Results 1 to 5 of 5

Thread: Loader per TIGER T8

 1. #1
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Loader per TIGER T8

  A mundet ndonjeri te me gjej nje loader per TIGER T8?

  Kerkova ketu ne forum por nuk gjeta gje


 2. #2
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Loader per TIGER T8

  Quote Originally Posted by <<fredi111>> View Post
  A mundet ndonjeri te me gjej nje loader per TIGER T8?

  Kerkova ketu ne forum por nuk gjeta gje

  Lereni se e gjeta kishte qene brenda ne SW por nuk po me jep asnje sinjal kur po provoje ta dergoj ne resiver ka ndonje marifet ky apo ....?

 3. #3
  VIP Member <<fredi111>>'s Avatar
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Sat-television forum
  Posts
  1,757
  Uploads
  0

  Re: Loader per TIGER T8

  Quote Originally Posted by <<fredi111>> View Post
  Lereni se e gjeta kishte qene brenda ne SW por nuk po me jep asnje sinjal kur po provoje ta dergoj ne resiver ka ndonje marifet ky apo ....?
  Mfalni perseri edhe problemin e dyte e zgjidha

  Per t'ua treguar dhe te tjereve se si veprova

  Nuk eshte nje procedure kush e di se cfare por e perafert si te gjithe resiverat e tjere

  1-Ne fillim gjejme se ku ndodhe SW

  2-Shkojme tek opsioni Downolad Software

  3-E fikim resiverin por jo nga mbrapa vetem shtypim butonin POWER

  3-Klikojme Start

  Kalofshi sa me mire

 4. #4
  VIP Member supervisor91's Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,877
  Uploads
  4

  Re: Loader per TIGER T8

  Quote Originally Posted by <<fredi111>> View Post
  Mfalni perseri edhe problemin e dyte e zgjidha

  Per t'ua treguar dhe te tjereve se si veprova

  Nuk eshte nje procedure kush e di se cfare por e perafert si te gjithe resiverat e tjere

  1-Ne fillim gjejme se ku ndodhe SW

  2-Shkojme tek opsioni Downolad Software

  3-E fikim resiverin por jo nga mbrapa vetem shtypim butonin POWER

  3-Klikojme Start

  Kalofshi sa me mire
  ajde ndihme ajde, vet pyet vet pergjigjesh

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Loader per TIGER T8

  Quote Originally Posted by <<fredi111>> View Post
  Mfalni perseri edhe problemin e dyte e zgjidha

  Per t'ua treguar dhe te tjereve se si veprova

  Nuk eshte nje procedure kush e di se cfare por e perafert si te gjithe resiverat e tjere

  1-Ne fillim gjejme se ku ndodhe SW

  2-Shkojme tek opsioni Downolad Software

  3-E fikim resiverin por jo nga mbrapa vetem shtypim butonin POWER

  3-Klikojme Start

  Kalofshi sa me mire
  bere mire fredi te pakten nese dikush e ka kte dekoder te rralle per mua e shef si tja beje dhe ai.

Similar Threads

 1. New TIGER Firmware
  By taliq in forum Tiger Firmware
  Replies: 293
  Last Post: 16-01-2018, 16:25:43
 2. Tiger sat T5 to starsat 1400d & 1200d
  By wahid in forum Starsat Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 05-12-2009, 16:34:59
 3. Update Tiger Gate promises more launches
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 04-09-2009, 08:22:08
 4. NEW:Tiger T1 and T6-USB Firmware
  By ALKAP- in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 05-01-2009, 17:14:32
 5. changing starsat to tiger?
  By badboys in forum Starsat
  Replies: 1
  Last Post: 10-03-2008, 15:20:38

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •