Results 1 to 9 of 9

Thread: mė ndihmoni

 1. #1
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  mė ndihmoni

  si mund ta aktivizoj kėt swith apo modem dmth kur i futi kabllot e kokes ne kėt modem me ndalet signali si mund ta aktivizoj modemi esht; model 1020MK4 --220V-50HZ. AMPLIFY 20\30 DB/MAX\ Ja edhe 1 foto te duket mė qart flmm

 2. #2

  Thumbs down Re: mė ndihmoni

  ajo qe eshte aty eshte mini amlifikator per sistemet ca tv pra per kabllore.nuk ben per koka sateliti.

 3. #3
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: mė ndihmoni

  Quote Originally Posted by olsi101 View Post
  ajo qe eshte aty eshte mini amlifikator per sistemet ca tv pra per kabllore.nuk ben per koka sateliti.
  flm per ndihmen .dhe qfar modeni duhet per koka tė satelitit si quhet si esht flmmmm

 4. #4

  Post Re: mė ndihmoni

  ajo qe kerkon ti kushton shume pak quhet disec ke me 2 ose 4 ke dhe me shume po deshe.me 4 ben tek 500 lek ose 4 eu.

 5. #5
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: mė ndihmoni

  Quote Originally Posted by olsi101 View Post
  ajo qe kerkon ti kushton shume pak quhet disec ke me 2 ose 4 ke dhe me shume po deshe.me 4 ben tek 500 lek ose 4 eu.
  flm njeri klmmmm

 6. #6
  Senior Member freshmaker's Avatar
  Join Date
  20-03-2005
  Posts
  173
  Uploads
  0

  Re: mė ndihmoni

  djema e kom edhe un ni pytje te njojt psh e kom kabllin qe me vjen prej LNB-s deri te reciveri i par po tash e kom ble edh ni reciver a osht e mujshme me switch me nda dmth sinjalin , 2 reciverat i kom me ni ven dmth po njoni e kom me scart tjetrin e kom me HDMI kshtu qe a osht e mujshme prej ni kablle me i perdor 2 reciverat kuptohet dyt me qen ne te njojtin pozicion psh ne Hotbird

 7. #7

  Post Re: mė ndihmoni

  po mundesh me ba nje shperndarje nga dalja e resiverit te pare tek i dyti por te dy resiverat duhet me punu o ne vertikal o ne horizontal.kurse njerin v e tjetrin h nuk mundesh.duhet me pas kok me dy dalje per dy resivera me punu te pavarun.

 8. #8
  Senior Member freshmaker's Avatar
  Join Date
  20-03-2005
  Posts
  173
  Uploads
  0

  Re: mė ndihmoni

  Quote Originally Posted by olsi101 View Post
  po mundesh me ba nje shperndarje nga dalja e resiverit te pare tek i dyti por te dy resiverat duhet me punu o ne vertikal o ne horizontal.kurse njerin v e tjetrin h nuk mundesh.duhet me pas kok me dy dalje per dy resivera me punu te pavarun.
  e kshtu nja shperndars ose spliter nuk ka me shpernda dmth jo prej reciverit po prej spliterit


  ps.bon me ble edhe koken me 2 dalje po krejt problemi qendron te kabllat :D se e kom te rregullume dhomen e po me dhimet :D me ja nis me shtri kablla :D

 9. #9
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  175
  Uploads
  11

  Lightbulb Re: mė ndihmoni

  shoku po nuk deshe te kesh kablla te tjere neper kembe mund te perdoresh av link si ky qe ke ketu nuk jan dhe shum te shtrenjte .me te vetmin ndryshim qe te dy tv ne te njejten koh punojn te njejtin kanal ...
  Attached Images Attached Images

Similar Threads

 1. Question me ndihmoni ju lutem
  By ajdogan in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 02-10-2009, 18:17:47
 2. ju lutem me ndihmoni
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 28-01-2009, 09:34:25
 3. ju lutem me ndihmoni
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 23-01-2009, 20:08:28
 4. Ju lutem me ndihmoni
  By alkapone in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 01-08-2008, 18:18:00

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •