Results 1 to 6 of 6

Thread: Rai Secca

 1. #1

  Rai Secca

  Pershendetje!Shkarkova se fundi celesat e kanaleve te kriptuara te Rai Secca,por kanalet nuk u hapen!Ju kujtoj se kam nje aparat Starsat x50 dhe e kam pachuar ne goldenInterstar,si dhe kam shkarkuar softwar-in e Jul 2007 i cili nder te tjera hap dhe RAI4.Ju lutem me ndihmoni te hap perseri keto kanale.Faleminderit,JURISTI!

 2. #2
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: Rai Secca

  Quote Originally Posted by Juristi View Post
  Pershendetje!Shkarkova se fundi celesat e kanaleve te kriptuara te Rai Secca,por kanalet nuk u hapen!Ju kujtoj se kam nje aparat Starsat x50 dhe e kam pachuar ne goldenInterstar,si dhe kam shkarkuar softwar-in e Jul 2007 i cili nder te tjera hap dhe RAI4.Ju lutem me ndihmoni te hap perseri keto kanale.Faleminderit,JURISTI!
  bej reset default softwerit te dekoderit, dhe pastaj hidhi softin e 4 korrikut 2007, pastaj futi kodet aktuale, dhe rai duhet te hapet.

 3. #3
  Contributing Member emiljano's Avatar
  Join Date
  18-07-2008
  Location
  Lushnje
  Posts
  578
  Uploads
  43

  Re: Rai Secca

  cdo te behet me RAI??? se key qe kan dal nuk e hapin un kam Starsat 6300 usb

 4. #4
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: Rai Secca

  vendosi ne rregull kodet se per sa kohe qe te jete ne seca 1, rai do jete vizibel per te gjithe ata qe e dine marifetin e kesaj pune. ne rastin tend vendosi ndonje soft me aktual.

 5. #5
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Rai Secca

  Quote Originally Posted by emiljano View Post
  cdo te behet me RAI??? se key qe kan dal nuk e hapin un kam Starsat 6300 usb
  degjo shoku qe te te hapet rai duhet te hedhesh softin e dates 11.30.2008. pasi me keto fresikmet e fundit nuk hapen kanalet me kodifikim ne seca.

 6. #6
  Contributing Member emiljano's Avatar
  Join Date
  18-07-2008
  Location
  Lushnje
  Posts
  578
  Uploads
  43

  Re: Rai Secca

  ok faleminderit

Similar Threads

 1. Receiver secca TRX 101 CI
  By technic mobile in forum English (UK)
  Replies: 1
  Last Post: 12-02-2008, 00:30:08

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •