Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen

 1. #1

  Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen


  rikthehen perseri kanalet hollandeze (ASRTRA 19E)
  ABRACADABRA
  DIABLO CAM

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen

  Une sbera asnje update, ose rifreskim te kartes dhe kanalet e paketes u hapen vete :)
  Vlaanderen eshte pakete klas

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0

  Re: Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  Une sbera asnje update, ose rifreskim te kartes dhe kanalet e paketes u hapen vete :)
  Vlaanderen eshte pakete klas
  Kjo pakete ok ka qene mua nuk me eshte nderprere...

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen

  Canal Digitaal Holland(19E)work again!
  Now work in Diablo cam v 2.3 with key01

  For anyone having difficulty with AU current key posted here:

  For Diablo CAM 2.3

  Key01 (Key from 14.7.09, Active Again 31.7.09): E938E1068ACE947E88FABAF8D5260330

  HEX: E9 38 E1 06 8A CE 94 7E 88 FA BA F8 D5 26 03 30

  DEC: 233 056 225 006 138 206 148 126 136 250 186 248 213 038 003 048

 5. #5
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen

  Quote Originally Posted by gerti-83 View Post
  Kjo pakete ok ka qene mua nuk me eshte nderprere...
  gerti ca thua mo shoku.si nuk te eshte nderprere ato kishin me shume se nje jave qe nuk hapeshin.sot paska dale softi i ri dhe jane te hapura

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0

  Re: Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen

  Quote Originally Posted by ferrari_666 View Post
  gerti ca thua mo shoku.si nuk te eshte nderprere ato kishin me shume se nje jave qe nuk hapeshin.sot paska dale softi i ri dhe jane te hapura
  Te them te drejten une i bera nje reset karteles me pare me nje sw te vjeter, me pas e programova me nje te ri se mbaj mend cfare date ka 06 07 me duket dhe i kisha te hapura i shikoja pa problem..

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen

  Kurse aparati im Starsat 6300cu Super me ABRA ,pervec Showtime ,Art,JSC nuk i hap kanalet hollandeze.I futa nje soft te vjeter si cleaner dhe pastaj softin e fundit te dates 30 korrik,por perseri nuk hapen hollandezet.Tani e kam lene me softin e vjeter per te hapur kanalet me SECA te RAI-t.

 8. #8
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen

  Canal Digital Nederlands ASTRA Irdeto2


  For Diablo CAM 2.2 & Underworld 1.70 firmware (31-07-2009)

  Key 01: A416D96ADCD12BC7D3745B83C9FB4332

  HEX: A4 16 D9 6A DC D1 2B C7 D3 74 5B 83 C9 FB 43 32

  DEC: 164 022 217 106 220 209 043 199 211 116 091 131 201 251 067 050

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0

  Re: Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen

  Quote Originally Posted by shpetim View Post
  Kurse aparati im Starsat 6300cu Super me ABRA ,pervec Showtime ,Art,JSC nuk i hap kanalet hollandeze.I futa nje soft te vjeter si cleaner dhe pastaj softin e fundit te dates 30 korrik,por perseri nuk hapen hollandezet.Tani e kam lene me softin e vjeter per te hapur kanalet me SECA te RAI-t.
  Provo kete soft per sr-x 6300 pasi ta kesh bere upgrade fute kartelen qe te beje reseting me pas futi sw e fundit pastaj perseri beji update karteles po me kete sw me pas neqofte se do soft per Rait beji upgrade reciverit perseri ndersa kartela vazhdon pune duke pasur gjithe te rejat me te fundit...

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Canal Digitaal(HOLLAND)rikthehen

  Gerti,i ndoqa keshillat e tua,por ne fund kur vendos karten me softin e resetit, ajo ben perseri update dhe i humbin perseri te dhenat e reja dhe cdo gje kethehet si ne fillim,pra nje soft te vecante per RAI dhe nje soft te vecante per freskimet e fundit.Me vjen keq se te mundova,faleminderit per ndihmen.Pershendetje

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Local Canal Digital holland incl HD
  By gielvandiek123 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 18-10-2009, 13:40:19
 2. Canal Digitaal
  By dweebdogg in forum Dutch / Nederlands
  Replies: 0
  Last Post: 21-09-2008, 18:01:11
 3. Canal Digital Holland
  By christoffel in forum Gamma Card
  Replies: 11
  Last Post: 29-07-2008, 13:40:34
 4. Mosc Canal Digital Holland card
  By bobi123 in forum MOSC
  Replies: 0
  Last Post: 01-03-2007, 14:56:42

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •