Results 1 to 10 of 10

Thread: Pyetje Starsat o echolink

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  08-10-2006
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Pyetje Starsat o echolink

  Dua te blej nje aparat por nuk di cili nga keto aparate eshte me i mire. Echolink 5060 usb apo Starsat 7300 usb black?
  Doja te dija edhe cili eshte prodhim me i ri.
  Per starsatin me kane thene qe eshte nga te fundit qe ka ardhur. Faleminderit

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Pyetje Starsat o echolink

  Quote Originally Posted by ervinq View Post
  Dua te blej nje aparat por nuk di cili nga keto aparate eshte me i mire. Echolink 5060 usb apo Starsat 7300 usb black?
  Doja te dija edhe cili eshte prodhim me i ri.
  Per starsatin me kane thene qe eshte nga te fundit qe ka ardhur. Faleminderit
  do te shikosh vetem kanalet free pa pagese apo e do dhe per lojra te "bukura"?

  aparatet qe mund te blesh:
  dreambox 500 ose 7020 ose 800HD
  qbox hd
  azbox elite ose premium hd
  etj etj etj

  i pari ne liste eshte me i liri ai dm500.

  me keto dekodera mund te shikosh ato qe don dhe shume me teper nese ke dhe internet ne shpi.

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Pyetje Starsat o echolink

  persh,
  per mendimin tim por eshte pak heret per ato qe skane shume € neper duar, meqe QboxHD eshte pak shtrenjte prit pak, besoj se do ti bie cmimi disi te paktem te shkoje ke 300 euro dhe blej nje te tille, por edhe nqs nuk i bie cmimi tregon vleren e vertet c'aparat eshte, nqs se ke problem per € bleje nje te tille ne momentin e pare, per mendimin tim qendroji larg aparateve starsat ose echolink pasi starsat e kam vete dhe e di ceshte, nuk shikon asgje te paktem kohet e sotme... plus nuk ke asnje te ardhme me to, te paktem Qbox eshte HD nqs ke plasma tv eshte ajo qe te duhet, dreambox eshte shume i mire, por kam friken se po popullohet i cike si shume dhe me duket sikur do ti zeje vendin starsat dhe me pas historia do na tregoje gjera interesante qe i dime...

  Une do te rekomandoja vetem QBOX HD

 4. #4
  Junior Member
  Join Date
  08-10-2006
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Re: Pyetje Starsat o echolink

  Faleminderit per shpjegimet, por doja te dija cili nga te dy starsat apo echolink eshte me i miri? Do ta perdor me nje abracc. dhe duke qene se te dy kane usb,pvr, dhe kane edhe te njejtin çmim nuk po di te zgjedh.
  Faleminderit edhe nje here.

 5. #5

  Re: Pyetje Starsat o echolink

  per mendimin tim echolink 5060 2ca usb me qe ka 2 vende per karte

 6. #6

  Thumbs up Re: Pyetje Starsat o echolink

  Quote Originally Posted by ervinq View Post
  Faleminderit per shpjegimet, por doja te dija cili nga te dy starsat apo echolink eshte me i miri? Do ta perdor me nje abracc. dhe duke qene se te dy kane usb,pvr, dhe kane edhe te njejtin çmim nuk po di te zgjedh.
  Faleminderit edhe nje here.
  ECHOLINK-EL5060 2CA USB eshte me i MIRE
  sepse ka 2 vende per karta + edhe CHIPIN e ka me te mire
  sepse per kete CHIP qe eshte ZETA do kete me shume vemendje nga MORETEAM skuadra qe suporton aparatet me ALI CHIP
  ke ket rast du te them qe nga SHTATORI max TETORI do kete te rejat e para qe do vijne
  1-MOREBOX do jete nje BOMB
  2-do kete dhe nje karte te RE qe mendohet te perfshijne NAGRA 3 & NDS
  3- plus do kete dhe diqka dhe per ABRA CARD aktuale

 7. #7
  Junior Member
  Join Date
  08-10-2006
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Re: Pyetje Starsat o echolink

  Faleminderit per shpjegimet. Kisha edhe nje pyetje kush eshte chip me i ri ZETA apo ETA sepse sipas rradhes se prodhimit starsat 7300 usb qe ka chip ETA eshte me i ri si prodhim se echolink 5060 usb qe ka chip zeta. Pastaj te siti moresat d.m.th. MORETEAM nuk ka asnje suport per echolink por vetem per starsat.

 8. #8

  Wink Re: Pyetje Starsat o echolink

  Quote Originally Posted by ervinq View Post
  Faleminderit per shpjegimet. Kisha edhe nje pyetje kush eshte chip me i ri ZETA apo ETA sepse sipas rradhes se prodhimit starsat 7300 usb qe ka chip ETA eshte me i ri si prodhim se echolink 5060 usb qe ka chip zeta. Pastaj te siti moresat d.m.th. MORETEAM nuk ka asnje suport per echolink por vetem per starsat.
  MORETEAM nuk mjaftohet vetem me nje adrese,por ka shume
  ECHOLINK ka adresen e vet
  FTE&UNIVERS serie po ashtu
  kurse per mbetjet tjera eshte adresa MORESAT


  1-starsati eshte CLON i ECHOLINK
  2-e perseris ZETA(ALI_E) do kete me shume surpriza,kjo eshte e konfirmuar

 9. #9
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Pyetje Starsat o echolink

  kot sa po e zgjasim. perfundimi mes starsatit dhe echolinkun merr Echolinkun.

 10. #10
  Contributing Member emiljano's Avatar
  Join Date
  18-07-2008
  Location
  Lushnje
  Posts
  578
  Uploads
  43

  Re: Pyetje Starsat o echolink

  kush me ndihmon me nje list kanalesh per Starsat 6300 usb faleminderit!!!

Similar Threads

 1. Old Mbyllur-Starsat - Echolink - Golden Interstar - YUMATU
  By denipavla in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1754
  Last Post: 10-05-2010, 21:36:23
 2. pyetje
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 38
  Last Post: 01-06-2009, 15:14:39
 3. Question nje pyetje
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 28-02-2009, 14:53:25
 4. Question Starsat 6300cu Super,Echolink 3020ir plus
  By Zainab in forum Starsat
  Replies: 1
  Last Post: 15-11-2008, 00:12:12
 5. Dirrérence entre echolink 700 ordinaire et echolink 700 Plus
  By anassmix in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 18-08-2007, 01:20:29

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •