Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: RAIsat ne SECA2(mediaguard2)

 1. #1

  Thumbs up RAIsat ne SECA2(mediaguard2)


  RAIsat
  sapo kane dale nga SKY tani jane te shikushme(SECA 2) me keto frekuenca
  RaiSat Cinema 10992V27500
  RaiSat Premium 11804V27500
  RaiSat Yoyo /RaiSat Extra11766V27500

 2. #2
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  Re: RAIsat ne SECA2(mediaguard2)

  11766 ka problem vetem te une apo te te gjithe ju llutem kush e shef le te pergjigjet(nuk hapen kanalet e kriptuara)

 3. #3

  Re: RAIsat ne SECA2(mediaguard2)

  Quote Originally Posted by krenari View Post
  11766 ka problem vetem te une apo te te gjithe ju llutem kush e shef le te pergjigjet(nuk hapen kanalet e kriptuara)
  po krenar ka problem tek une nuk arrine te dalin fare
  vetem CINEMA dhe PREMIUM
  besoj se do jete difekt teknik i RAI,dhe do riparohen

 4. #4
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  Re: RAIsat ne SECA2(mediaguard2)

  o shoku per tu hap u hapen po nuk dihet sa do zgjasin,se jane ne faze prove ,une me shume isha i interesuar si te mund te gjeja 1 kart te re te TIVUsat.( ne itali tani po i japin bashke me dekoderat e duhet te kesh paguar kanonen e rait qe te besh aktivizimin e kartes pastaj nuk ke me nevoje me as per abonime as per aktivizim te ri karte,per momentin la7,iris ,sport italia sport italia24 nuk mund te shifen pa kete karte)

 5. #5

  Re: RAIsat ne SECA2(mediaguard2)

  Quote Originally Posted by krenari View Post
  o shoku per tu hap u hapen po nuk dihet sa do zgjasin,se jane ne faze prove ,une me shume isha i interesuar si te mund te gjeja 1 kart te re te TIVUsat.( ne itali tani po i japin bashke me dekoderat e duhet te kesh paguar kanonen e rait qe te besh aktivizimin e kartes pastaj nuk ke me nevoje me as per abonime as per aktivizim te ri karte,per momentin la7,iris ,sport italia sport italia24 nuk mund te shifen pa kete karte)
  keto thjshet kane ber shkeputjen prj SKY dhe jane kriptuar SECA2 njelloj si RAI4
  por sa do zgjasi nuk dihet,pasi flite se do kalojne ne NAGRA 3
  per momentin jane ME SECA 2 dhe jane OK

 6. #6
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: RAIsat ne SECA2(mediaguard2)

  persh, une sapo vendosa celsat e rai 1 2 3 4 per gushtin qe jane me SECA dhe u hapen, ndersa keto qe permendni ju cinema, yo yo, premium nuk hapen fare, jane akoma te hapura apo hapen mbyllen ?

 7. #7
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: RAIsat ne SECA2(mediaguard2)

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  persh, une sapo vendosa celsat e rai 1 2 3 4 per gushtin qe jane me SECA dhe u hapen, ndersa keto qe permendni ju cinema, yo yo, premium nuk hapen fare, jane akoma te hapura apo hapen mbyllen ?
  SkinArt tani jane duke punuar

  Une ne fillim vura celsat e gushtit tek SECA 1 ku kam Rai 1,2,3,4 dhe keto u hapen por te tjerat jo Pastaj i vura keto celsa te SECA 2 dhe u hapen dhe te tjerat

 8. #8
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: RAIsat ne SECA2(mediaguard2)

  une vendos kete cels Key 0C: BB 15 78 E1 E0 14 60 DA dhe hapa rai 1 2 3 4 ndersa keto te tjera cinema e me radhe asnje shenje ?

 9. #9
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: RAIsat ne SECA2(mediaguard2)

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  une vendos kete cels Key 0C: BB 15 78 E1 E0 14 60 DA dhe hapa rai 1 2 3 4 ndersa keto te tjera cinema e me radhe asnje shenje ?
  Celsi ai eshte. E cuditshme qe sfuten .Lere njehere gjat te nje kanal pa e levizur psh te Raisat Premium

 10. #10
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: RAIsat ne SECA2(mediaguard2)

  ngaqe kisha shume frekuenca ne liste, dhe aty ku shikoja une per keto rai ishin frekuencat e vjetra ne sky, i fshiva ato qe nuk duhen dhe i bera rifreskim listes dhe u hapen te katerta tani eshte cdo gje okay.... flmn per sugjerimet fillestari

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Tijdplan uitschakeling Mediaguard2 codering bekend
  By tokoroko in forum Het Laatste Satelliet TV Nieuws
  Replies: 0
  Last Post: 28-08-2009, 20:02:16
 2. TV Vlaanderen Astra 19.2░E Mediaguard2 ProvID: 006C
  By saifoor in forum Seca Mediaguard
  Replies: 0
  Last Post: 27-04-2009, 04:40:32
 3. D+ Mediaguard2 (seca)
  By Tuto in forum Spanish / Espa˝ol
  Replies: 4
  Last Post: 10-12-2007, 20:18:32
 4. raisat
  By cherokee59 in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 01-03-2007, 20:11:36
 5. raisat
  By cherokee59 in forum French / Franšais
  Replies: 0
  Last Post: 01-03-2007, 10:01:36

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •