alb dhe nuk mund te te jap informacione
  O shoku na e bere digal si interpoli

Page 1 of 19 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. Update CASPER (Dongle) Software
  By uȠiӃ ζ in forum Casper
  Replies: 34
  Last Post: 10-07-2012, 21:03:11
 2. Casper for sale
  By mihalis66 in forum For Sale
  Replies: 0
  Last Post: 01-12-2009, 19:51:41
 3. Casper is for sell
  By dj_takis in forum For Sale
  Replies: 1
  Last Post: 23-11-2009, 13:55:48
 4. Aparati me i perdorur nga Shqiptaret
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 04-08-2009, 14:48:40
 5. cfar aparati me keshilloni ?
  By tilitili in forum Albanian / Shqip
  Replies: 32
  Last Post: 03-04-2009, 08:20:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •