Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Ndihme Per BESTSAT TCD-816

 1. #1
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Ndihme Per BESTSAT TCD-816

  Kam nje aparat qe shkruan BestSat Tcd-816. Kush mund te me ndihmoje per Clone ose soft per kete.

 2. #2
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Ndihme Per BESTSAT TCD-816

  provo njehere kete. shpresoj te te beje pune

 3. #3
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ndihme Per BESTSAT TCD-816

  Rrofsh Ferrari.
  Une ate dosjen e shkarkova nga nje faqe arabe. Po se ta hedh me ca te hedh spo gjej dot?
  Mora disa info qe i perkonte Aparatit Asahi 10100. Clon i tij dmth po akoma se kam provuar se dua te jem i sigurte.Flm dhe njehere ty.

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0

  Re: Ndihme Per BESTSAT TCD-816

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Rrofsh Ferrari.
  Une ate dosjen e shkarkova nga nje faqe arabe. Po se ta hedh me ca te hedh spo gjej dot?
  Mora disa info qe i perkonte Aparatit Asahi 10100. Clon i tij dmth po akoma se kam provuar se dua te jem i sigurte.Flm dhe njehere ty.
  Kam dhe une nje aparat si ky por nuk i gjej dot kodin per te hyre ne menu....

 5. #5
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ndihme Per BESTSAT TCD-816

  Une se kam me vete aparatin por Lexova mesazhin tend dhe kerkova ne forume dhe me thane te procedoja si me poshte. Nqs ke mundesi ti pa provoje nje here


  1) Menu
  2) 2-3-5-6
  3) Ok
  4) Hap Faqen (open pages)
  5) Menu
  6) Games
  7) Satkey
  8) Ok

  Gjithashtu Master code mund te jete 3739 dhe 2003

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  06-09-2005
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Ndihme Per BESTSAT TCD-816

  Gerti kam nje liste me kodet universale re menuve per aparatet satelitore dhe per aparatin ne fjale eshte ky kod 8175 provoje njehere.

 7. #7
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ndihme Per BESTSAT TCD-816

  Alfonsodilo kjo shifra 8175 eshte per aparatet BESAT e jo per BESTSAT jane te ndryshem. Nuk e ka provuar por sbesoj se i ben.

 8. #8
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Ndihme Per BESTSAT TCD-816

  o durresi arrite te gjesh ndonje loader per ate softin apo te vazhdojme kerkimet?

 9. #9
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ndihme Per BESTSAT TCD-816

  Gjeta dicka Te ASAHI po se kam provu akoma. Per BestSat asgje deri tashi....

 10. #10
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ndihme Per BESTSAT TCD-816

  Ore po cpaska qene nje aparat ky re? Asnje e dhene per kete. Me vdiq. Kam kerkuar me ore te tera e sgjeta gje. Ndonje nga ju mundet? te pakten ndonje Klon !!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 10:19:46
 2. ndihme
  By balaku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 13-09-2009, 12:51:38
 3. ndihme
  By angelo_dr in forum Introductions
  Replies: 1
  Last Post: 09-02-2009, 00:54:39
 4. ndihme
  By ahmeti in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 24-12-2008, 23:16:21
 5. ndihme
  By extralloto in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 13-02-2008, 01:06:16

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •