Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Azbox premium HD sharing ?

 1. #1

  Azbox premium HD sharing ?

  Ju pershendes te githeve personave te forumit,
  kam bler nje Azbox HD premium...
  kerkoj ndihme per kte aparat per ta pregatitur per sharing.
  Faleminderit ndonjerit qe mund te me ndimoj.
  ose me kontaktoni ne:
  MSN: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  SKYPE:xxxxxxxxxxxx

 2. #2

  Re: Azbox premium HD sharing ?

  Une ne fakt nuk di gje per sharing po jam kurioz te di se sa e ke blere Azbox-in?? flm.

 3. #3
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Azbox premium HD sharing ?

  Quote Originally Posted by shqiptar View Post
  Ju pershendes te githeve personave te forumit,
  kam bler nje Azbox HD premium...
  kerkoj ndihme per kte aparat per ta pregatitur per sharing.
  Faleminderit ndonjerit qe mund te me ndimoj.
  ose me kontaktoni ne:
  MSN: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  SKYPE:xxxxxxxxxxxx
  shqiptar, ju lutem prezantohuni ketu:http://www.satsupreme.com/showthread...=67009&page=34

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Azbox premium HD sharing ?

  Quote Originally Posted by sakoal View Post
  Une ne fakt nuk di gje per sharing po jam kurioz te di se sa e ke blere Azbox-in?? flm.
  sakoal,ju lutem prezantohuni ketu:http://www.satsupreme.com/showthread...=67009&page=34

 5. #5
  Senior Member freshmaker's Avatar
  Join Date
  20-03-2005
  Posts
  173
  Uploads
  0

  Re: Azbox premium HD sharing ?

  hmm paj spo di qa me ju thon nuk e di qysh shkon puna ktu ne forum se na jemi gjith te perqam po ta kisha rekomandu ni forum per azbox xxxxx jo per diqka po kishe mujt me kry punn se ka shum ndihmm per azbox si shqip ashtu edhe anglisht

 6. #6
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Azbox premium HD sharing ?

  Quote Originally Posted by freshmaker View Post
  hmm paj spo di qa me ju thon nuk e di qysh shkon puna ktu ne forum se na jemi gjith te perqam po ta kisha rekomandu ni forum per azbox alsati jo per diqka po kishe mujt me kry punn se ka shum ndihmm per azbox si shqip ashtu edhe anglisht
  freshmaker, nqs nuk di me thene asgje me mire mos posto gje dhe me teper mos reklamo faqe te tjera pasi nuk lejohet me rregullore qe e ke ne Anglisht ketu dhe Shqip ketu

  Pika 5 Shqip thote:

  5. SPAM, Marketing
  Mundohuni qė pėrgjigjet nė tema tė jenė kuptimplota, mos tė pėrmbajnė vetėm njė emotion apo njė fjalė. Sa mė shumė qė tė diskutojmė pasurojmė edhe dijen tonė dhe tė tjerėve. Mos bėni postime ku i ftoni anėtarėt e forumit qė tė vizitojnė faqe tė tjera pėr qėllime komerciale (si p.sh webfaqe personale, tė kompanive). ---->> Reklamimi i faqeve tė tjera nė Forum ndalohet. Postime tė cilat pėrmbajnė marketing tė ndonjė shėrbimi apo produkti do tė fshihen, antari mund tė marri pėrjashtim tė menjėhershėm.

  Nqs kerkon inforamcion per AzBOX perdorni butonin Search ose kliko ketu ka plot tema dhe debate per kete lloj aparati ne gjuhe te ndryshme. Nqs nuk ka asgje ship ti freshmaker nqs di dicka ndihmoje kete sektor duke dhene informacion, reklama eshte e teper per kete forum dhe nuk i hyn ne pune askujt, lerja rastesise ose google te beje punen e motorit te kerkimit.

  Nuk po bej asgje me shume thjesht po te kujtoj regulloren qe reklamat e websiteve te tjera qofte edhe duke i permendur emrin pa shkruar "www" eshte e ndaluar.

  Pershendetje!

 7. #7

  Re: Azbox premium HD sharing ?

  Quote Originally Posted by shqiptar View Post
  Ju pershendes te githeve personave te forumit,
  kam bler nje Azbox HD premium...
  kerkoj ndihme per kte aparat per ta pregatitur per sharing.
  Faleminderit ndonjerit qe mund te me ndimoj.
  ose me kontaktoni ne:
  MSN: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  SKYPE:xxxxxxxxxxxx
  cfar ndihme ??/

  tash sa ka dalle ky dekoder dhe per ket gje po punojne disa TEAM me rregullu sharringun e disa gjona shtese

  me cfar kam pa deri tash eshte dekoder me parametra full,por do pune me konkuru DM,per nje kohe te shkurter do jet nji nga dekoderta me te fuqishem ne sharing

 8. #8
  Senior Member freshmaker's Avatar
  Join Date
  20-03-2005
  Posts
  173
  Uploads
  0

  Re: Azbox premium HD sharing ?

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  freshmaker, nqs nuk di me thene asgje me mire mos posto gje dhe me teper mos reklamo faqe te tjera pasi nuk lejohet me rregullore qe e ke ne Anglisht ketu dhe Shqip ketu

  Pika 5 Shqip thote:

  5. SPAM, Marketing
  Mundohuni qė pėrgjigjet nė tema tė jenė kuptimplota, mos tė pėrmbajnė vetėm njė emotion apo njė fjalė. Sa mė shumė qė tė diskutojmė pasurojmė edhe dijen tonė dhe tė tjerėve. Mos bėni postime ku i ftoni anėtarėt e forumit qė tė vizitojnė faqe tė tjera pėr qėllime komerciale (si p.sh webfaqe personale, tė kompanive). ---->> Reklamimi i faqeve tė tjera nė Forum ndalohet. Postime tė cilat pėrmbajnė marketing tė ndonjė shėrbimi apo produkti do tė fshihen, antari mund tė marri pėrjashtim tė menjėhershėm.

  Nqs kerkon inforamcion per AzBOX perdorni butonin Search ose kliko ketu ka plot tema dhe debate per kete lloj aparati ne gjuhe te ndryshme. Nqs nuk ka asgje ship ti freshmaker nqs di dicka ndihmoje kete sektor duke dhene informacion, reklama eshte e teper per kete forum dhe nuk i hyn ne pune askujt, lerja rastesise ose google te beje punen e motorit te kerkimit.

  Nuk po bej asgje me shume thjesht po te kujtoj regulloren qe reklamat e websiteve te tjera qofte edhe duke i permendur emrin pa shkruar "www" eshte e ndaluar.

  Pershendetje!
  okay mir e ki edhe e di qe osht e ndalum reklamimi e sen edhe skom qa me reklamu se veq si emer e ceka jo webin ose forumin kshtu qe ki drejt plotsisht veq thash mi ndihmu se per asgje tjeter so pardon

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: Azbox premium HD sharing ?

  Quote Originally Posted by ^^^EXPERTI^^^ View Post
  cfar ndihme ??/

  tash sa ka dalle ky dekoder dhe per ket gje po punojne disa TEAM me rregullu sharringun e disa gjona shtese

  me cfar kam pa deri tash eshte dekoder me parametra full,por do pune me konkuru DM,per nje kohe te shkurter do jet nji nga dekoderta me te fuqishem ne sharing
  per pak kohe do e konkuroje dhe dm,sharingu po i punon shume mire,i vetmi problem eshte se mund te vendosesh vetem nje client e jo me shume,dhe per kte po punojne

 10. #10
  Senior Member freshmaker's Avatar
  Join Date
  20-03-2005
  Posts
  173
  Uploads
  0

  Re: Azbox premium HD sharing ?

  Quote Originally Posted by tinial View Post
  per pak kohe do e konkuroje dhe dm,sharingu po i punon shume mire,i vetmi problem eshte se mund te vendosesh vetem nje client e jo me shume,dhe per kte po punojne
  hmm jo bro u rregullu edhe aj problem me verzionin cccam 2.0.4 dmth ccami punon sikurse ne dreambox dmth ska limit per c-linja i vetmi dallim osht qe i hap programet ma ngadal po shpresoj qe shpejt ka me u rregullu edhe ky problem :D

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Info AZBOX HD Premium - Premium+ - Elite - firm, image, etj..
  By freshmaker in forum Albanian / Shqip
  Replies: 834
  Last Post: 23-02-2018, 21:34:24
 2. dreambox 800-azbox hd premium
  By ioannis43 in forum Introductions
  Replies: 1
  Last Post: 25-09-2011, 12:49:23
 3. New SOS SOS Premium 2 Premium 1 and send new on Hotbird
  By Dobe7777 in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 1
  Last Post: 03-11-2009, 10:51:11
 4. Tutorial How to connect a HDD in Azbox Premium HD
  By Tunimax in forum AZBox Information and Tutorials
  Replies: 0
  Last Post: 11-09-2009, 02:30:04
 5. Azbox HD sharing ?
  By shqiptar in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 27-08-2009, 11:50:42

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •