Results 1 to 4 of 4

Thread: Ndihme per frekuencat e digitalb ne angli

 1. #1
  New Member
  Join Date
  29-08-2009
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Ndihme per frekuencat e digitalb ne angli

  kam problem me frekuencat e digitalb vetem ne supersport
  ku mund ta kem problemin??
  flm

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Ndihme per frekuencat e digitalb ne angli

  Mund ta kesh nga antena se Supersporti do sinjal te forte.
  1-Lere te nje kanal Supersporti
  2-Beje gjysem ekrani qe te kesh mundesi te shohesh sinjalin
  3-Leviz koken - ore parabolen ngadale duke pare sinjalin.

 3. #3
  New Member
  Join Date
  29-08-2009
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Re: Ndihme per frekuencat e digitalb ne angli

  flm
  ta provoje njeher

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  06-09-2005
  Posts
  166
  Uploads
  0

  Re: Ndihme per frekuencat e digitalb ne angli

  Tani uk Bej ate c`ka te thote Durresi dhe nje keshille nga une
  Frekuenca me e dobet ne sinjal e digitalbit eshte 11094 me pas vjen 11055 kurse ssportet(11449) kane sinjal te forte.Pra ne se levis me kujdes parabolen (levizje shume te vogla) majtas ose djathtas kontrollo sinjalin tek frekuenca 11094.Po kape kete te tjerat i shume mire.
  Levizjet mund ti besh edhe ne kete forme.Duke liruar vidhat e krahut te majte dhe shterngo nga pake ato te djathta,ose ne te kundert(Vidhat behet fjale per kavallotat ku ke fiksuar parabolen ne tub,nuk e di nese jam i qarte per ty)

Similar Threads

 1. ndihme per karten lokal te digitalb
  By the_shepherd in forum Albanian / Shqip
  Replies: 15
  Last Post: 31-03-2013, 01:56:07
 2. New Digitalb CCcam 2.0.11 and Digitalb & premiere in Newcs
  By G@ZI in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 5
  Last Post: 10-02-2010, 20:13:45
 3. Ndihme Coship Digitalb
  By tamo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 29-07-2008, 01:38:25
 4. digitalb celsa ndihme???????????
  By javolgr in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 03-10-2006, 22:45:53
 5. {Ndihme}
  By Win32i3nT in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 06-09-2006, 14:44:14

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •