Results 1 to 8 of 8

Thread: Rai eshte mbyllur?

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  832
  Uploads
  1

  Rai eshte mbyllur?

  Pashe sot se kanalet e Rait perfshire dhe rai 4,nuk hapen,di gje njeri se cfare ndodh???Faleminderit kush me pergjigjet!

 2. #2
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Rai eshte mbyllur?

  rai punon perfekt , shiko çelsat se mos i ke vene gabim .

 3. #3
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Rai eshte mbyllur?

  Edhe mua ma beri kete pune para nja 2 ditesh nuk shfaqte figure megjithese celsat i kisha ne rregull por kur e provova pas disa oresh ishte ne rregull sic eshte edhe tani

 4. #4

  Re: Rai eshte mbyllur?

  Quote Originally Posted by fati54 View Post
  Pashe sot se kanalet e Rait perfshire dhe rai 4,nuk hapen,di gje njeri se cfare ndodh???Faleminderit kush me pergjigjet!
  PO ESHTE E VERTETE QE NUK KANE PUNUAR?tek RAI jane duke punuar
  TANI PUNON SHUME MIRE /////OK

 5. #5
  Member
  Join Date
  18-05-2008
  Location
  tirana
  Posts
  98
  Uploads
  0

  Re: Rai eshte mbyllur?

  Edhe mua me ka noll e njajta gja sot per nja nji ore ,
  por para nja dy ditesh lexova te nje forum ita qe ata te rait kane lidhur kontrate me criptimin N3 e cila do u vinte ne pune shum shpejt.....
  Sepse rai donte te shtonte dhe ca kanale dhe e kishte ba criptimin ma te fort....
  Kshtu qe po nuk ju gjet zgjidhje N3 by by edhe rait si polakeve........

 6. #6
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  Re: Rai eshte mbyllur?

  Quote Originally Posted by fillestari View Post
  Edhe mua ma beri kete pune para nja 2 ditesh nuk shfaqte figure megjithese celsat i kisha ne rregull por kur e provova pas disa oresh ishte ne rregull sic eshte edhe tani
  Rai Mediaset dhe la7 jane perfshire ne 1pakete te re te vetme te quajtur tivusat
  (ekuivalentja e te njejtes pakete per ne tokesor ne digital).Paketa do te kodohet me nagra 3 per programet qe keto kompani disponojne vetem brenda terrirorit te italise e do jete e mundur te shikohet nepermjet 1 karte qe do shperndahet ne itali per te gjithe ata qe paguajne taksen televizive gratis.prandaj dhe ato dite ka pasur numra sidomos te rai 4 pasi kane qene duke provuar sistemet e reja.Berluskoni po provon edhe kanalet aktuale te mediaset ne HD po jane te koduar ne nagra 3 kurse rai po teston ne 1 kanal RaiHD free.

 7. #7
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Rai eshte mbyllur?

  RAI 1.2.3.4 tek HB freq: 10992 eshte OK, shpresoj te vazhdojne te tille me tej.

 8. #8
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Post Re: Rai eshte mbyllur?

  Po ,deri ne fund te korrikut,kur fillon trasmetimin paketa Tivusat.Mindesite jane qe te tvazhdojne me simultkrup(se...+na...).Te shohim.

Similar Threads

 1. Info Cfare eshte "emu"?????
  By horriho in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 18-09-2009, 18:58:05
 2. A eshte e vertete
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 13-02-2009, 21:09:09
 3. Çfare eshte key.dat file?
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 23-01-2009, 08:26:37
 4. Question Kush eshte aparati sat me i mire?
  By sakoal in forum Albanian / Shqip
  Replies: 12
  Last Post: 27-07-2008, 22:52:08
 5. cili eshte moduli me i mire per momentin?
  By the_shepherd in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 14-10-2006, 03:06:14

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •