Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  06-09-2005
  Posts
  166
  Uploads
  0

  firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX

  Kujt i ka rene ne dore nje aparat i tille mund te me ndihmoje se ku mund te gjej firmware te koheve te fundit .Aparati lexonte shume mire karten e digitalbit por ka kohe qe ma mbyll shpesh here ,dhe mendoj se do nje soft te ri .
  Jam ne pritje te ndihmes tuaj . Faleminderit

 2. #2
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX

  dergo pak me shume info mbi kete aparature informacionin e soft qe ka , çar çipi . çare te kesh mundesi ,qe mund te ndimoi ndonjeri.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  06-09-2005
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: firmware per aparat satelitor LG LDR 440CXCI

  Per kete aparat LG LDR 440 CXCI kam keto te dhena :
  SW : 7.95 ( ky version i eshte hedhur nga une qe ne vitin 2005 me ane te loaderit "stblink4" )

  HW : 6005 CXCI-2.0-SZTL

  Menuja e ketij aparati eshte njesoj me "Technosat 600,6000 plus , megic plus dhe disa te tjere brenda kesaj familjeje.Pra menuja eshte identike.Kam tentuar ti hedh versionet e ketyre aparateve (technosat) e ka mare softin por me bllokohej dhe nuk punonte mire.Loaderi per hedhjen e softit eshte i njejte stblink 4.Modulin e integruar e ka origjinal conax
  Kaq te dhena kam per kete aparat.
  faleminderit

 4. #4
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX

  nga nje kerkim ne google per kete aparat nuk gjete gje pervec potimit tend. jep ndonje te dhene me shume dhe shiko mos eshte klon i ndonje aparati tjeter.

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  06-09-2005
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX

  Mendoj se eshte clon i Technosat 6000 plus
  por duhet patur parasysh qe HW te jete 6005CXCI-2.0-SZLT
  Me vesione te tjere nuk me ka dhene rezultat. Kam kerkuar ne google por te keqen e kam se nuk di anglisht dhe druaj se mare softe tjeter per tjeter.Dikur i merja ne nje web site grek por tashme ajo eshte mbyllur.
  Ciao....

 6. #6
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX

  Quote Originally Posted by alfonsodilo View Post
  Kujt i ka rene ne dore nje aparat i tille mund te me ndihmoje se ku mund te gjej firmware te koheve te fundit .Aparati lexonte shume mire karten e digitalbit por ka kohe qe ma mbyll shpesh here ,dhe mendoj se do nje soft te ri .
  Jam ne pritje te ndihmes tuaj . Faleminderit
  Kam pas nje te tille shum kohe me pare e kam klonu me x-cruiser por seria nuk po me kujtohet shiko infon e resiverit qe ti pershtatesh softin.

 7. #7
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX

  ne qofte se eshte nje klone i x-cruiser ky i pershtatet me shume mund ta provosh nje here

 8. #8
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX

  ndersa ky eshte softi i fundit i xdsr

 9. #9
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX

  ndersa ky eshte programi per te bere sharing nga rs232 por me pare duhet te kesh celesat

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  06-09-2005
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX

  Cuna po ju falenderoj te gjithe juve qe me dhate ndihme.Tani me mbetet ti provoj keto softe, per rezultatin do te shkruaj me pas.
  Faleminderit

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Sagem D-BOX . VLERSIMI JUAJ PER KETE APARAT SATELITOR
  By emiljano in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 10-09-2009, 18:09:47
 2. Replies: 24
  Last Post: 29-08-2009, 20:10:17
 3. Hivion-100xii a di gje njeri per kete aparat
  By plakusat2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 10-06-2009, 11:09:07
 4. Question Si mund ti bej rip filmave qe shoh ne tv me sat ose me aparat toksor?
  By flor1 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 10-04-2009, 15:42:02
 5. aparat vantage
  By Juristi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 12-09-2008, 15:17:19

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •