Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1001

Thread: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

 1. #1
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Arrow Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Ne kete teme mund te diskutojme gjithcka rreth Cardsharing.
  __________________________________________________ ____________

  Ok. kam disa dite qe po perpiqem te kryej gbox sharing.I kam realizuar te gjitha procedurat, instalova te gjitha programet perkatese, bera konfigurimin e cwshare,hapa nje porte, sigurova dhe disa dline por kur e hap programin MaxBox per te filluar sharing te gjithe peersat mua me shikojne offline dhe une nuk i shikoj dot si kliente. Megjithese une po perdor gbox, problemi eshte i njejte me kete ketu.A mund te thote ndojeri ca duhet te bej?
  me duket se problemi qendron te ruteri por nuk e di se cfare duhet bere.

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Diskutime te pergjithme mbi CardSharing

  me duket teme e mire per diskutime, po e ve ne sticky

 3. #3
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  tung ferrari 666 separi na thuaj cfare aparati perdore per sharing dhe cfare programesh ke instalu se une per vete perdore vetem. emu gbox dhe cwshare.cfg dhe gbox.cfg ne qofte se ke vepruare si me poshte je ne rregull tek cwshare.cfg duhet te ke vendosur tek M ketu vendos serverin tend dhe paswordin kurse tek D ketu vendos serverin e atij qe te jep linjen paswd dhe portat e ruterit tend dhe te atij qe te jep dlinjen pra portat si i ke hapur ne ruter ashtu do i vendosesh tek D se ndryshe nuke behet e mundur sharing

 4. #4
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Quote Originally Posted by mile kristo View Post
  tung ferrari 666 separi na thuaj cfare aparati perdore per sharing dhe cfare programesh ke instalu se une per vete perdore vetem. emu gbox dhe cwshare.cfg dhe gbox.cfg ne qofte se ke vepruare si me poshte je ne rregull tek cwshare.cfg duhet te ke vendosur tek M ketu vendos serverin tend dhe paswordin kurse tek D ketu vendos serverin e atij qe te jep linjen paswd dhe portat e ruterit tend dhe te atij qe te jep dlinjen pra portat si i ke hapur ne ruter ashtu do i vendosesh tek D se ndryshe nuke behet e mundur sharing
  se pari po perdor starsat 6300cu super.kam instaluar programin No-IP DUC v2.2.1 ,MacBox v4 ,gjithashtu Cygwin. keto programe jane te domosdoshme qe te perdoren. ndersa cwshare.cfg ne fakt nuk e kam konfiguruar vete por e beri dikush me me shume pervoje ne gbox.

  pra portat si i ke hapur ne ruter ashtu do i vendosesh tek D se ndryshe nuke behet e mundur sharing
  megjithate problemi me duket se calon te kjo ketu.si mund ta kap porten nga ruteri?

 5. #5
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  edhe dicka tjeter. problemi eshte i ngjashem me rastin e dreambox. psh nqs marr nje dreambox dhe i bej gjithe konfigurimet perkatese une perseri do dal dhe atje offline. ju lutem ata qe meren me dm mund te me thone se si duhet te veproj?
  gjithashtu si mund ta hap porten nga ruteri dhe si mund te sigurohem qe ajo eshte hapur? FLM

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Quote Originally Posted by ferrari_666 View Post
  edhe dicka tjeter. problemi eshte i ngjashem me rastin e dreambox. psh nqs marr nje dreambox dhe i bej gjithe konfigurimet perkatese une perseri do dal dhe atje offline. ju lutem ata qe meren me dm mund te me thone se si duhet te veproj?
  gjithashtu si mund ta hap porten nga ruteri dhe si mund te sigurohem qe ajo eshte hapur? FLM
  e para ku je,ne cfare vendi jeton,sepse po te jesh ne Shqiperi eshte pak e e veshtire tejesh server,te duhet shpejtesi e madhe nese ISP jote e ka te hapur porten ......

 7. #7
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Quote Originally Posted by tinial View Post
  e para ku je,ne cfare vendi jeton,sepse po te jesh ne Shqiperi eshte pak e e veshtire tejesh server,te duhet shpejtesi e madhe nese ISP jote e ka te hapur porten ......
  e para ne shqiperi jam dhe e dyta nuk kam server por me kane dhene dline dhe une ne serverat e atyre qe mi kane dhene dal offline.
  gjithashtu si mund ta provoj nese porta eshte e hapur apo jo?

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  ***.canyouseeme.com ne kte rast futu ne control panel te image dhe provo nese ke internet,
  pastaj shiko nese ata kane ccam dhe ti ke gbox eshte pak e veshtire konfigurimi

 9. #9
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Quote Originally Posted by tinial View Post
  ***.canyouseeme.com ne kte rast futu ne control panel te image dhe provo nese ke internet,
  pastaj shiko nese ata kane ccam dhe ti ke gbox eshte pak e veshtire konfigurimi
  ok e provova dhe me porta nuk me rezultoi e hapur. si duhet te veproj per ta hapur?

  pastaj shiko nese ata kane ccam dhe ti ke gbox eshte pak e veshtire konfigurimi
  edhe ata kane gbox.

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Quote Originally Posted by ferrari_666 View Post
  ok e provova dhe me porta nuk me rezultoi e hapur. si duhet te veproj per ta hapur?


  edhe ata kane gbox.
  futu ne ruoter dhe vendos rregullat se cfare porte kerkon te hapur,hyet me http//: ip tende,pastaj passw. dhe username by default duhet te jene Admin Admin
  e provove te hysh ne control panel te image? te lidhet me internet?

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 04-08-2014, 13:58:54
 2. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09
 3. Info Diskutime per Fausto Emulator dhe settings
  By kristo83 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 14-02-2011, 02:17:17
 4. New Dragon T-REX diskutime
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 15-05-2009, 18:35:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •