Results 1 to 3 of 3

Thread: ndihmeeeeeeeeeee

 1. #1
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  ndihmeeeeeeeeeee

  kam 2 dekodera HD te DGA-it, nje KAON & 1 OPENTEL 3000 HD, dhe dua ti lidh vetem me nje parabole, me LNB 2 te DGA-it. E provova me nje (splitter 2 way) por nuk me nxirrte sinjal fare. Tani pervec se LNB-ve me dy dalje, ka ndonje zgjidhje tjeter, me ndonje lloj splitteri, swich, apo diseq, qe te ma zgjidhi kete problem, pasi dhe Lnb 2-she me 2 dalje nuk po gjej dot.

 2. #2

  Post Re: ndihmeeeeeeeeeee

  duhet te lidhesh ne daljen poshte por vetem horizontal ose vertikal te dyja ne nje polirozim.vetem koka me dy dalje eshte zgjidhja me e mire.

 3. #3
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Lightbulb Re: ndihmeeeeeeeeeee

  perveq atyre qe kemi thene me lart ne temen ngjitur me te njejtin emer esht edhe ajo me multisvice qevariojne sipas kerkesave 1x6 e lart ose 2x6 me multisviqe te jepet munsia TE COSH ME TE NJEJTIN KABULL EDHE ANTENEN E THJESHTE PRA TY TE DUHET PER VARIANTIN 1X6 NJE KOKE H/FE CILA SHKON NE MULTI SVIC ME KATER KABLLA TECILET VENDOSEN SIPAS RADHES SE VET, NGA MULTI SVICI KE MUNSI TE LIDHESH NE MENYR TE PAMVARUN NGA NJERI TJETRI DERI NE GJASHT APARATE KJO SA PER TJU FUTUR NE TEME POR UN JAM I MENDIMIT QE KUR BEHET FJAL BER GJERA QE SI KUPTOJM TE KERKOHET NDIMA E TEKNIKUT DIREKT SEPSE RRYMAT E ULTA QE TE PUNOJN MIRE DUAN KUJDES MJESHTEROR....

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •