Results 1 to 5 of 5

Thread: kerkoj liste kanalesh

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  19-12-2005
  Location
  Vendi i SHQIPONJAVE
  Posts
  151
  Uploads
  37

  kerkoj liste kanalesh

  Kam nje dreambox 500s dhe kam nje liste kanalesh trial
  1.Hotbird
  2.Astra
  3.Eutuelsat W2
  dhe dua te kem nje liste kanalesh si p.sh lista
  1.Hotbird
  2.Astra
  3.THor
  4.Eutuelsat W2
  a mund te me ndihmoni te me gjeni nje liste te tille?
  montimin e antenes e kam me disec 4+1.
  pres pergjigje faliminderit.

 2. #2

  Re: kerkoj liste kanalesh

  Settings me kete konfigurim nuk ka xhanem por shkarko settings per motor pastaj shkarko edhe nje nga editoret e kanaleve p.sh. une perdor dreamset dhe me dreamset editoji prish te gjithe setelitet e tjere qe nuk te hyjne ne pune dhe rendit ato toant dg dhe tring te parat dhe pastaj hidhi ne aparat.
  Dreamsetin e ke ketu:
  http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=3142&page=18
  dhe settings ketu:
  http://www.satsupreme.com/showthread...=64123&page=11

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  19-12-2005
  Location
  Vendi i SHQIPONJAVE
  Posts
  151
  Uploads
  37

  Re: kerkoj liste kanalesh

  shume faleminderit gogoli!
  tani eshte gjithcka ok,tani shoh te kater satelitet me nje renditje te rregullt te kanaleve.

 4. #4
  Contributing Member emiljano's Avatar
  Join Date
  18-07-2008
  Location
  Lushnje
  Posts
  578
  Uploads
  43

  Re: kerkoj liste kanalesh

  kerkoj nje liste kanalesh per Starsat 6300 usb faleminderit

 5. #5
  Senior Member ferrariteam's Avatar
  Join Date
  20-01-2009
  Location
  italy
  Posts
  281
  Uploads
  0

  Exclamation Re: kerkoj liste kanalesh

  prsh ...ndihme per liste kanalesh-nextwave sdr-2500c+

Similar Threads

 1. kush ma gjen nji list kanalesh THOR 1.W KOPERNIKUS
  By xoninet in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 08-12-2009, 17:46:18
 2. kerkoj falje
  By ELISGJYLAMETI in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 21-01-2009, 20:11:49
 3. kerkoj server ...!?
  By axxe in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 19-11-2008, 17:10:28
 4. Question Ndihm list kanalesh per dm500
  By adriatiku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 13-08-2008, 15:47:22
 5. kerkoj Dragon ?
  By mysybet123 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 10-08-2006, 23:15:28

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •