Page 1 of 13 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 121

Thread: Diskutime mbi Kartat Smart dhe emulatoret e tyre

 1. #1
  Contributing Member emiljano's Avatar
  Join Date
  18-07-2008
  Location
  Lushnje
  Posts
  578
  Uploads
  43

  Arrow Diskutime mbi Kartat Smart dhe emulatoret e tyre 2. #2

  Re: kush eshte me e mire??? GAMMA CARD apo ABRA CARD???

  Quote Originally Posted by emiljano View Post


  Po sic dihet gamma card eshte e kripur
  abra card me e lire dhe me praktike + do shtoje nOva(te vetmen pakete qe gamma card mburret)

  sif e blej i thojne kesaje pune

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: kush eshte me e mire??? GAMMA CARD apo ABRA CARD???

  mirdita,
  Une perdor Abra prej disa muajsh, Nuk kam Gamma, kur e bleva abra kishte mbi 5 paketa te fuqishme si Digitalb, Canal Digital Nor, Dahlia, Kabelkiosk me pas ju shtua Vlaanderen dhe te tjera si paketat Arabe Showtime dhe ART e plus te tjera xxx e ndonje rus si NTV etj... packg arabe art/showtime si kam pare asnje dite qe nga dita qe kam blere karten per arsye se smund ti kap dot :( Ne kushtet e sotme me ckam pare dhe degjuar Gamma eshte me e vjeter ne treg dhe me kanalet qe hap abra sot Gamma eshte me superior, deri sa Abra te nxjeri Nova nqs e nxjer une them gamma eshte me e mire, edhe pse nuk e disponoj. Per mua sot per sot eshte Gamma Card dhe support nuk e ka te keq me ckam pare ketu ne forum.

  Megjith meqe disponoj abracard nuk kam ne mend te blej karte tjeter pervec saje (abres) qofte dhe gamma sikur te behet 10euro.

  Shif e shkruaj, pyet 100 vete e bej si di vete :)
  nuk te them dot blej kete apo ate

  Persh dhe gjithe te mirat.

 4. #4
  Contributing Member emiljano's Avatar
  Join Date
  18-07-2008
  Location
  Lushnje
  Posts
  578
  Uploads
  43

  Re: kush eshte me e mire??? GAMMA CARD apo ABRA CARD???

  mua me e mire deri tani me ka dal CardSharing eshte mjaft fantastike!!!Kurse Gamma dhe Abra ehe nuk jan gje te mbajne me shpresa kot

 5. #5

  Re: kush eshte me e mire??? GAMMA CARD apo ABRA CARD???

  Quote Originally Posted by emiljano View Post
  mua me e mire deri tani me ka dal CardSharing eshte mjaft fantastike!!!Kurse Gamma dhe Abra ehe nuk jan gje te mbajne me shpresa kot

  nuk dOn mend mor shoku

  *pOr te kapet shrenjte

  une i kam mundesite per pare me sharing,pOr si tja bejne shumica qe nuk kane internet + abonimin

  te kapet me shtrenjte se te mbashe nje X5

 6. #6
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: kush eshte me e mire??? GAMMA CARD apo ABRA CARD???

  Quote Originally Posted by hallOw!ns!de View Post

  nuk dOn mend mor shoku

  *pOr te kapet shrenjte

  une i kam mundesite per pare me sharing,pOr si tja bejne shumica qe nuk kane internet + abonimin

  te kapet me shtrenjte se te mbashe nje X5
  X5 (cardsharing) te pakten punon nuk te len pushken ne faqe si abra me shoke.

  keto jane tema super te konsumuara dhe te shkruajtura dhe ster-shkruajtura dhe skam ndermend ti rishkruaj, Ádo njeri ka mendjen e vet prandaj dhe keto barake shiten akoma.

  me dy llafe Ádo njeri paste ne qafe veten e tij.

  sa per gamen eshte e vertete qe po e mban gjalle noven, por gamma kushton rreth 100 ose 150 euro, dhe me 100 euro pagon nje linje sharing per nji vit dhe nuk ke noven por te gjitha!

 7. #7
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: kush eshte me e mire??? GAMMA CARD apo ABRA CARD???

  edhe uen me ekte mendje jam em fikun se kam pak kohe qe perdor dm dhe jam i kenaqur se cdo gje mund me e shiku po ta dija keshtu do kisha mare me pare dm

 8. #8
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: kush eshte me e mire??? GAMMA CARD apo ABRA CARD???

  Te shofim me levizjet e abres pas fundit te shtatorit dhe fillimit te tetorit se sa do jete e afte te konkuroje Gamma.

  Abres i duhen tre paketa si Nova, Vlaanderen dhe ndonje Franceze me keto te treja nqs kane qendrueshmerine e Vlaanderen (ku i nderron soft cdo 1 ose 2 muaj) jam i sigurte se per 3 muaj aktivitet e nxjer perkohesisht jasht loje Gammen.

 9. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: kush eshte me e mire??? GAMMA CARD apo ABRA CARD???

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  Te shofim me levizjet e abres pas fundit te shtatorit dhe fillimit te tetorit se sa do jete e afte te konkuroje Gamma.

  Abres i duhen tre paketa si Nova, Vlaanderen dhe ndonje Franceze me keto te treja nqs kane qendrueshmerine e Vlaanderen (ku i nderron soft cdo 1 ose 2 muaj) jam i sigurte se per 3 muaj aktivitet e nxjer perkohesisht jasht loje Gammen.
  ore Áuna nuk e kuptoni qe jan pare te hedhura kot........po te shikoni te gjitha kartat qe kan dale ne treg, kane zgjatur nje vit edhe fillojne te fiken si flaka e kashtes,abra ka marr fund,dhe po nxier ne treg nje tjeter karte Ovama.......me pak fjale po deshet paketa satellitore tundni prap xhepat dhe blini abracadabra-t, ovama-t dhe fantasmat qe dalin mbas tymit te kashtes!

 10. #10
  Member
  Join Date
  21-04-2009
  Location
  Internet
  Posts
  46
  Uploads
  1

  Post kush eshte me e mire??? GAMMA CARD apo ABRA CARD???

  pershendetje emiljano
  me fal qe po dal pak nga tema, por kisha vetem nje sygjerim!
  kam lexuar shum per nje karte te re qe quhet hartacard qe me sa duket i lan hesapet te gjitha kartat e tjera, por ketu ne dritaren tone te ketij forumi nuk po shikoj te flitet! gjithsesi eshte nje projekt i ri & i madh nga ish gamma team qe tani do te jete harta team per mos te krijuar ndonje konfuzion nuk po flas me per kete projekt, por do tu lutesha te gjith cunave te forumit te interesohen per kete karte.

Page 1 of 13 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Dragon T-REX diskutime
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 15-05-2009, 18:35:47
 2. Info disa nga aparaturat dhe clonet e tyre
  By -dr-alb in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 11-03-2009, 01:03:29
 3. Info info per kartat
  By turizem2002 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 03-01-2009, 23:11:07
 4. Formula 1: Hamilton rues tyre choice
  By <<ELVIS>> in forum English (UK)
  Replies: 0
  Last Post: 11-05-2008, 11:06:59
 5. Formula 1: Bridgestone pleased with slick tyre progress
  By <<ELVIS>> in forum English (UK)
  Replies: 0
  Last Post: 19-04-2008, 12:51:57

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •