Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1001

Thread: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

VIP Member supervisor91's Avatar
    Uploads
    4

Arrow Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

Ne kete teme mund te diskutojme gjithcka rreth Cardsharing.
    __________________________________________________ ____________

Ok. kam disa dite qe po perpiqem te kryej gbox sharing.I kam realizuar te gjitha procedurat, instalova te gjitha programet perkatese, bera konfigurimin e cwshare,hapa nje porte, sigurova dhe disa dline por kur e hap programin MaxBox per te filluar sharing te gjithe peersat mua me shikojne offline dhe une nuk i shikoj dot si kliente. Megjithese une po perdor gbox, problemi eshte i njejte me kete ketu.A mund te thote ndojeri ca duhet te bej?
    me duket se problemi qendron te ruteri por nuk e di se cfare duhet bere.

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

Re: Diskutime te pergjithme mbi CardSharing

me duket teme e mire per diskutime, po e ve ne sticky

Moderator mile kristo's Avatar
    Uploads
    269

Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

tung ferrari 666 separi na thuaj cfare aparati perdore per sharing dhe cfare programesh ke instalu se une per vete perdore vetem. emu gbox dhe cwshare.cfg dhe gbox.cfg ne qofte se ke vepruare si me poshte je ne rregull tek cwshare.cfg duhet te ke vendosur tek M ketu vendos serverin tend dhe paswordin kurse tek D ketu vendos serverin e atij qe te jep linjen paswd dhe portat e ruterit tend dhe te atij qe te jep dlinjen pra portat si i ke hapur ne ruter ashtu do i vendosesh tek D se ndryshe nuke behet e mundur sharing

Uploads
    4

Quote Originally Posted by mile kristo View Post
    tung ferrari 666 separi na thuaj cfare aparati perdore per sharing dhe cfare programesh ke instalu se une per vete perdore vetem. emu gbox dhe cwshare.cfg dhe gbox.cfg ne qofte se ke vepruare si me poshte je ne rregull tek cwshare.cfg duhet te ke vendosur tek M ketu vendos serverin tend dhe paswordin kurse tek D ketu vendos serverin e atij qe te jep linjen paswd dhe portat e ruterit tend dhe te atij qe te jep dlinjen pra portat si i ke hapur ne ruter ashtu do i vendosesh tek D se ndryshe nuke behet e mundur sharing
    se pari po perdor starsat 6300cu super.kam instaluar programin No-IP DUC v2.2.1 ,MacBox v4 ,gjithashtu Cygwin. keto programe jane te domosdoshme qe te perdoren. ndersa cwshare.cfg ne fakt nuk e kam konfiguruar vete por e beri dikush me me shume pervoje ne gbox.

pra portat si i ke hapur ne ruter ashtu do i vendosesh tek D se ndryshe nuke behet e mundur sharing
    megjithate problemi me duket se calon te kjo ketu.si mund ta kap porten nga ruteri?

Uploads
    4

edhe dicka tjeter. problemi eshte i ngjashem me rastin e dreambox. psh nqs marr nje dreambox dhe i bej gjithe konfigurimet perkatese une perseri do dal dhe atje offline. ju lutem ata qe meren me dm mund te me thone se si duhet te veproj?
    gjithashtu si mund ta hap porten nga ruteri dhe si mund te sigurohem qe ajo eshte hapur? FLM

Senior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by ferrari_666 View Post
    edhe dicka tjeter. problemi eshte i ngjashem me rastin e dreambox. psh nqs marr nje dreambox dhe i bej gjithe konfigurimet perkatese une perseri do dal dhe atje offline. ju lutem ata qe meren me dm mund te me thone se si duhet te veproj?
    gjithashtu si mund ta hap porten nga ruteri dhe si mund te sigurohem qe ajo eshte hapur? FLM
    e para ku je,ne cfare vendi jeton,sepse po te jesh ne Shqiperi eshte pak e e veshtire tejesh server,te duhet shpejtesi e madhe nese ISP jote e ka te hapur porten ......

Uploads
    4

Quote Originally Posted by tinial View Post
    e para ku je,ne cfare vendi jeton,sepse po te jesh ne Shqiperi eshte pak e e veshtire tejesh server,te duhet shpejtesi e madhe nese ISP jote e ka te hapur porten ......
    e para ne shqiperi jam dhe e dyta nuk kam server por me kane dhene dline dhe une ne serverat e atyre qe mi kane dhene dal offline.
    gjithashtu si mund ta provoj nese porta eshte e hapur apo jo?

Senior Member
    Uploads
    0

***.canyouseeme.com ne kte rast futu ne control panel te image dhe provo nese ke internet,
    pastaj shiko nese ata kane ccam dhe ti ke gbox eshte pak e veshtire konfigurimi

Uploads
    4

Quote Originally Posted by tinial View Post
    ***.canyouseeme.com ne kte rast futu ne control panel te image dhe provo nese ke internet,
    ok e provova dhe me porta nuk me rezultoi e hapur. si duhet te veproj per ta hapur?

edhe ata kane gbox.

Senior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by ferrari_666 View Post
    ok e provova dhe me porta nuk me rezultoi e hapur. si duhet te veproj per ta hapur?

edhe ata kane gbox.
    futu ne ruoter dhe vendos rregullat se cfare porte kerkon te hapur,hyet me http//: ip tende,pastaj passw. dhe username by default duhet te jene Admin Admin
    e provove te hysh ne control panel te image? te lidhet me internet?

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast