Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: ndime ju lutem

Question ndime ju lutem

kush mund te me ndihmoje per aparatin tring tst1000 si mund te hyet ne menun e qelsave me dore sepse nuk e di se ku futen.faleminderit

VIP Member BIG BOBI's Avatar
    Uploads
    70

Re: ndime ju lutem

Quote Originally Posted by nesti111 View Post
    kush mund te me ndihmoje per aparatin tring tst1000 si mund te hyet ne menun e qelsave me dore sepse nuk e di se ku futen.faleminderit
    nesti111 i thon nji llafi i zoti e nxjer gomarin nga balta,edhe ti duhet ta lodhesh pak trunin,edhe mos meno se do e lodhin te tjeret per ty!
    po te shikosh me kujdes ne kete thread http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=84817&page=4 e gjen pergjigjen.

Senior Member
    Uploads
    1

car eshte kjo pergjigje more bobi blu po ke mundesi ndihmoje po ske mundesi mos i thuaj asgje me mire se ketu per te ndihmuar njeri tjetrin jemi. pastaj nuk besoj qe kur ke kerkuar ti ndonje gje te eshte pergjigjur keshtu ndonjeri ty.me respekt per te tjeret

Uploads
    70

Quote Originally Posted by geni_ko View Post
    car eshte kjo pergjigje more bobi blu po ke mundesi ndihmoje po ske mundesi mos i thuaj asgje me mire se ketu per te ndihmuar njeri tjetrin jemi. pastaj nuk besoj qe kur ke kerkuar ti ndonje gje te eshte pergjigjur keshtu ndonjeri ty.me respekt per te tjeret
    geni _ko, me duket se ke lexuar vetem gjysmen e reshtit te pare,se po ta kesh lexuar te gjithe e shikon qe ja kam dhene zgjidhjen!

une desha se si mund ti fut celsat me dore ne aparat sepse nuk e di ku ndodhet opsioni i celsave ne aparat une e pashe aty ku tha bobi blu por nuk e gjeta pergjigjen a ka mundesi pak me qarte ju lutem

VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
    Uploads
    0

une desha se si mund ti fut celsat me dore ne aparat sepse nuk e di ku ndodhet opsioni i celsave ne aparat une e pashe aty ku tha bobi blu por nuk e gjeta pergjigjen a ka mundesi pak me qarte ju lutem
    Ja se te ndihmoje une shoku

Per te hyre ne menu e kodeve duhet te shtypesh 7799 nqs ke softin qe eshte me emu

Uploads
    70

nesti111,perpara sigurohu qe aparatin ta kesh me emu:
    1.menu
    2.options
    3. shtyp 7799 teorikisht duhet te dale nje dritare me šelsa,ose duhet te jete shtuar nje tasto ku shkruan 'edit key'(them teorikisht sepse nuk e kam nje aparat te tille)
    mbasi te jesh i siguruar qe ke emu-n ne aparat,mer nje pen usb formatoje ne fat32 me ane te komputerit dhe pastaj vendosi filin me celsa qe po te bashkangjis.(fili duhet ta depaketosh dhe ne usb te jete vetem fili me šelsa,dhe jo file te tjere)
    vendose usb-ne ne aparat
    shko ne nje kanal te pa kodifikuar
    pastaj shko ne menu-usb-ok
    shtyp prap ok mbi fili-n blockx.rs232 te usb
    procedura zgjat pak sekonda
    ne perfundim aparati duhet te fiket e te ndizet vete(ne qote se jo fike dhe ndise me telekomande)

Uploads
    0

Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
    nesti111,perpara sigurohu qe aparatin ta kesh me emu:
    1.menu
    2.options
    3. shtyp 7799 teorikisht duhet te dale nje dritare me šelsa,ose duhet te jete shtuar nje tasto ku shkruan 'edit key'(them teorikisht sepse nuk e kam nje aparat te tille)
    mbasi te jesh i siguruar qe ke emu-n ne aparat,mer nje pen usb formatoje ne fat32 me ane te komputerit dhe pastaj vendosi filin me celsa qe po te bashkangjis.(fili duhet ta depaketosh dhe ne usb te jete vetem fili me šelsa,dhe jo file te tjere)
    vendose usb-ne ne aparat
    shko ne nje kanal te pa kodifikuar
    pastaj shko ne menu-usb-ok
    shtyp prap ok mbi fili-n blockx.rs232 te usb
    procedura zgjat pak sekonda
    ne perfundim aparati duhet te fiket e te ndizet vete(ne qote se jo fike dhe ndise me telekomande)

Ca po thua bobi ska nevoje fare nga keto qe i the ti

Merr usb... formatoje.... etj ~!!!!!!!!!!

Ai po kerkon si ti fuse kodet manualisht apo seshte keshtu nesti111?

Nqs e ke softin me emu atehere shkon ke menu-ok-Options-ok-7799-code edit-ok-dhe shkon tek nagravision dhe andej nga fundi i ke kodet e digi tv mos u gabofsha

Junior Member
    Uploads
    0

U shkriva se qeshuri, po me duket sikur po shikoj porokalli; kosovari dhe dentisti :) sido qe te jete te gjithe keni te drejte

Uploads
    0

Quote Originally Posted by demoned View Post
    U shkriva se qeshuri, po me duket sikur po shikoj porokalli; kosovari dhe dentisti :) sido qe te jete te gjithe keni te drejte
    Eshte emision i ri ky porokalli se nuk e kam pare ndonjehere

Page 1 of 3 123 LastLast