Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36

Thread: Nextwave 311 S

 1. #1
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Question Nextwave 311 S

  Kam nje nextwave 311 S por spo mundem me gjet nje softuer qe te shoh digi tv a mundet dikush te me ndihmoje qe t'ia fus kodet me ndonje softcam ose manual ose ndonje klon te tij ku mund te gjej?

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Nextwave 311 S

  Fredi kjo teme ka qene hap dhe me pare ketu http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=54613 po asnje pergjigje e zgjidhshme.
  Do shikojme verdalle njehere..

 3. #3
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Nextwave 311 S

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Fredi kjo teme ka qene hap dhe me pare ketu http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=54613 po asnje pergjigje e zgjidhshme.
  Do shikojme verdalle njehere..
  Po sapo e pashe pak me pare..Faleminderit per infon

  Search before you post

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Nextwave 311 S

  Fredi. Tani mesa pashe une neper forume, ky aparat ne Turqi eshte me Emrin Nextime future Image dhe per kete ka te dhena. Meqe e ke aparatin une po te postoj dicka ne lidhje me kete. Dmth Nextwave s311 eshte klon me Nextime future image.


  Emu Open Code 9999
  Master Code 1404

  Dip Not : Rs232
  2-3
  3-2
  5-5

  Instalimi behet si aparat Digitalbi. Vere ne fund fare ne prize.


  Se di por ishalla te bejne pune....

 5. #5
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Nextwave 311 S

  Po kishe te drejte eshte klon me nextwave S311

  Faleminderit nga ana jote per mundimin por perseri ky softuer nuk e ka vendin qe te shohesh digi tv nqs me kupton(nuk e ka ident 2111)

  Mundesh me ja fute edhe manualisht por pa sukses nuk e di se si mund te operohet ne kete lloj

  Nqs ndonjeri ka ndonje info ju lutem te me tregoje

  Faleminderit durresi

 6. #6
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Nextwave 311 S

  Quote Originally Posted by ^fredi111^ View Post
  Po kishe te drejte eshte klon me nextwave S311

  Faleminderit nga ana jote per mundimin por perseri ky softuer nuk e ka vendin qe te shohesh digi tv nqs me kupton(nuk e ka ident 2111)

  Mundesh me ja fute edhe manualisht por pa sukses nuk e di se si mund te operohet ne kete lloj

  Nqs ndonjeri ka ndonje info ju lutem te me tregoje

  Faleminderit durresi
  ne qote se ne emu eshte prezent n@gra2,at'her shiko mos eshte me id 2011!
  ne qofte se po futi manualisht.
  hidhi nje sy ketu;http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=6003 eshte nje fw 144a.
  mund te jete klone i vantage serie 100!

 7. #7
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Nextwave 311 S

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  ne qote se ne emu eshte prezent n@gra2,at'her shiko mos eshte me id 2011!
  ne qofte se po futi manualisht.
  hidhi nje sy ketu;http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=6003 eshte nje fw 144a.
  mund te jete klone i vantage serie 100!
  Nagra 2 eshte ne emu por id 2011 ose 2111 nuk eshte .

  Provova ti bej addd por pa sukses nuk funksionon
  hidhi nje sy ketu;http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=6003 eshte nje fw 144a.
  mund te jete klone i vantage serie 100!
  E provova me pare por nuk funksionon

 8. #8
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Nextwave 311 S

  shikoje nje here kte , me sa duket qenka si vantage 2000. provoje nje here , por lexo udhezimet mire para se te fusesh softin

 9. #9
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Nextwave 311 S

  E vertete. Qenka dhe klon i VANTAGE.

 10. #10
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Post Re: Nextwave 311 S

  Nexwave 311 s kthehet ne vantazhe serie 100.me pare duhet karikuar nje soft i ndermjetem pastaj me i fundit.Me sa kam provuar behet vantazhe serie 100,por nuk njeh me letorin e kartes(kam provuar dy vite me pare,mbase versionet e reja e kane korigjuar, nuk e di).

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Nextwave emu???
  By elik77 in forum Next
  Replies: 0
  Last Post: 07-10-2008, 15:27:51
 2. Question Nextwave 311 S
  By aerokremi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 06-09-2008, 21:37:19
 3. Question what can y do with nextwave ex 320?
  By yakyra in forum Nextwave
  Replies: 0
  Last Post: 30-07-2008, 13:39:15
 4. nextwave
  By fuso in forum Italian / Italiano
  Replies: 5
  Last Post: 19-03-2008, 11:07:02
 5. nextwave dx-601
  By al_al361 in forum Nextwave
  Replies: 0
  Last Post: 25-04-2006, 17:38:15

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •