Results 1 to 4 of 4

Thread: ndihmeeee

 1. #1
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  ndihmeeee

  pershendetje nga xoninet---meq po bėjka fjal rreth digitalit reciverav digital-satelitor.mua ma kap vetem ne HORBIT dhe Nė ASTRA si mund ti rregulloj edhe tė tjerat SAT. si psh EUTELSTAT etc.

  e kshtu qi me dit pak a shum qysh po shkojka kjo procedur permes PC dmth resiverin me lidh sigurisht se duhet - null- kabell me lidh pc me reciever nese ka kush mem ndihmu pak a shum ket drejtim resiveri esht ky---DIGITALWORLD--SCI-2110EX - CRYPT ---2008 ,,,,,, FLM NJERZZ KLMMMM
  ndoshta pak a shum kesh i kjart

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ndihmeeee

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  pershendetje nga xoninet---meq po bėjka fjal rreth digitalit reciverav digital-satelitor.mua ma kap vetem ne HORBIT dhe Nė ASTRA si mund ti rregulloj edhe tė tjerat SAT. si psh EUTELSTAT etc.

  e kshtu qi me dit pak a shum qysh po shkojka kjo procedur permes PC dmth resiverin me lidh sigurisht se duhet - null- kabell me lidh pc me reciever nese ka kush mem ndihmu pak a shum ket drejtim resiveri esht ky---DIGITALWORLD--SCI-2110EX - CRYPT ---2008 ,,,,,, FLM NJERZZ KLMMMM
  ndoshta pak a shum kesh i kjart
  Hidh nje sy ketej:

  http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=5247&page=11

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: ndihmeeee

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  pershendetje nga xoninet---meq po bėjka fjal rreth digitalit reciverav digital-satelitor.mua ma kap vetem ne HORBIT dhe Nė ASTRA si mund ti rregulloj edhe tė tjerat SAT. si psh EUTELSTAT etc.

  e kshtu qi me dit pak a shum qysh po shkojka kjo procedur permes PC dmth resiverin me lidh sigurisht se duhet - null- kabell me lidh pc me reciever nese ka kush mem ndihmu pak a shum ket drejtim resiveri esht ky---DIGITALWORLD--SCI-2110EX - CRYPT ---2008 ,,,,,, FLM NJERZZ KLMMMM
  ndoshta pak a shum kesh i kjart
  Me thene te drejten nuk je dhe aq shume i kjart megjithate te provojme ti marrim gjerat nje nga nje:
  1.Nqse HORBIT eshte HOTBIRD dhe ti ke 2 koka (lnb) nje per hotbird dhe nje per astren nje menyre eshte te shtosh dhe nje koke (lnb) per eutelsat qe ndodhet dhe digitalb, qe te kesh dhe 2 te tjerat
  2.Per satelitet e tjere ose duhet te shtosh koka ose duhet te blesh motorr
  3.Receiverin qe ke nuk e njoh por normalisht per te gjithe aparatet eshte po e njejta procedure per te hedhur software ose flash etj domethene ajo qe the dhe vet pc-null modem-aparat

 4. #4
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: ndihmeeee

  FLM TE 2-VE pėr ndihmen

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •