Results 1 to 4 of 4

Thread: echo 5060 usb e diseqc

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  08-10-2006
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Angry echo 5060 usb e diseqc

  Kam nje impiant 2 kokesh qe e perdorja me nje starsat. tani nderrova aparatin me nje echolink 5060 usb te patchuar por kam problem me menazhimin e diseqc. me jep probleme me kalimin e kanaleve nga nje satelit p.sh. astra 19.2 ne hotbird. duhet te bej power lnb nga on ne off e pastaj perseri ne on qe kanalet e hotbird te nisin te shfaqen. E provova duke rivene aparatin e vjeter dhe fuksionon mire. Nje gje tjeter eshte qe me echolinkun nuk me dalin te gjitha kanalet si ne astra ashtu edhe ne hotbird.kam provuar si me diseqc 1.2 ashtu edhe me 1.0 te echolinkut. Ndersa me koke njishe Ádo gje funksionon me se miri. Ka ndonjeri ndonje zgjidhje per kete problem? Ju faleminderit.

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: echo 5060 usb e diseqc

  Quote Originally Posted by ervinq View Post
  Kam nje impiant 2 kokesh qe e perdorja me nje starsat. tani nderrova aparatin me nje echolink 5060 usb te patchuar por kam problem me menazhimin e diseqc. me jep probleme me kalimin e kanaleve nga nje satelit p.sh. astra 19.2 ne hotbird. duhet te bej power lnb nga on ne off e pastaj perseri ne on qe kanalet e hotbird te nisin te shfaqen. E provova duke rivene aparatin e vjeter dhe fuksionon mire. Nje gje tjeter eshte qe me echolinkun nuk me dalin te gjitha kanalet si ne astra ashtu edhe ne hotbird.kam provuar si me diseqc 1.2 ashtu edhe me 1.0 te echolinkut. Ndersa me koke njishe Ádo gje funksionon me se miri. Ka ndonjeri ndonje zgjidhje per kete problem? Ju faleminderit.
  ervinq,ju lutem prezantohuni ketu:http://www.satsupreme.com/showthread...=67009&page=38

 3. #3

  Re: echo 5060 usb e diseqc

  Quote Originally Posted by ervinq View Post
  Kam nje impiant 2 kokesh qe e perdorja me nje starsat. tani nderrova aparatin me nje echolink 5060 usb te patchuar por kam problem me menazhimin e diseqc. me jep probleme me kalimin e kanaleve nga nje satelit p.sh. astra 19.2 ne hotbird. duhet te bej power lnb nga on ne off e pastaj perseri ne on qe kanalet e hotbird te nisin te shfaqen. E provova duke rivene aparatin e vjeter dhe fuksionon mire. Nje gje tjeter eshte qe me echolinkun nuk me dalin te gjitha kanalet si ne astra ashtu edhe ne hotbird.kam provuar si me diseqc 1.2 ashtu edhe me 1.0 te echolinkut. Ndersa me koke njishe Ádo gje funksionon me se miri. Ka ndonjeri ndonje zgjidhje per kete problem? Ju faleminderit.
  Cfar lloj inpiantish ke?

  Lnb dyshe koke e kuqe digitalb?

 4. #4
  Junior Member
  Join Date
  08-10-2006
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Re: echo 5060 usb e diseqc

  KAm nje lnb me koke dyshe Fracarro prodhim italian.

Similar Threads

 1. Echolink 5060
  By deutsch in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 3
  Last Post: 03-12-2009, 17:00:52
 2. Question Monoblock on zeta 5060 USB
  By hola123 in forum Echolink
  Replies: 0
  Last Post: 21-09-2009, 11:23:43
 3. Dual LNB settings on 5060
  By hola123 in forum Echolink
  Replies: 0
  Last Post: 03-09-2009, 11:59:47
 4. Question 5060 CA USB IRD Channel List Problem
  By Shaan in forum Echolink
  Replies: 1
  Last Post: 17-04-2009, 07:45:08
 5. help for echo dsb-1220fta
  By hamoud123 in forum Echostar
  Replies: 1
  Last Post: 24-12-2007, 00:05:37

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •