Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: ndihme per TRUMAN 1100 PVR

 1. #1
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  ndihme per TRUMAN 1100 PVR

  Kush me ndihmon per te gjetur nje soft, per truman 1100 pvr ,qe hape digi tv dhe rain . Po per ta klonuar me ke modele klonohet ky dekoder.

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ndihme per TRUMAN 1100 PVR

  Ke pare KETU

  Sjam i sigurte por mund te jete Klon me Yumatu IQ Plus PVR.

 3. #3

  Re: ndihme per TRUMAN 1100 PVR

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Kush me ndihmon per te gjetur nje soft, per truman 1100 pvr ,qe hape digi tv dhe rain . Po per ta klonuar me ke modele klonohet ky dekoder.
  Te ka ren dekoder i mire do pun me u bo,punon e me sharing ky dekoder ke dhe ekxtra te tjera,hyr ke disa site arabe ke shum suport per ket dekoder.

 4. #4
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: ndihme per TRUMAN 1100 PVR

  Quote Originally Posted by ^^^EXPERTI^^^ View Post
  Te ka ren dekoder i mire do pun me u bo,punon e me sharing ky dekoder ke dhe ekxtra te tjera,hyr ke disa site arabe ke shum suport per ket dekoder.
  po kush di arabisht pa mire e ke ti, apo kuptohet kollaj ajo gjuhe

 5. #5

  Re: ndihme per TRUMAN 1100 PVR

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  po kush di arabisht pa mire e ke ti, apo kuptohet kollaj ajo gjuhe
  Nevoj te bon me mesu kinezshe

  ne sitet arabe nqs ke probleme me rregjistru,po te jap nji orjntim me pak a shum komandat e siteve jan te njejta ke komandat vendos mausin e posht ta nxjerr ne gjuhen inglisht veprimin me bo.

 6. #6
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: ndihme per TRUMAN 1100 PVR

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  po kush di arabisht pa mire e ke ti, apo kuptohet kollaj ajo gjuhe
  qe ta kesh me kollaj tek arabet perdor kete ketu vendose linkun e faqes tek Translate a web page ,zgjidh gjuhet nga Arabic ne Anglisht dhe do ta kesh me te lehte.

 7. #7
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: ndihme per TRUMAN 1100 PVR

  cuna ka ndonjeri idene per kete aparat ca ben ndonje soft si hapet tabela e celsave.Nuk e kam idene me sa shoh ne menu eshte me cip Ali E.Nqs e ka njeri kete aparat eshte i lutur te me ndimoj

 8. #8
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: ndihme per TRUMAN 1100 PVR

  Shtyp 9339 per tu futur ne edit key, po ke pasur ndonje sr 6200 eshte nje klon i truman 1100pvr, dhe veprohet njelloj.

 9. #9
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: ndihme per TRUMAN 1100 PVR

  Kapouag po pate ndonje soft per kete aparat je i lutur ta postosh,ky aparat eshte Truman orgjinal dhe megjithse bej kodin 3993 nuk hapet tabela e kodeve.me cfare aparati klonohet ky aparat dhe si veprohet per te bere sharing.Nuk kam pas ndonjehere aparat star-sat 6200,keshtu qe nuk e kam idene si funksionon.Kam perdor vetem golden interstar,dhe starsat 230 usb

 10. #10
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: ndihme per TRUMAN 1100 PVR

  Quote Originally Posted by balili View Post
  Kapouag po pate ndonje soft per kete aparat je i lutur ta postosh,ky aparat eshte Truman orgjinal dhe megjithse bej kodin 3993 nuk hapet tabela e kodeve.me cfare aparati klonohet ky aparat dhe si veprohet per te bere sharing.Nuk kam pas ndonjehere aparat star-sat 6200,keshtu qe nuk e kam idene si funksionon.Kam perdor vetem golden interstar,dhe starsat 230 usb


  Kodi nuk eshte 3993 por 9339 provoje me kete...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Update Firm truman for bigsat, truman, yumatu....
  By titi007 in forum Truman Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 12-06-2008, 14:49:06
 2. stream 1100 fta
  By binsoft in forum Arabic / عربي
  Replies: 1
  Last Post: 27-12-2007, 14:08:22
 3. Stream 1100
  By oualikoum in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 02-12-2007, 12:33:04
 4. technosat 1100 +
  By messi2006 in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 18-05-2007, 13:42:27
 5. technosat 1100 plus (v7.17)
  By nishantsw in forum Technosat
  Replies: 1
  Last Post: 13-11-2005, 14:55:33

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •