Results 1 to 9 of 9

Thread: ju lutem ndhim

 1. #1

  ju lutem ndhim

  e kam problemin tek digi tv

  tek une nuk po i qel me keta qelsat a mundheni te me tregoni se a jon active keta qelsat apo jo

 2. #2

  Thumbs up Re: ju lutem ndhim

  Quote Originally Posted by blerimrama View Post
  e kam problemin tek digi tv

  tek une nuk po i qel me keta qelsat a mundheni te me tregoni se a jon active keta qelsat apo jo
  nuk e di cfare perdore ti
  keta jane aktiv
  DIGI TV(Provide 21 11 /20 11 )
  Key 00: 12 DC 2E 1E 33 92 A1 5B 31 39 A4 83 C9 45 4B 46
  trego llojin e aparatit

 3. #3

  Re: ju lutem ndhim

  eshte srx-650 ci super

  deri disa dite u kon ok
  por tash spo don

  ata te tjera po i hapi po mendoj ata te lira qe jan a keta jo
  nuk e di se ku mundet te jet problemi

  me ndhimo te lutem

 4. #4

  Thumbs up Re: ju lutem ndhim

  Quote Originally Posted by blerimrama View Post
  eshte srx-650 ci super

  deri disa dite u kon ok
  por tash spo don

  ata te tjera po i hapi po mendoj ata te lira qe jan a keta jo
  nuk e di se ku mundet te jet problemi

  me ndhimo te lutem
  kontrollo mire celsat e rinj
  perderisa kane qene mire perpara disa ditesh

 5. #5
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: ju lutem ndhim

  Nqs i ke fut manualisht kodet provo ti fusesh nje softcam Kliko ketu

  Dhe nqs i ke fut me ane te softcamit provo ti fusesh manualisht

  Ndodh nga njeher ky problem ne kete lloj aparti

 6. #6

  Re: ju lutem ndhim

  e provova me ka ta qelsat por nuk po i hap

  si mendoni tja futi dhe nje here softwer

  ja e provova dhe tek aperati tjeter prap spo i hap

  e provova ne metabox 3 dhe ne 00 dhe ne 01 nuk po funksinon

  si mendon si tja boj

 7. #7

  Thumbs up Re: ju lutem ndhim

  Quote Originally Posted by blerimrama View Post
  e provova me ka ta qelsat por nuk po i hap

  si mendoni tja futi dhe nje here softwer

  ja e provova dhe tek aperati tjeter prap spo i hap

  e provova ne metabox 3 dhe ne 00 dhe ne 01 nuk po funksinon

  si mendon si tja boj
  nuk eshte problemi qe ti ti provosh ne aprate te ndyshme
  sepse ato celsa punojne 100% jane te testuara
  PROVO ME SOFTCAM
  nuk ka pse te keshe probleme

 8. #8

  Re: ju lutem ndhim

  ok shum thx nga ti per ndhimen

  dot provoj besoj se do ta kry problemin tung the nje here dhe thx thx shum

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  19-12-2005
  Location
  Vendi i SHQIPONJAVE
  Posts
  151
  Uploads
  37

  Re: ju lutem ndhim

  blerimrama para se gjithash ti duhet ta vendosesh codine ri te DIGI TV me pultin e dekoderit pra: menu-installation-ok-input code-ok- dhe pastaj do te shkosh tek kodifikimi nagravision 2 (Provide 20 11 ) dhe do te vendosesh kodin Key 00: 12 DC 2E 1E 33 92 A1 5B 31 39 A4 83 C9 45 4B 46
  them se dote funksionoje se te njejten gje bej une ne vendosjen e codeve te reja te digitv kur nderohen.

Similar Threads

 1. ndhim ndhim 21 plus mbydhur
  By veronarama in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 20-12-2009, 09:56:11
 2. ndhim ju lutem sa me shpejt
  By veronarama in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 31-10-2009, 15:46:52
 3. Ndhim ...humax va5200
  By veronarama in forum Humax Software and Tools
  Replies: 0
  Last Post: 19-10-2009, 11:49:06
 4. ndhim humax
  By veronarama in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 21-07-2009, 09:04:18

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •