Page 1 of 21 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 204

Thread: All Football Matches Football daily listing

  1. #1
    VIP Member backrose_rose1's Avatar
    Join Date
    15-04-2009
    Location
    PALNET
    Posts
    1,096
    Uploads
    0

    Thumbs up All Football Matches Football daily listing

    Monday, 6th July



    16:00 NTV+ Nash Football

    Finnish Veikkausliiga - Week 13

    Honka Espoo-TPS Turku


    17:00 Nova Sports 2 (Hellas)

    Friendly Club Match - Uhren Cup

    Younk Boys-Shakhtar Donetsk


    17:00 - - -

    Swedish Allsvenskan - Week 13

    Malmo-Kalmar


    18:00 Nova Sports 1 (Hellas)
    Sasongskortet 1

    Swedish Allsvenskan - Week 13

    Elsfborg-Orgyte


    18:00 Sasongskortet 2

    Norwegian Tippeligaen - Week 17

    Brann-Fredrikstad


    18:00 TV2 Zebra

    Swedish Allsvenskan - Week 13

    Halmstad-IFK Gotenberg


    19:00 C+ Sport 1 (D/F/N/S)
    ~ C+ Sport HD (D/F/N/S)

    Friendly Club Match - Uhren Cup

    Basel-Panathinaikos

    19:30 NET Hellas

    CONCACAF Gold Cup - Group C (San Francisco)

    Panama-Guadeloupe


    22:00 Al Jazeera Sport +1
    Al Jazeera Sport +3
    Hi Soccer
    Sportsmax

  2. #2
    VIP Member backrose_rose1's Avatar
    Join Date
    15-04-2009
    Location
    PALNET
    Posts
    1,096
    Uploads
    0

    Thumbs up Re: All Football Matches Football daily listing

    Tuesday, 7th July

    CONCACAF Gold Cup - Group C (San Francisco)

    Nicaragua-Mexico


    00:00 Al Jazeera Sport +1
    Al Jazeera Sport +3
    Hi Soccer
    Sportsmax

    Friendly Club Match

    Levski Sofia-Cherno More


    17:30 Ring TV (Bul)

    UEFA Champion's League - 1st Qualifying Round (2nd Leg)

    Sant Julia-Tre Fiori


    18:00 - - -

    Friendly Club Match

    Twente-Schalke 04


    18:30 British EuroSport
    EuroSport France
    EuroSport Germany
    EuroSport International
    EuroSport Nordic

    Friendly Club Match

    Wacker Innsbruck-Hamburg

    19:15 DSF Sport

  3. #3
    VIP Member backrose_rose1's Avatar
    Join Date
    15-04-2009
    Location
    PALNET
    Posts
    1,096
    Uploads
    0

    Smile Re: All Football Matches Football daily listing

    Zayton Cup 8.7.09
    17:00 Galatasaray - WAC Casablanca
    EuroSport 2(Ger)
    -Astra 23.5E -12565 V 27500 -Nagra2(Kabel Deutschland)
    EuroSport2 CE
    -Intelsat 1W -12687 H 27500 -Nagra2(DigiTV)

    20:00 Bayer L. - Al Ahly
    Al Ahly Club
    -Atlantic Bird 7.2W -12360 H 27500 -FTA
    EuroSport 2(Ger)
    -Astra 23.5E -12565 V 27500 -Nagra2(Kabel Deutschland)
    EuroSport2 CE
    -Intelsat 1W -12687 H 27500 -Nagra2(DigiTV)


    Friendly match
    20:30 Union Berlin - Hertha B.
    RBB Berlin
    -Astra 19.2E -12110 H 27500 -FTA
    RBB Brandenburg
    -Astra 19.2E -12110 H 27500 -FTA

  4. #4
    VIP Member backrose_rose1's Avatar
    Join Date
    15-04-2009
    Location
    PALNET
    Posts
    1,096
    Uploads
    0

    Smile Re: All Football Matches Football daily listing

    Thursday, 9th July
    CONCACAF Gold Cup - Group B (Washington)

    Haiti-Grenada


    00:00 Al Jazeera Sport +1
    Al Jazeera Sport +3
    Hi Soccer
    Sportsmax

    CONMEBOL Copa Libertadores - Final (1st Leg)

    Estudiantes LP-Cruzeiro


    00:30 Abu Dhabi Sports 1
    Alfa TV Cyprus
    C+ Futbol
    C+ Spain
    Fox Sports Espanyol **
    Meltem TV
    Nova Sports 1 (Hellas)
    NTV+ Football
    Setanta Sports 1
    Sport 1.1 (Ned)
    Sport TV1
    SportKlub (Hun)
    SportKlub (Rom)
    Tring Sport News (+1)
    TVP 2
    TVP Sport

    D - 09/07/09 - 20:15 Sport Italia

    Brazilian Serie A - Round 9

    Corinthians-Fluminense


    01:50 PFC International

    CONMEBOL Copa Libertadores - Final (1st Leg)

    Estudiantes LP-Cruzeiro


    01:50 Abu Dhabi Sports 1
    Alfa TV Cyprus
    C+ Futbol
    C+ Spain
    Fox Sports Espanyol **
    Meltem TV
    Nova Sports 1 (Hellas)
    NTV+ Football
    Setanta Sports 1
    Sport 1.1 (Ned)
    Sport TV1
    SportKlub (Hun)
    SportKlub (Rom)
    Tring Sport News (+1)
    TVP 2
    TVP Sport

    D - 09/07/09 - 19:15 Sport 1 (Ukr)
    D - 09/07/09 - 20:15 Sport Italia

    CONCACAF Gold Cup - Group B (Washington)

    United States-Honduras


    02:00 Al Jazeera Sport +1
    Al Jazeera Sport +3
    Hi Soccer
    Sportsmax





    UEFA Europa League - 1st Qualifying Round (2nd Leg)

    Birkirkara-Slaven Koprivnica


    17:30 HRT 2

    Swedish Cup (Svenska Cupen) - Quarter Final

    IFK Gotenberg-Gefle


    18:00 TV4 Sport

    Norwegian Cup (NM Cupen) - Round 4

    Brann-Lyn Osio


    18:00 TV2 Sport 1 (Nor)

    UEFA Europa League - 1st Qualifying Round (2nd Leg)

    Rosenborg-NSI Runavik


    18:00 TV2 Zebra




    UEFA Europa League - 1st Qualifying Round (2nd Leg)

    Llanell--Motherwell


    19:00 S4C Digital
    S4C Interactive

  5. #5
    VIP Member backrose_rose1's Avatar
    Join Date
    15-04-2009
    Location
    PALNET
    Posts
    1,096
    Uploads
    0

    Smile Re: All Football Matches Football daily listing

    11.07.09

    CONCACAF Gold Cup - Group A (Miami)

    Costa Rica-Canada

    00:00 Al Jazeera Sport +1
    Al Jazeera Sport +3
    Hi Soccer
    Sportsmax


    Brazilian Serie B - Round 10

    Sao Gaetano-Portuguesa

    01:00 PFC International

    CONCACAF Gold Cup - Group A (Miami)

    El Salvador-Jamaica


    02:00 Al Jazeera Sport +1
    Al Jazeera Sport +3
    Hi Soccer
    Sportsmax

    Japanese J-League - Week 17

    Urawa Red Diamonds-Sanfrecce Hiroshima


    11:00 British EuroSport 2
    EuroSport 2 France
    EuroSport 2 Germany
    EuroSport 2 International

    Russian Premier League - Week 13

    Amikar-Dinamo Moscow


    11:00 NTV+ Nash Football

    Russian Premier League - Week 13

    Kryliya Sovetov-Rubin Kazan'


    13:30 C+ Futbol
    Nova Sports 3 (Hellas)
    NTV+ Nash Football
    Sky Sport 1 (Italy)
    Sky Super Calcio
    Sport 1.2 (Ned)
    SportKlub (Hun)
    SportKlub (Rom)
    SportKlub+ (Ser/Slo)
    Tring Sport News (+1)

    D - 11/07/09 - 21:10 Polsat Sport Extra

    Friendly Club Match - Rasmussen Cup

    Brondby-PSV Eindhoven

    14:00 TV3+ Denmark

    Swedish Allsvenskan - Week 14

    Kalmar-Djurgarden


    15:00 Sasongskortet 1

    Friendly Club Match

    VVV-Venio-Feyenoord


    15:00 Eredivisie Live 1

    Russian Premier League - Week 13

    CSKA Moscow-Terek Grozny

    15:45 NTV+ Nash Football

    Friendly Club Match - 100 Years Sturm Graz

    Sturm Graz-Werder Bremen


    16:00 ORF 1
    ~ ORF 1 HD

    Zayton Cup

    Al Ahly-WAC Casablanca


    16:00 Al Ahly Club

    H - 11/07/09 - 17:45 EuroSport Germany
    H - 11/07/09 - 17:45 EuroSport Nordic

    Friendly Club Match

    Heerenveen-Olympiacos

    (i) channels above advertised as live but listed as a 1 hour delay)

    16:00 ERT World
    NET Hellas

    Norwegian Tippeligaen - Week 18

    Stabaek-Viking


    17:00 TV2 Sport 1 (Nor)

    Russian Premier League - Week 13

    Rostov-Spartak Moscow

    18:00 NTV+ Nash Football
    Telekanal Sport

    Friendly Club Match

    Lyon-Nice


    18:00 Orange Sport (Fra)

    Friendly Club Match - 110 Years Rapid Vienna

    Rapid Vienna-Schalke 04


    18:15 ORF 1
    ~ ORF 1 HD

    Zayton Cup

    Galatasaray-Bayer Leverkusen


    19:00 British EuroSport
    EuroSport France
    EuroSport Germany
    EuroSport Nordic
    Futbol Smart

    Friendly Club Match

    Sporting Lisbon-Nottingham Forest


    21:15 Sport TV1

    Brazilian Serie A - Round 10

    Palmeiras-Nautico


    22:30 C+ Futbol
    Evrokom
    Nova Sports 1 (Hellas)
    Sport 1 (Ukr)
    Sport 1.1 (Ned)
    Sport Italia 24
    SportKlub (Hun)
    SportKlub (Pol)
    SportKlub (Rom)
    SuperSport 3 (ZA)
    Tring Sport News (+1)
    YES Sport 2

  6. #6
    VIP Member backrose_rose1's Avatar
    Join Date
    15-04-2009
    Location
    PALNET
    Posts
    1,096
    Uploads
    0

    Thumbs up Re: All Football Matches Football daily listing

    Sunday, 12th July
    Major League Soccer (MLS)

    Chicago Fire-Columbus Crew


    01:00 ESPN 2
    ESPN Brazil
    ESPN Deportes
    ESPN Latin America
    ESPN Pacrim
    Sky Sport 1 (Italy)
    Sky Super Calcio
    SportKlub (Pol)
    SportKlub+ (Ser/Slo)
    Sky Sport HD1 (Italy)

    CONCACAF Gold Cup - Group B (Boston)

    Honduras-Grenada


    02:00 Al Jazeera Sport +1
    Al Jazeera Sport +3
    Hi Soccer
    Sportsmax

    Colombian Futbol Profesional

    Once Caldas-Pereira


    02:15 Gol TV (America)

    Major League Soccer (MLS)

    Chivas USA-L.A Galaxy


    04:00 Fox Soccer Channel **
    Fox Sports Africa
    Fox Sports Espanyol **
    Fox Sports ME
    Fox Sports Turkey

    Russian Premier League - Week 13

    Zenit St Petersburg-FC Moscow


    11:00 100 TV
    C+ Futbol
    Nova Sports 3 (Hellas)
    NTV+ Nash Football
    ORT Europe (Perviy)
    ORT Russia (Perviy)
    ORT Ukraine (Perviy)
    Sky Sport 1 (Italy)
    Sky Super Calcio
    Sport 1.1 (Ned)
    Sport TV1
    SportKlub (Hun)
    SportKlub (Rom)
    SportKlub+ (Ser/Slo)
    Tring Sport News (+1)
    TV2 Sport (Den)

    D - 12/07/09 - 18:00 Polsat Sport Extra

    Russian Premier League - Week 13

    Lokomotiv Moscow-Tom' Tomsk


    14:30 NTV+ Nash Football
    ~ NTV+ Sport HD

    Swedish Allsvenskan - Week 14

    Helsingborg-Elfsborg


    16:00 C+ Sport 1 (D/F/N/S)
    ~ C+ Sport HD (D/F/N/S)

    Swedish Allsvenskan - Week 14

    GAIS-Halmstad


    17:00 Sasongskortet 1

    Swedish Allsvenskan - Week 14

    Brommapojkarna-Malmo


    17:00 Nova Sports 2 (Hellas)
    Sasongskortet 2

    Norwegian Tippeligaen - Week 18

    Stromsgodset-Rosenborg


    17:00 TV2 Sport 1 (Nor)

    Norwegian Tippeligaen - Week 18

    Fredrikstad-Sandefjord


    17:00 TV2 Sport 2 (Nor)

    Norwegian Tippeligaen - Week 18

    Lillestrom-Aalesund


    17:00 TV2 Sport 3 (Nor)

    Norwegian Tippeligaen - Week 18

    Lyn Oslo-Bodo/Glimt


    17:00 TV2 Sport 4 (Nor)

    Norwegian Tippeligaen - Week 18

    Odd Grenland-Start


    17:00 TV2 Sport 5 (Nor)

    Russian Premier League - Week 13

    Kuban Krasnodar-Spartak Nalchik


    17:00 NTV+ Nash Football

    Friendly Club Match

    CFR Cluj-Swindon Town


    17:00 Sport.Ro

    Friendly Club Match

    Sion-Benfica


    17:30 Benfica TV
    SIC International

    Friendly Club Match - (Netherlands)

    Chivas Guadalajara-Sivasspor


    18:00 TRT 1

    Swedish Allsvenskan - Week 14

    BK Hacken-Hammarby


    19:00 Sasongskortet 3

    Norwegian Tippeligaen - Week 18

    Molde-Brann


    19:00 Nova Sports 3 (Hellas)
    TV2 Norway

    Brazilian Serie A - Round 10


    Gremio-Corinthians

    20:00 C+ Futbol
    Evrokom
    Gol TV (America) **
    Nova Sports 1 (Hellas)
    Sky Sport 1 (Italy)
    Sky Super Calcio
    Sport 1 (Ukr)
    Sport 1.1 (Ned)
    SportKlub (Hun)
    SportKlub (Pol)
    SportKlub (Rom)
    SuperSport 3 (ZA)
    Tring Sport News (+1)
    TV Capixaba
    YES Sport 2

    CONCACAF Gold Cup - Group C (Phoenix)

    Panama-Nicaragua


    22:00 Al Jazeera Sport +1
    Al Jazeera Sport +3
    Hi Soccer
    Sportsmax

  7. #7
    VIP Member backrose_rose1's Avatar
    Join Date
    15-04-2009
    Location
    PALNET
    Posts
    1,096
    Uploads
    0

    Thumbs up Re: All Football Matches Football daily listing

    Monday, 13th July

    CONCACAF Gold Cup - Group C (Phoenix)

    Mexico-Guadeloupe


    00:00 Al Jazeera Sport +1
    Al Jazeera Sport +3
    Hi Soccer
    Sportsmax
    Finnish Veikkausliiga - Week 14

    FC Haka-TPS Turku


    17:00 Nova Sports 2 (Hellas)

    Swedish Allsvenskan - Week 14

    Trelleborg-Orebro


    18:00 Sasongskortet 1

    Swedish Allsvenskan - Week 14

    AIK Stockholm-IFK Gotenberg


    18:00 Nova Sports 1 (Hellas)
    Sasongskortet

    Swedish Allsvenskan - Week 14

    Orgryte-Gefle


    18:00 Sasongskortet 3

    Norwegian Tippeligaen - Week 18

    Tromso-Valerenga


    18:00 TV2 Zebra

  8. #8
    VIP Member backrose_rose1's Avatar
    Join Date
    15-04-2009
    Location
    PALNET
    Posts
    1,096
    Uploads
    0

    Thumbs up Re: All Football Matches Football daily listing

    Tuesday, 14th July


    UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Pyunik-Dinamo Zagreb


    16:00 Armenia 1 TV
    HRT 2



    Austrian Erste Liga - Week 1

    Admira-FC Lustenau

    18:00 Sky Sport Austria [SC]

    Austrian Erste Liga - Week 1

    Altach-Hartberg

    (i) Premiere changes name July 4th

    18:00 Sky Sport Austria [SC]

    Austrian Erste Liga - Week 1

    Austria Lustenau-Austria Vienna(AM)


    18:00 Sky Sport Austria [SC]

    Austrian Erste Liga - Week 1

    Gratkorn-Vienna FC


    18:00 Sky Sport Austria [SC]

    Austrian Erste Liga - Week 1

    St Polten-Dornbirn


    18:00 Sky Sport Austria [SC]

    Austrian Erste Liga - Week 1

    Wacker Innsbruck-Salzburg Jnrs


    18:00 Sky Sport Austria [SC]

    Friendly Club Match

    Paris St Germain-Nantes


    18:00 Orange Sport (Fra)

    Friendly Club Match

    NEC Nijmegen-PAOK Thessaloniki


    18:00 Eredivisie Live 1

    Swedish Superettan - Week 14

    Mjallby AIF-Atvidaberg


    18:15 TV4 Sport




    Swiss Super League - Week 1

    Zurich-Young Boys


    19:15 RSI La 2
    SF 2
    TSR 2
    HD Suisse

    UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Rhyl-Partizan Belgrade


    19:45 RTS 1 (Ser)
    S4C Digital



    Brazilian Serie B - Round 11

    Ponte Preta-Campinense


    23:30 PFC International

  9. #9
    VIP Member backrose_rose1's Avatar
    Join Date
    15-04-2009
    Location
    PALNET
    Posts
    1,096
    Uploads
    0

    Thumbs up Re: All Football Matches Football daily listing

    Wednesday, 15th July

    Brazilian Serie B - Round 11

    Portuguesa-Atletico GO

    01:50 PFC International

    Russian Cup (Kubok Rossii) - Round 5

    Ural-CSKA Moscow


    14:00 NTV+ Nash Football



    Russian Cup (Kubok Rossii) - Round 5

    Torpedo Viadmir-Zenit St Petersburg


    16:00 NTV+ Football



    UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    WIT-Maribor


    17:00 Slovenia TV2

    Russian Cup (Kubok Rossii) - Round 5

    Kuban Krasnodar-Spartak Moscow


    17:00 NTV+ Nash Football

    Friendly Club Match

    CFR Cluj-Slovan Liberec


    17:00 Sport.Ro



    Friendly Club Match - (Netherlands)

    Olympiacos-Sivasspor


    18:00 TRT 1

    D - 15/07/09 - 20:00 NET Hellas
    D - 15/07/09 - 21:00 ERT World

    Friendly Club Match

    Sparta Rotterdam-Westerlo


    18:00 Eredivisie Live 1

    UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Maccabi Haifa-Gientoran


    18:50 Israel 10



    UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Debrecen-Kalmar


    19:00 British EuroSport 2
    EuroSport 2 France
    EuroSport 2 Germany
    EuroSport 2 International
    Sport 2 (Hun)

    Liverpool Pre-Season Tour

    St Gallen-Liverpool


    19:00 Al Jazeera Sport +4

    D - 16/07/09 - 22:00 Polsat Sport

    UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    FC Copenhagen-Mogrn


    19:15 TV2 Danmark

    UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Salzburg-Bohemians


    19:30 ORF 1
    ORF 1 HD



    Brazilian Serie A - Round 11

    Cortiba-Gremio


    23:30 PFC International

  10. #10
    VIP Member backrose_rose1's Avatar
    Join Date
    15-04-2009
    Location
    PALNET
    Posts
    1,096
    Uploads
    0

    Thumbs up Re: All Football Matches Football daily listing

    Thursday, 16th July

    CONMEBOL Copa Libertadores - Final (2nd Leg)

    Cruzeiro-Estudiantes LP


    01:50 Abu Dhabi Sports 1
    Alfa TV Cyprus
    C+ Futbol
    C+ Spain
    Fox Sports Espanyol **
    Meltem TV
    Nova Sports 1 (Hellas)
    NTV+ Football
    Setanta Sports 1
    Sport 1 (Ukr)
    Sport 1.1 (Ned)
    Sport 5+ LIVE
    Sport TV1
    SportKlub (Hun)
    SportKlub (Rom)
    Tring Sport News (+1)
    TVP 2
    TVP Sport
    ~ C+ Spain HD

    Brazilian Serie A - Round 11

    Internacional-Fluminense


    01:50 PFC International





    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Tobol-Galatasaray


    17:30 Futbol Smart



    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Metalurg Donetsk-MTZ-RIPO


    17:30 TRK Futbol



    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Cherno More-Iskra-Stal


    18:00 Pro.bg

    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Rosenborg-Karabakh


    18:00 TV2 Zebra

    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Sigma Olomouc-Fram


    18:00 CT4 Sport




    Swedish Superettan - Week 11

    Vasby United-Assyriska


    18:15 TV4 Sport

    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)


    Rapid Vienna-Vllasnia

    18:15 ORF 1 (SimulCast)

    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Sturm Graz-Siroki Brijeg

    18:15 ORF 1 (SimulCast)




    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Omonia Nicosia-HB Torshavn


    18:30 Alfa TV Cyprus

    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Steaua Bucharest-Uipest
    18:30 Antena 1 (Rom)
    Sport 1 (Hun)



    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)


    Rudar Velenje-Red Star Belgrade

    19:00 Slovenia TV2




    Swedish Allsvenskan - Week 14

    BK Hacken-Hammaby


    19:00 Sasongskortet 1

    UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)

    Brondby-Flora Tallinn


    19:05 TV3+ Denmark



    Friendly Club Match - Torneio do Guadiana

    Benfica-Atletic Bilbao

    21:15 Sport TV1

Page 1 of 21 123611 ... LastLast

Similar Threads

  1. Football matches available with EMU
    By vantagegoldi in forum Live Sports Schedules
    Replies: 104
    Last Post: 12-09-2010, 09:29:09
  2. New Football Matches
    By djangel912 in forum English (UK)
    Replies: 12
    Last Post: 14-10-2009, 11:49:02
  3. All Football Matches Football daily listing
    By backrose_rose1 in forum Satellite TV Listings
    Replies: 20
    Last Post: 26-07-2009, 10:14:50
  4. Info Football on HD TV
    By maosat in forum Live Sports Schedules
    Replies: 2
    Last Post: 16-05-2009, 11:45:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •