Results 1 to 6 of 6

Thread: Help in USA

New Member
    Uploads
    0

Help in USA

Hey Romanian brothers

Cam nou pe aici. Anyway, pe unde gasesc infos pentru canale Romane prinse din USA?
    Am un DreamBox 500S FTA, si-mi trebuiesc infos pentru tip the LNB si antena + sateliti. Exista vreu how-to sau un forum thread de unde ma pot orienta?

Mersi mult de tot.
    Ethan

RO-minatress Trinity's Avatar
    Uploads
    443

Re: Help in USA

Quote Originally Posted by ethanw
    Hey Romanian brothers

Cam nou pe aici. Anyway, pe unde gasesc infos pentru canale Romane prinse din USA?
    Am un DreamBox 500S FTA, si-mi trebuiesc infos pentru tip the LNB si antena + sateliti. Exista vreu how-to sau un forum thread de unde ma pot orienta?

Mersi mult de tot.
    Ethan
    Salut mosule !

Eu nici nu stiam ca exista canale romanesti care se pot prinde din USA ... !
    De unde emit ???

New Member
    Uploads
    0

Salve Maestre,

Well, asta e intrebarea mea :) Stiu ca fratii din Canada prind canale Romanesti dar nu stiu de la ce sateliti si ce canale. Doar stiu ca se pot prinde asemenea canale :)

Thanks

New Member
    Uploads
    0

sint 4 canale TVRinternationa (free) Antena1 RealitateaTv si ProTv transmise de Globecast pe Telstar5 (intelsat5) http://www.lyngsat.com/ia5.html ai nevoie de dish 33inch sau mai mare si Ku LNB uite lista cu tot ce poti sa vezi in USA http://www.lyngsat.com/freetv/United-States.html
    forum bun despre above aici - e si un thread roman http://forums.al7bar.tk/

cele 3 au switch la Nagra2 acum 2 saptamini si inca nu le putem re-vedea (e nevoie de un rom110.bin) poate baietii din Romania stiu ceva. Dish N2 a fost cracked in Germania asa ca ...

Junior Member
    Uploads
    0

mai ce va chinuiti - romanii tot is in goana dupa programele engleze - ia si priveste cei ce ai - ca-s in deajuns

PS. am fost deja in state

nu stiu daca mai este valabil, ca poate ai aflat deja, este un forum de romani testeri din america de nord, si desigur ca au interes si in canalele romanesti care se prind in NA.
    Ii gasesti la www(punct)curious-contraptions(punct)com.
    Uita-te pentru sectiunea romana, dar incearca sa citesti cat de mult poti inainte sa intrebi ceva ... sunt destule ghiduri, iar nimanui nu-i place sa dadaceasca pe cineva de la inceputul inceputului ... in rest, gasesti acolo destul ajutor.