Results 1 to 7 of 7

Thread: Tringun se shikoj dot me CCcam 2.1.2

 1. #1
  Member kingswood's Avatar
  Join Date
  05-07-2008
  Location
  BRISTOL.UK
  Posts
  45
  Uploads
  0

  Tringun se shikoj dot me CCcam 2.1.2

  Hi all,pershendetje ,jam client te nji server,ne fillim e shikoja Tringun po bana the Dreamboxin reset from factory,i insatllova dhe nji here nga fillimi istalova image nabilo the last one,instalova CCcam 2.1.2 po nuk po e clear Tringun ,munte me thote dikush se ku munte kem ba gabim ,te tana paketat tjera i clear po jo Tringun,po pate munesi dikush me na diftu se si me sort kete problem ,Regard Nick

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Tringun se shikoj dot me CCcam 2.1.2

  Quote Originally Posted by kingswood View Post
  Hi all,pershendetje ,jam client te nji server,ne fillim e shikoja Tringun po bana the Dreamboxin reset from factory,i insatllova dhe nji here nga fillimi istalova image nabilo the last one,instalova CCcam 2.1.2 po nuk po e clear Tringun ,munte me thote dikush se ku munte kem ba gabim ,te tana paketat tjera i clear po jo Tringun,po pate munesi dikush me na diftu se si me sort kete problem ,Regard Nick
  O Nick e bone telef anglishten si sallate ruse e ke perzi me shqipen.

  qe ta marrim vesh duhet me te pyet, kur e flashove e shpetove cccam.cfg?

  apo ja hodhe siper istalimin?


  si do qe ta kesh bere, duhet ta shikosh a e ke brenda linjen e tringut akoma apo jo,

  por meqe thua qe te tjerat eshte duke ti hapur, do te thote qe duhet te kesh cccam.cfg qe ke pasur dmth se ke humbur, dhe se ke flashuar sepse po ta flashosh te fshihet cccam.cfg qe ke patur.

  dhe e vetmja pergjigje qe mund te te jap eshte qe linja e tringut mund te te jete fikur dhe te kane ngeluar aktive te tjerat perveç tringut.

  perndryshe, pastaj po te duash nje analize me te thelle duhet me e pa cccam.cfg tende dhe ta provojme dhe te them me siguri ku e ke problemin.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: Tringun se shikoj dot me CCcam 2.1.2

  Quote Originally Posted by kingswood View Post
  Hi all,pershendetje ,jam client te nji server,ne fillim e shikoja Tringun po bana the Dreamboxin reset from factory,i insatllova dhe nji here nga fillimi istalova image nabilo the last one,instalova CCcam 2.1.2 po nuk po e clear Tringun ,munte me thote dikush se ku munte kem ba gabim ,te tana paketat tjera i clear po jo Tringun,po pate munesi dikush me na diftu se si me sort kete problem ,Regard Nick
  Per lehtesi ke nje teme te vecante per dreambox te jesh i sigurt qe do te te ndihmojne sa per problemin provo shkarko CCcam 2.1.1

 4. #4
  Member kingswood's Avatar
  Join Date
  05-07-2008
  Location
  BRISTOL.UK
  Posts
  45
  Uploads
  0

  Re: Tringun se shikoj dot me CCcam 2.1.2

  Pershendetje @fiku75 ,na fal vlla me na ba hallal se e kena be qorbe Anglishten,problemi u zgjith contactova me personin qe ka s..... nuk mi niste caids per Tringun ,i thashe une nuk e shoh ,me tha restart Enigmen the pastaj do te shohish ,kot fare une e kisha be ma perpara prove te tana po nuk e shikoja,po tani all ok .o vlla po te pyes dhe nji pyetje tjeter po pate munesi.kam the di*it albin si tringun po jane keto kanalet me format Mpeg4 nuk i shoh te tana vetem supersonic ,tiranen ,bbf etj, po nuk shoh mgm the fox crime ,national geographic etj,pse mose duhet me ba naj setting ne dreambox,kam Dreambox 800 hd dhe Nabilosat Enigma2 Black Hole - DM800 v0.10 & perdori CCcam 2.1.2,qa mendimi mute te me japish,me nderime Niku,faliminderit the ketij shokut tone <best ven>per ndihmen ,Regards Niku

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Tringun se shikoj dot me CCcam 2.1.2

  Quote Originally Posted by kingswood View Post
  kam the di*it albin si tringun po jane keto kanalet me format Mpeg4 nuk i shoh te tana vetem supersonic ,tiranen ,bbf etj, po nuk shoh mgm the fox crime ,national geographic etj,pse mose duhet me ba naj setting ne dreambox,kam Dreambox 800 hd dhe Nabilosat Enigma2 Black Hole - DM800 v0.10 & perdori CCcam 2.1.2,qa mendimi mute te me japish,me nderime Niku,faliminderit the ketij shokut tone <best ven>per ndihmen ,Regards Niku
  ah as un ste ndihmoj dot aty sepse se di pse nuk hapen, i provoj dhe une dhe nuk i hapa, ndoshta mos jane te mbyllura vetem per kaonin hd ate baraken qe shperndan digitalbi si puna e kanaleve hd te digitalbit qe duhet patjeter kaon hd.

 6. #6
  Member kingswood's Avatar
  Join Date
  05-07-2008
  Location
  BRISTOL.UK
  Posts
  45
  Uploads
  0

  Re: Tringun se shikoj dot me CCcam 2.1.2

  O Tironso @fiku75,faliminers per ndihmen tane ,je shume i nderum ,tash flasim prap,te fala Niku cool

 7. #7
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Post Re: Tringun se shikoj dot me CCcam 2.1.2

  Fiku ke te drejte:kanalet ne Mp4 te DigitAlb hapen vetem me KaonHD.Pershendetje.

Similar Threads

 1. Hadu - CCCam DVB plugin - v Beta CCCam for PC DVBs
  By kolorado in forum CCcam Software and Tools
  Replies: 2
  Last Post: 13-05-2011, 20:19:48
 2. Si te shikoj RAI4?
  By Juristi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 47
  Last Post: 28-08-2009, 14:11:32
 3. Replies: 0
  Last Post: 05-03-2008, 12:41:52

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •