View Poll Results: A mund te eleminohet cardsharing apo jo?

Voters
25. You may not vote on this poll
 • Mund te eleminohet

  11 44.00%
 • Nuk mund te eleminohet

  14 56.00%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: Jepni mendimin tuaj

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  373
  Uploads
  14

  Arrow Jepni mendimin tuaj

  A mund te eleminohet ndonje here CARDSHARING?

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  373
  Uploads
  14

  Re: Jepni mendimin tuaj

  Edhe sa mund te zgjasi kjo mrekulli

 3. #3
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Jepni mendimin tuaj

  C'do gje e ka nje fund.

 4. #4
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Jepni mendimin tuaj

  Quote Originally Posted by miri01 View Post
  C'do gje e ka nje fund.
  Per mendimin tim mund te eleminohet per pak kohe per shkak te teknologjise dhe pastaj perseri mund te shfaqet nga hackersat

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  06-09-2005
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Jepni mendimin tuaj

  Dhe pas fundit te dickaje lind nje gje e re.Besoj se do te vazhdojme te shikojme.Ketu qendron edhe bukuria e te gjithe neve qe e kemi pasion kete pune,kur na na e veshtiresojne dicka perpiqemi ta bejme sa me te lehte.
  Pershendetje te gjitheve

 6. #6
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: Jepni mendimin tuaj

  asnjeri smund ta dije vetem profesionistet e kesaj pune mund ta dine

 7. #7

  Re: Jepni mendimin tuaj


  Edhe munde te eliminohet

  Dy kompanite e para qe po testojne jane N*S 4 dhe VIACCESS p.c 5


 8. #8

  Arrow Re: Jepni mendimin tuaj

  Cdo gje qe del nga duart e njeriut perfundon qe te hapet perseri nga duart e njeriut

 9. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Jepni mendimin tuaj

  Edhe pse personalisht nuk perdor sh@ring,desha te them dy llafe:
  problemi nuk mund te zgjidhet me nje 'po' ose 'jo'!
  problemi i sh@ring-ut eshte si puna e droges,duhet legalizuar apo jo!?
  ne mes jane interesa te medha midis kompanive qe prodhojne aparate satelitor.companive qe prodhojne sisteme kodifikimi,kompanive qe blejne dhe shesin te drejtat televisive te transmetimit.
  1.po te shikojme me kujdes te paret qe thyejne rregullin e merkatos jane kompanite qe prodhojne aparate digitale!
  p.sh.
  nje kompani qe ka marre te drejten per te prodhuar aparate me sistemin e kodifikimit con@x nxjerr edhe emulatorin per sistemet e tjera.........!(per sistemet e tjera nuk ka te drejten zyrtare per installimin ne apparatet qe prodhon)
  ju do te thoni qe seshte e vertete,sepse jane forumet qe zhvillojne emu etj.
  po jane forumet,por forumet jane dora e dyte,sepse dora e pare eshte kompania qe nxjer 'sekretin' .......etj.
  2.kompanite qe zhvillojne sisteme kodifikimi;
  edhe keta nxierin vete algoritmin ne qarkullim(mbas nje afati kohor),eshte si puna e antivirusit te komputerit,qe duhet te blesh nje license te re sepse ai antivirus qe ke nuk i gjen dot viruset e fundit qe jane shume te 'rrezikshem'!(ne shumicen e rasteve te prodhuar nga vete kompanite qe prodhojne antivirus)
  e njejta gje ndodh edhe me kompanite qe prodhojne e zhvillojne sisteme kodifikimi!
  dhe keshtu kompanite televisive(viktimave te 'virusit' thyerjes se kodifikimit)jane te detyruara te blejne nje verision te ri kodifikimi.........edhe konsumatori eshte i detyruar te blej nje tjeter aparat ose karte te re,..etj.(duhet te xhiroi paraja)
  3.kompanite televizive:
  edhe kompanite televisive nuk duan(ne nje fare menyre)qe sh@ring-u te eleminohet 100%,por te 'legalizohet' ne formen e 'home sharing',me nje fjale per perdorim shtepiak!
  me duket se u zgjata shume por dua te them se sido qe te jete puna neve prape do fusim doren ne xhep...........duke llogaritur edhe sh@ring-un!
  shpresoj te kem sqaruar diÁka,sepse sa me thelle ti futesh ketij muabeti aq me shume shtohen pikepyetjet dhe enigmat!

 10. #10
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska «te duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: Jepni mendimin tuaj

  bobi i ke rene mu ne te. jam plotesisht dakort me ty.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Me riktheni ne gjirin tuaj!
  By Juristi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 27-03-2009, 22:15:47
 2. me jepni 1 mendim
  By cufo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 30-11-2008, 20:30:57

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •