Results 1 to 3 of 3

Thread: Kanali Odeon TV

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Kanali Odeon TV

  Mroma te gjitheve!
  Kete pyetje qe do bej tani ja kam bere shpesh vetes para disa kohesh, por meqe nuk kam marre ndonje pergjigje nga vetja po e bej ketu per pak debat.

  C'behet me kanalin Odeon TV ne sat HB 13e?
  Kete kanal e mbaj mend kur e kapnim me antene grupi UHF ne frekuencen 25/26 Ne Tirane, ne durres nuk e mbaj mend mire, por... pyetja ime eshte cbehet me kete kanal qe kur ka dale ne SAT ka program shume ordiner... me kujtohet kohe me pare ky kanal ka qene i nivelit te Italia Uno me filma, dok, muzike e programe interesante, te gjithe ne shqiperi ishim tifoze te ketije kanali ashtu si italia uno, teledue etj... po cpo ngjet me te qe kur ka dale ne sat shume dobet? dhe pyetja fundit... mos ne satelit trasmenton program tjeter dhe ne tokesor tjeter? keni ndonje info, ose dikush qe e shikon ne itali a eshte i njejti stacion si ky ne satelit???

  ndonje info per kurjozitet ju lutem!
  flmn atije, asaje qe do shkruaj pak informacion per kto pyetjet e mia.

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: Kanali Odeon TV

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  Mroma te gjitheve!
  Kete pyetje qe do bej tani ja kam bere shpesh vetes para disa kohesh, por meqe nuk kam marre ndonje pergjigje nga vetja po e bej ketu per pak debat.

  C'behet me kanalin Odeon TV ne sat HB 13e?
  Kete kanal e mbaj mend kur e kapnim me antene grupi UHF ne frekuencen 25/26 Ne Tirane, ne durres nuk e mbaj mend mire, por... pyetja ime eshte cbehet me kete kanal qe kur ka dale ne SAT ka program shume ordiner... me kujtohet kohe me pare ky kanal ka qene i nivelit te Italia Uno me filma, dok, muzike e programe interesante, te gjithe ne shqiperi ishim tifoze te ketije kanali ashtu si italia uno, teledue etj... po cpo ngjet me te qe kur ka dale ne sat shume dobet? dhe pyetja fundit... mos ne satelit trasmenton program tjeter dhe ne tokesor tjeter? keni ndonje info, ose dikush qe e shikon ne itali a eshte i njejti stacion si ky ne satelit???

  ndonje info per kurjozitet ju lutem!
  flmn atije, asaje qe do shkruaj pak informacion per kto pyetjet e mia.
  u bera kurioz per kete kanal Skin dhe thashe ti hidhja nje sy por te them te drejten nuk me la ndonje pershtypje per te deshiruar kuptohet eshte pershtypja e pare qe nuk eshte gjithmone e duhura. Sic e theksove qe ky kanal ka qene ne rangun e italia uno etj ky kanal per mendimin tim ose ka ngelur ne vend numuro ose ka nderuar sensin e programacionit po per kete duhet ti japesh ti pergjigje se e ke ndjekur dhe me perpara. Ky eshte mendimi im por kuptohet kjo varet dhe nga kend veshtrimi i secilit.
  A eshte po i njejti kanal dhe ne tokesor nuk te jap dot pergjigje se sic e the duhet ta jape ndonje qe jeton ne itali

 3. #3
  Senior Member inxhinieri's Avatar
  Join Date
  20-02-2008
  Posts
  213
  Uploads
  2

  Re: Kanali Odeon TV

  Une e mbaj mend Odeon TV dhe ishte mjaft i mire per filmat por jo ne rangun e Rai ose Mediaset per progamet e tjera. Une nuk shoh tek 13E dhe nuk e di se si eshte sot per sot si kanal dhe nuk e di nese eshte i njejti me tokesorin sepse qe kur kam ardhur ne itali nuk e kam pare me ate kanal, nuk e di nese e ka kapur ndonjehere.
  Per te shpjeguar pse ka mbetur vendnumero Odeon eshte e thjeshte por e gjate per ta shpjeguar dhe duhet hyre ndoshta edhe ne politike.

  Besoj se me Odeon ka ndodhur e njejta gje sic ndodh vazhdimisht me La7 (La7 eshte e vetmja alternative e Rai dhe Mediaset)

  Duhet patur parasysh se pronari i Mediaset censuron c'ti doje qejfi ne media, perfshire edhe internetin, sepse posti ia lejon..... madje emeron indirekt edhe drejtore ne Rai etj etj.....

  Pra cdo media qe rrit potencialin goditet ne shume menyra.... ose gjobiten me shuma te medha per X arsye ose nqs nje X program merr fame ne ate kanal atehere ai program blihet me shuma te medha thjesht per tu derguar ne "seconda serata" sic i thone ketu dhe keshtu i humb disi interesi dhe vazhdohet gjithmone me te njejtat fytyra e te njejtat programe.
  Besoj se Odeon ka hasur ne keto veshtiresi dhe ato qe thashe nuk ishin politike por e vetmja menyre per te shpjeguar teorine time.

  Sidoqofte nje keshille do u jepja meqe ra fjala: ne kanalet italiane, satelit apo jo, mos shikoni dhe mos u besoni lajmeve sepse jane me fallso se fallsoja.

  Gjithe te mirat

Similar Threads

 1. New trebami informacija dali radi nekome finske kanali na viasat
  By sakica in forum ex-Yugoslav Languages
  Replies: 0
  Last Post: 29-03-2009, 13:20:51

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •