Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: ^^Predator 8700 ^^

 1. #1
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  ^^Predator 8700 ^^

  Predator 8700 eshte nje tjeter marres satelitor qe funksionon si Casper apo dongle Microbox pra ben sharing me ane te satelitit. SKYSHARING
  Arrin te hape kanalet SKY me ane te serverit ne satelitin Hotbird 13E
  Pra nuk ka nevoje per internet apo pajisje te tjera.
  Aparati ka hyrje USB me ane te se ciles i behet upgrade te softit.VIDEO 1 -- VIDEO 2

 2. #2

  Re: ^^predator 8700 ^^

  [QUOTE=ferrari_666;456538]Predator 8700 eshte nje tjeter marres satelitor qe funksionon si Casper apo dongle Microbox pra ben sharing me ane te satelitit. SKYSHARING
  Arrin te hape kanalet SKY me ane te serverit ne satelitin Hotbird 13E
  Pra nuk ka nevoje per internet apo pajisje te tjera.
  Aparati ka hyrje USB me ane te se ciles i behet upgrade te softit.VIDEO 1 -- VIDEO 2


  Lajm i mire
  por kushtote rreth 235 euro predatori 8700
  une per vete po pres mOrebox nga moresat team(pasi dispunoj edhe echolink seria ALI_E duble tuner

  lufta ka filluar

 3. #3
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: ^^predator 8700 ^^

  ^^predator 8700 ^^

  front.jpg

 4. #4
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: ^^predator 8700 ^^

  Quote Originally Posted by hallOw!ns!de View Post

  Lajm i mire
  por kushtote rreth 235 euro predatori 8700
  une per vete po pres mOrebox nga moresat team(pasi dispunoj edhe echolink seria ALI_E duble tuner

  lufta ka filluar
  kjo eshte e vertete, lufta ka filluar.
  megjithate persa i perket cmimit mos harojme se me afersisht kete cmim ardhi dhe CASPER por mesa duket Predator ia vlen me shume se casper.

 5. #5

  Re: ^^predator 8700 ^^

  Quote Originally Posted by ferrari_666 View Post
  kjo eshte e vertete, lufta ka filluar.
  megjithate persa i perket cmimit mos harojme se me afersisht kete cmim ardhi dhe CASPER por mesa duket Predator ia vlen me shume se casper.
  PO :per kete edhe une jam dakort

 6. #6
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: ^^predator 8700 ^^

  mua te pakten predator me duket me serioz se casper , e para nuk eshte i fshehte si casper pra mund ta porositesh direkt nga interneti ndersa casperi...ngelet fantazme dhe e dyta ka nje web site nga ku mund te marresh suportin per kete aparat si firmwaret, etj.

 7. #7
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: ^^predator 8700 ^^

  Quote Originally Posted by ferrari_666 View Post
  mua te pakten predator me duket me serioz se casper , e para nuk eshte i fshehte si casper pra mund ta porositesh direkt nga interneti ndersa casperi...ngelet fantazme dhe e dyta ka nje web site nga ku mund te marresh suportin per kete aparat si firmwaret, etj.
  Me behet qefi qe vertet e quani se lufta ka filluar sepse kete une e kam thene me pare gjithsesi; une nuk e njof kete aparat qe ju po thoni dhe nuk mund te jap mendime por per casperin qe une kam po them se jam i kenaqur, dhe se sa per ate punen e web-it ku mund te maresh sw dhe casper e ka nje te tille por qe jo shume publik per te mos thene dhe shume te fshehte dhe kjo mua me pelqen sepse nese gjerat behen publike atehere nje dite keto sw do te sulmohen nga kompanite dhe pastaj thoni se nuk eci shume mire dhe mbyllen kanalet cdo dy dite. Casperi ka nje gje te mire qe vertet eshte fantazme por eshte nje fantaze qe ne na rri mire sepse po ecen ne menyre te shkelqyer pa pasur asnje lloj problemi qe prej prillit 2009. Kjo do te thote se serveri qe ai perdor eshte dicka serioz dhe me sa shof kerkon te beje dhe biznes dhe mua keta qe duan te bejne biznes me pelqejne me teper se ata qe dalin hapur sikur kane bere ndonje arritje te madhe bejne buje nja dy muaj dhe me pas cfare ngelet (nje aparat si kafaz per pellumbat, sic e quan dikush nga ju) ndersa casper besoj se e ka kaluar kohen e proves dhe po ecen shume mire. Megjithate nuk mund ta ve ne dyshim dhe kete aparat qe ju po thoni mbase eshte nje zhvillim akoma me i mire dhe mua me behet qefi per kete sepse jo cdo kush e ka mundesine e internetit dhe plus tjetra ne pergjithesi jane aparate te kendshem sepse ai DM 500 ma ka shpifur fare, me ngrihen floket perpjete kur ia ngrene vlerat atij si aparat.

 8. #8
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: ^^predator 8700 ^^

  Lista e kanaleve qe kapen me Predator8700

 9. #9
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: ^^predator 8700 ^^

  aldo e ke shume gabim se dm eshte dhe do ngelet me i miri se dhe une keshtu mendoja por eshte e kunderta eshte perfekttttttttt boll u lodhem me keto aparate jo fantazma. dm ja vlen ri rehatttttttttt shikon shuem gjera. per mendimin timn eshte e kote qe flet.

 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: ^^predator 8700 ^^

  Quote Originally Posted by billi23 View Post
  aldo e ke shume gabim se dm eshte dhe do ngelet me i miri se dhe une keshtu mendoja por eshte e kunderta eshte perfekttttttttt boll u lodhem me keto aparate jo fantazma. dm ja vlen ri rehatttttttttt shikon shuem gjera. per mendimin timn eshte e kote qe flet.
  edhe un jam dakort me mendimin tend, vetem me nje gje sjam dakort qe thua
  per mendimin tim kot qe flet.
  nuk eshte puna kot apo plot por forumi per kte pune eshte qe te flasim te shtjellojme mendimet pastaj antaret te marrin ç'eshte me e mira, keq apo mire te gjithe duhet te themi tonen, te tjeret le te gjykojne.

  sa per ate qe the

  boll u lodhem me keto aparate jo fantazma. dm ja vlen ri rehatttttttttt shikon shuem gjera.
  kam qene kam shkruajtur dhe mendimin tim ne temen perkatese dhe jam akoma dakort edhe me kte qe ke shkruar ti.

  pastaj mos harro ti ishe partizan i "sezam hapu" pra i abracadabra dhe besoj duke lexuar mendimet e te tjereve kalove ne dm dhe tashi me te drejte thua te verteten qe dm eshte absolut momentalisht qysh nga 2002 per saktesi dhe po vazhdon kurse fantazmat me sezame dhe me caspera jane "hy e dil qazim bej" ose "çil e myll perdite" deri sa na trashen.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Info PREDATOR 8700 Pvr
  By uȠiӃ ζ in forum Satellite Receivers A to Z
  Replies: 162
  Last Post: 02-07-2012, 14:26:41
 2. Info PREDATOR 8700 Pvr
  By uȠiӃ ζ in forum Italian / Italiano
  Replies: 3
  Last Post: 12-09-2009, 14:18:21
 3. predator 366
  By chistera™ in forum Dragon Cam and T-Rex Cam
  Replies: 0
  Last Post: 20-03-2008, 21:49:46
 4. Update Predator 3.66
  By armenian boy in forum Dragon Cam and T-Rex Cam
  Replies: 0
  Last Post: 01-03-2008, 14:40:12
 5. Predator 3.25 D+ 30W & 19E
  By CaptainHowdy in forum Dragon Cam and T-Rex Cam
  Replies: 1
  Last Post: 10-01-2006, 02:52:51

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •