Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: e dua edhe 1 ndihmė

 1. #1
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  e dua edhe 1 ndihmė

  un e kam reciever --digitallworld--e kam lyp nji ndihm ne forum me kan than s e duhesh ti vendosi disa koka lnb i vendosa por prap e njejta menyr te un .
  e kap vetem ASTRA 1 dhe HOTBIRT 19.2E qka duhet t'bej edhe nji here per me i kap edhe te tjerat flmmm

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,588
  Uploads
  318

  Re: e dua edhe 1 ndihmė

  Sa koka ke?
  Shperndaji kokat e lnb me Dieseq neper Port 1 ,2 , 3 , 4 Ashtu sic duhet.

 3. #3
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: e dua edhe 1 ndihmė

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Sa koka ke?
  Shperndaji kokat e lnb me Dieseq neper Port 1 ,2 , 3 , 4 Ashtu sic duhet.
  po 4 koka i shperndaj por prap e njejt

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,588
  Uploads
  318

  Re: e dua edhe 1 ndihmė

  I shperndan po kur ti shperndash ate qe shperndan duhet ta kesh me sinjal. ta kthesh aty ku ka sinjal.
  Dmth ke problem te gjetja sinjalit,Ktheje koken andej nga te duhet dhe e ke ne rregull.

 5. #5
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: e dua edhe 1 ndihmė

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  I shperndan po kur ti shperndash ate qe shperndan duhet ta kesh me sinjal. ta kthesh aty ku ka sinjal.
  Dmth ke problem te gjetja sinjalit,Ktheje koken andej nga te duhet dhe e ke ne rregull.
  DMTH pa sinjal nuk tu paraqiten tjerat satelit psh eutelsat spo i ceki gjitha

 6. #6
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,588
  Uploads
  318

  Re: e dua edhe 1 ndihmė

  Nqs disa i kap disa si kap dmth qe nuk e ke thyer mire koken nga sateliti. P.sh. Per Digitalb Lere te Frequenca 11449 H 27500. Po gjete kete frequence te tjerat i kap te gjitha te Eutelsat,

 7. #7
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: e dua edhe 1 ndihmė

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Nqs disa i kap disa si kap dmth qe nuk e ke thyer mire koken nga sateliti. P.sh. Per Digitalb Lere te Frequenca 11449 H 27500. Po gjete kete frequence te tjerat i kap te gjitha te Eutelsat,
  thnx njeri do e provoj dhe do tė tregoj

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  06-09-2005
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: e dua edhe 1 ndihmė

  xoninet pa juhequr asnje presje ato c`ka ka thene durresi me lart ki parasush edhe nje keshille nga une . si koke te pare te kesh per Eutelsat W2 ne 16 grade dhe ne krah te majte te vendosesh kokat per satelitet e tjere mbi 16 grade si astra 19 grade apo astra 23 grade dhe ne te djathte ato me pak se 16 grade si Hotberd 13 grade ....etj,. Per ta patur me te qarte shiko ne kete forum ketu

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: e dua edhe 1 ndihmė

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  un e kam reciever --digitallworld--e kam lyp nji ndihm ne forum me kan than s e duhesh ti vendosi disa koka lnb i vendosa por prap e njejta menyr te un .
  e kap vetem ASTRA 1 dhe HOTBIRT 19.2E qka duhet t'bej edhe nji here per me i kap edhe te tjerat flmmm
  Alfonso faleminderit qe more fotot e mia per shembull. Qe te mos perseris ca thane cunat me siper xonit do ti thosha te ndjeke pik per pike cfare u tha me siper vetem se duhet te japi me teper informacion se ke dhene vetem emrin e aparatit digitallworld po kjo nuk do te thote shume se gati te gjithe aparatet edhe me te thjeshtat e bejne konfigurimin me 4 satelita vetem duhet te ndjekesh ate qe te tha durresi qe si i ke montuar kokat ne diseqc me po ate renditje duhet ti vesh dhe ne aparat. nqse ke parabole te vogel nuk perdor dot koka normale dhe ke probleme me sinjalin sic the dhe vete qe disa kanale ne eutelsat nuk dalin

 10. #10
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: e dua edhe 1 ndihmė

  Quote Originally Posted by best ven View Post
  Alfonso faleminderit qe more fotot e mia per shembull. Qe te mos perseris ca thane cunat me siper xonit do ti thosha te ndjeke pik per pike cfare u tha me siper vetem se duhet te japi me teper informacion se ke dhene vetem emrin e aparatit digitallworld po kjo nuk do te thote shume se gati te gjithe aparatet edhe me te thjeshtat e bejne konfigurimin me 4 satelita vetem duhet te ndjekesh ate qe te tha durresi qe si i ke montuar kokat ne diseqc me po ate renditje duhet ti vesh dhe ne aparat. nqse ke parabole te vogel nuk perdor dot koka normale dhe ke probleme me sinjalin sic the dhe vete qe disa kanale ne eutelsat nuk dalin
  problemi te un qenka ksisoj un po sa te futna te -chaneel search- po me paraqitet qelsi po i lyp codet- qfar kode sdi as vet dmth nuk me len te futna fare ne- diseqc4 apo 8 po e paraqes edhe nji scren qe te duket ma kjart ,ka dikush q eme ndihmon per kėt

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Question Ndihme per SAT +
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 15-01-2011, 09:19:46
 2. Question Ndihme
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 13-08-2009, 17:27:20
 3. ndihme!!!!
  By gabeli in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 20-01-2009, 18:35:21
 4. Question Ndihme
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 15-01-2009, 11:49:10
 5. Cka jon dlines edhe clines?
  By killereye in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 19-12-2008, 00:45:06

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •