Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: Ndihme per SAT +

 1. #1
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Ndihme per SAT +

  Cuna kam ne dore nje aparat te SAT+ qe ka shitur kompania e SAT+ i kane vene nje kod perdorimi menyse dhe nuk e dine. Nese mundet ndonjeri me ndonje kod universal qe te lejon te hysh ne meny se mua nuk me kujtohet tani.

 2. #2
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Thumbs up Re: Ndihme per SAT +

  provo njehere 1,0,0,4 suksese

 3. #3
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Ndihme per SAT +

  Cuna tema mbyllet pasi e gjeta, se mu kujtua. Dhe per te gjithe ata qe mund te hasin te njejtin problem kodi universal i menuse per SAT+ eshte 1004.

 4. #4
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Ndihme per SAT +

  Quote Originally Posted by simonsatell View Post
  provo njehere 1,0,0,4 suksese
  simonsatell faleminderit sepse nuk e pashe shkrimin tend gjithsesi faleminderit.

 5. #5
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  sat +??

  kush mundet te me ndihmoje me ndonje soft per dt 470, ato aparatet e vjetra te sat+. mbaj mend qe ka pase goxha informacione ne forum po duhet te jene vjeteru dhe si gjeje dot. si mund te hyhet tek menuja e kodeve??? dhe a mund te lexoje ky aparat ndonje karte viacess ( ate te atyre stacioneve sllovene : tv slo 1 e 2??)??? flm

 6. #6
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: sat +??

  dhe dicka?? me ca aparati eshte klon ky??

 7. #7
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: sat +??

  Ketu ke softin per kete aparat,ndersa ketu loaderi. nuk e di nese behet apo jo me emu por me duket se jo.

 8. #8
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: sat +??

  Tema po diskutohej KETU Aty thuhet qe per aktivizimin e Menu Shtyp: Menu - 1004

  Pa provoje njehere se une se kam idene e Sat+.

 9. #9
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Thumbs up Re: sat +??

  merri shoku rui se u vjen era djers asht gjyna me i hedh ne kosh per te gjithe ata persona qe posedoine aparatin e ALBANIA SAT(SATplus DT470 IRDEO EMBEDED mund ta perdorin fare mire edhe me abonimin DIGITALB pa qene nevoja a nderrojne me aparatin ODS 3000C.Miafton te beni aktivizimin e EMU-se.
  activizimi emu;
  1.menu
  2.language
  3.english ose italian
  4.shtyp tasten e kuqe save
  5.shtyp numrin 8888
  6.emu enabled
  tani aparati pranon conax karten
  per azhornimin te ηelsave perserit pikat 1.2.3.4 pastaj 99999
  shenim;kete udhezim e kam publikuar para ca muajsh ne nje sit internet tjeter,por per fat te keq disa persona e kopiuan dhe e publikuan si shenimin e tyre?!me pak fjale respekt per punen e te tjerve.mos kopioni dhe riemeroni shenimet e te tjerve. shnet e gjith te mirat.BOBI.
  CLONE SATplus DT470
  DION DT470
  DREMAX DT470
  XDREAM 900
  LAWRENCE CR7300 X4 ok vetem se duhet te perdoret telekomande universale (me origjinalen nuk korrispondojne butonat;psh. 8=menu etj

 10. #10
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: sat +??

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Tema po diskutohej KETU Aty thuhet qe per aktivizimin e Menu Shtyp: Menu - 1004

  Pa provoje njehere se une se kam idene e Sat+.
  ky kod eshte master kodi,jo per te aktivizuar emu.


  Gjithashu faleminderit simonsatell per infon.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. ndihme
  By balaku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 13-09-2009, 12:51:38
 2. Ndihme!!
  By nicko1234 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 15-03-2009, 18:37:25
 3. ndihme
  By angelo_dr in forum Introductions
  Replies: 1
  Last Post: 09-02-2009, 00:54:39
 4. ndihme
  By ahmeti in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 24-12-2008, 23:16:21
 5. ndihme
  By extralloto in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 13-02-2008, 01:06:16

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •