Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!

 1. #1

  M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!

  Tungatjeta.

  Kam nje banes ku kam ndermend te blej nje satelite te ri dhe resever.

  Nuk kam shume haber per keto gjera, mirpo kam degjuar se eshte mire te kesh satelite me shume koka, p.sh 4, 5 apo me shume, por, disa me kane thene se eshte me mire satelite me motor, se pse kjo nuk e di. T'a marr nje me motor apo me shume koka?

  Kam degjuar shume per Dreambox, para nje kohe me thoshin disa shoke se per neve ne perendim qe shikojm kanalet e balkanit eshte me ideale Dreambox 500s dm, nuk e di se a eshte HD apo jo, sepse skam pervoj shume me dreambox, mirpo shume nga shoket e mi i kane dhe kam vendosur edhe une te marr nje dreambox, mirpo t'a marr nje 500s dm apo nje tip me te ri, dhe ku jane dobit?

  Jane disa qe nuk i njoh ketu qe hapin te gjitha kanalet, me apo pa pages, cdo kanal e hapin, per kete desha te pyes se cili resever eshte me i pershtatshem per kete gje prej dreambox?

  Jam shume mirenjohes kush i din dhe ka kohe te me pergjigjet. Faleminderit.

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!

  Quote Originally Posted by Leutrimi View Post
  Tungatjeta.

  Kam nje banes ku kam ndermend te blej nje satelite te ri dhe resever.

  Nuk kam shume haber per keto gjera, mirpo kam degjuar se eshte mire te kesh satelite me shume koka, p.sh 4, 5 apo me shume, por, disa me kane thene se eshte me mire satelite me motor, se pse kjo nuk e di. T'a marr nje me motor apo me shume koka?

  Kam degjuar shume per Dreambox, para nje kohe me thoshin disa shoke se per neve ne perendim qe shikojm kanalet e balkanit eshte me ideale Dreambox 500s dm, nuk e di se a eshte HD apo jo, sepse skam pervoj shume me dreambox, mirpo shume nga shoket e mi i kane dhe kam vendosur edhe une te marr nje dreambox, mirpo t'a marr nje 500s dm apo nje tip me te ri, dhe ku jane dobit?

  Jane disa qe nuk i njoh ketu qe hapin te gjitha kanalet, me apo pa pages, cdo kanal e hapin, per kete desha te pyes se cili resever eshte me i pershtatshem per kete gje prej dreambox?

  Jam shume mirenjohes kush i din dhe ka kohe te me pergjigjet. Faleminderit.
  qe te vesh shume koka ka keto ane pozitive per mendimin tim e para kanalet nderrohen ne fraksion sekondi dhe nuk vonojne psh si me motor sa te marre pozicion parabola e dyta po te kesh koka me 2 dalje vendos 2 diseqc dhe shef ne 2 aparate te ndryshme satelite te ndryshem. Per anet pozitive qe ka motori nuk te them dot gje se asnjehere nuk kam patur motor
  Per aparatin per mendimin tim merre me linux se deri tani kane rezultuar te suksesshem dreambox eshte nje zgjidhje. Dreambox 500s HD deri tani eshte ne test nuk e di a ka dale ne treg te marresh nje dreambox HD eshte zgjidhje e mire se eshte fjala e se ardhmes deri tani jane 2 lloje 800s dhe 8000s llojet e tjera nuk jane HD

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!

  Mroma,
  jo shume larg nga kjo teme eshte tema e sondazheve kush aparat eshte me i perdorur dhe me me vlere nga ne shqiptaret - Kliko ketu qe te shikosh statistikat...

  Une mendoj se duhet te blesh QboxHD ose DreamboxHD ose box te tjere por qe te kene prapa nje HD pasi formati hd sot po behet shume i dashur per te gjithe... dhe nqs tv plasma nuk i blen nje aparat HD ckuptim do kishte vlera tije?

  personalisht per ato qe permenda me siper me jeshile!

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  299
  Uploads
  1

  Re: M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!

  po vetem me dream box mund te shikosh kanale sa te duash e mira eshte ta maresh hd sepse ne nje te ardhme te afert te gjith kanalet do kalojne ne hd dhe keta aparate me mpeg2 nuk do te funksjonojne por do dalin jashte loje si analoget ska rendesi dhe aparat tjeter te jete vetem te lidhet me internet kjo ka shume rendesi se vetem keshtu mund te hapesh kanale se emu-se i iku koha

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  203
  Uploads
  0

  Re: M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!

  Quote Originally Posted by Leutrimi View Post
  Tungatjeta.

  Kam nje banes ku kam ndermend te blej nje satelite te ri dhe resever.

  Nuk kam shume haber per keto gjera, mirpo kam degjuar se eshte mire te kesh satelite me shume koka, p.sh 4, 5 apo me shume, por, disa me kane thene se eshte me mire satelite me motor, se pse kjo nuk e di. T'a marr nje me motor apo me shume koka?

  Kam degjuar shume per Dreambox, para nje kohe me thoshin disa shoke se per neve ne perendim qe shikojm kanalet e balkanit eshte me ideale Dreambox 500s dm, nuk e di se a eshte HD apo jo, sepse skam pervoj shume me dreambox, mirpo shume nga shoket e mi i kane dhe kam vendosur edhe une te marr nje dreambox, mirpo t'a marr nje 500s dm apo nje tip me te ri, dhe ku jane dobit?

  Jane disa qe nuk i njoh ketu qe hapin te gjitha kanalet, me apo pa pages, cdo kanal e hapin, per kete desha te pyes se cili resever eshte me i pershtatshem per kete gje prej dreambox?

  Jam shume mirenjohes kush i din dhe ka kohe te me pergjigjet. Faleminderit.
  AzBox elite HD dhe AzBox premium HD,jane me te lire se se dm dhe me hardware me te mire se dm,ja shiko ktu : http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=91845

 6. #6

  Re: M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!

  Cuberevo 3000HD ose 9000HD, i njejti box ne evrope shkon me emrin AB IPBOX 910HD dhe 9000HD.Shume me i lire se sa dreambox dhe shume me i mire ne kualitet. Ndryshe sic thote tiniali blij AZBox HD elite ose premium, por do te prisja te isha ne vedin tend. Opensat dhe Impex-sat kane kthyer mbrapsht shume AZBox se kane probleme me CI, kane ne plane se shpejti te nxjerin ne treg versjon pa keto probleme. AZbox eshte i ri ne treg keshtu qe keto gjera ndodhin.

  Si aparate jane njesoj si dreambox dhe ne disa raste me te mire, dhe me e rendesishmja, te pakten per mua, si fakir qe jam, shume me te lire, por e keqja eshte se nuk kane aq support sic ka dreambox.

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  203
  Uploads
  0

  Re: M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!

  Quote Originally Posted by tritolsat View Post
  Cuberevo 3000HD ose 9000HD, i njejti box ne evrope shkon me emrin AB IPBOX 910HD dhe 9000HD.Shume me i lire se sa dreambox dhe shume me i mire ne kualitet. Ndryshe sic thote tiniali blij AZBox HD elite ose premium, por do te prisja te isha ne vedin tend. Opensat dhe Impex-sat kane kthyer mbrapsht shume AZBox se kane probleme me CI, kane ne plane se shpejti te nxjerin ne treg versjon pa keto probleme. AZbox eshte i ri ne treg keshtu qe keto gjera ndodhin.

  Si aparate jane njesoj si dreambox dhe ne disa raste me te mire, dhe me e rendesishmja, te pakten per mua, si fakir qe jam, shume me te lire, por e keqja eshte se nuk kane aq support sic ka dreambox.
  e ke shume gabim tritolsat,
  suport ka dhe do te kete shume,i vetmi problem qe ka azbox tani eshte qe mund te vendosesh vetem nje client line,per te tjerat lexoji mire se cfare hardware ka

 8. #8

  Re: M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!  ky eshte aparat ,ky ska perralla "nga DUOLABS"
  gjithqka ne nje kuti


 9. #9
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,126

  Re: M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!

  Quote Originally Posted by hallowinside View Post


  ky eshte aparat ,ky ska perralla "nga DUOLABS"
  gjithqka ne nje kuti

  Ne te gjith prisnim me shum nga ky aparat duke qen dhe nje kompani e fuqishme
  po te shpresojm mbase dit me te bukura do vin nga DUOLABS

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  299
  Uploads
  1

  Re: M duhet t blej satelit dhe resever t ri, ndihm!

  besoj se nuk eshte e nevojshme qe te bini ne konflikt me njeri tjetrin se keshtu e coroditni dhe te tjeret qe jane te interesuar qe te blejne aparate dhe keshtu sic veproni ju qe thoni ky eshte me i mire se ky tjetri atehere njerzit nuk do dine ke te blene.gjeja qe duhet te beni eshte te tregoni ju qe i keni provuar keto aparate se cfar te mira e te keqia kane keto aparate keshtu ne do te jemi me te qarte dhe do dime cfar te bleme. kjogje mendoj se do jete e mire dhe per lexuesit e tjere

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Info Transmetimet HD ne Satelit
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 25-09-2009, 12:59:03
 2. rai afrika, satelit tjeter?
  By tosjana in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 23-05-2009, 18:44:11
 3. Thor satelit TV
  By anesti01 in forum English (UK)
  Replies: 1
  Last Post: 06-12-2008, 11:40:05
 4. Thor satelit urgente!!!
  By anesti01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 27-11-2008, 12:54:03
 5. Question 'fare duhet per te perdorur card sharing
  By redis in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 12-02-2008, 23:45:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •