Page 1 of 8 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 72

Thread: Τα πάντα για πεδιόμετρα

Senior Member
    Uploads
    1

Τα πάντα για πεδιόμετρα

Νομίζω πως ένα τέτοιο topic έλειπε από το φόρουμ και μιας και ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτές της μέρες πεδιόμετρο για ερασιτεχνική χρήση , σκέφτηκα να το ξεκινήσω εγώ.

Αυτή τη στιγμή σκέφτομαι ως πιο ενδιαφέρουσα αγορά το satlook micro plus το οποίο με τα μεταφορικά και τους φόρους από Αγγλία φτάνει σπίτι μου με 285 περίπου. Άλλες περιπτώσεις που ακόμη εξετάζω είναι τα Sembox dsm-2009 , Trimax sm2200 και ibersat isf 2009 τα οποία κυμαίνονται περί τα 350-400 .
    Είναι κάποιος κάτοχος του satlook να αναφέρει εντυπώσεις ? Για το μόνο που έχω προς το παρόν κριτικές είναι το sembox που ένας φίλος μου το έχει και μου έχει πει πως είναι πολύ καλό.
    Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε αναφορά στα παραπάνω ή σε άλλα παραπλήσια μοντέλα

VIP Member satgeo's Avatar
    Uploads
    4

Re: Τα πάντα για πεδιόμετρα

Quote Originally Posted by miltossat View Post
    Νομίζω πως ένα τέτοιο topic έλειπε από το φόρουμ και μιας και ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτές της μέρες πεδιόμετρο για ερασιτεχνική χρήση , σκέφτηκα να το ξεκινήσω εγώ.

Αυτή τη στιγμή σκέφτομαι ως πιο ενδιαφέρουσα αγορά το satlook micro plus το οποίο με τα μεταφορικά και τους φόρους από Αγγλία φτάνει σπίτι μου με 285 περίπου. Άλλες περιπτώσεις που ακόμη εξετάζω είναι τα Sembox dsm-2009 , Trimax sm2200 και ibersat isf 2009 τα οποία κυμαίνονται περί τα 350-400 .
    Είναι κάποιος κάτοχος του satlook να αναφέρει εντυπώσεις ? Για το μόνο που έχω προς το παρόν κριτικές είναι το sembox που ένας φίλος μου το έχει και μου έχει πει πως είναι πολύ καλό.
    Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε αναφορά στα παραπάνω ή σε άλλα παραπλήσια μοντέλα
    to satllok to exo ke go
    eine eukolo stin xrisi ke poli eukolo sto na rithmisis mia kerea
    alla emina apogoiteumenos apo 2 pragmata
    i mpataria krataei poli ligo
    ke adiazei poli ke akoma an den to xrisimopieis ,ektos an i an tin patisa nme tin dikia mou mpataria ,den krataei oute miamisi ora ,eno ta alla kratane 8-9 ores
    ke mia ke ekana tin malakia na dokimaso monos mou me alli mpataria ,ftiagmeni apo mena ta tinakse ke tora eine gia episkeui stin souidia.
    den to episkeuazoun stin germania apo ki pou to pira alla to stilan piso stin eteria stin souidiaaaaaaaa!! ke tora edo ke enamisi mina eime se anamoni
    gia ta alla modela pou anaferis ke auta kala eine ,i mpataria krataei arketes ores 8-9 ke exoun ke eikona ke eidika to ibersat exi ke eliniko menu ..fisika eksartate apo pou tha to paris tha zitisis na exi ke to elliniko menu mazi
    ena elatoma eine oti den mporis na ta kratas ke na rithmizis kerea pano sta keramidia ,oute forontas to sto lemo opos to satlook ,apla prepi na kanis mia dikia sou patenta osotou na stekete etsi pou na mporis na to wlepis ke na mporis na doulewis
    auta filika

Senior Member fux22's Avatar
    Uploads
    1

Re: Αγορά πεδιόμετρου

Ergaleia pou mporw na ta kanw monos mou den plhrwnw mia .
    Eicha ena kelepouri (mustek dvd-pleyer ).me (AV ein) me 10 LCD othoni
    Agorasa15 euro mia epanafortizomeni 8ah apo to (lidl). kai ena 12voltoDVB tuner.
    Ola ayta se ena sassi alouminiou kai olla kala.

Fysika ayto einai ena aplo kouti alla tin douleia tin kanei mia xara
    To ekana prin apo dyo xronia........

Banned
    Uploads
    4

Quote Originally Posted by fux22 View Post
    Ergaleia pou mporw na ta kanw monos mou den plhrwnw mia .
    Eicha ena kelepouri (mustek dvd-pleyer ).me (AV ein) me 10 LCD othoni
    Agorasa15 euro mia epanafortizomeni 8ah apo to (lidl). kai ena 12voltoDVB tuner.
    Ola ayta se ena sassi alouminiou kai olla kala.

Fysika ayto einai ena aplo kouti alla tin douleia tin kanei mia xara
    To ekana prin apo dyo xronia........
    afto einai gia aples egkatastaseis me ena lnb . giati sta syntheta multy lnbs, moter , diseq ,enysxites xvris pediometro ... asta na pane blepeis tis diabores meta tis rythmiseis me to pediometro kai gelas me to prin .

mexri tora kai ego me LCD 10" ekana tin doulia mou
    kai leo na organotho ligo gia megaiteri eykolia,
    an mporei kapios na protinei kapio modelo
    eykoloxristo kai fthino.
    eyxaristo.

New Member
    Uploads
    0

Σε αυτήν την κατηγορία τιμής μην περιμένετε και πολλά ,όλα την ίδια σχεδόν δουλειά κάνουν.
    Έχω το satlook micro G2 με easyfinder & nit search και η ρύθμιση πιάτου είναι πανεύκολη.
    Υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία το οποίο εύκολα λύνεται με μια 2η που φτιάχνεις σε κάποιον που ξέρει με 20-30 ευρώ (μην ξεχνάμε πως πολλά πεδιόμετρα δεν αλλάζεται η μπαταρία τους εύκολα ), και το όχι τόσο ευαίσθητο τιούνερ του.
    Κατά τα άλλα τα αξίζει τα λεφτά του.

Senior Member
    Uploads
    1

Στη σελιδα που βρηκα το satlook η δευτερη μπαταρια κοστιζει περιπου 30 και μεχρι στιγμης το βλεπω σαν πιο πιθανη αγορα... Αλλα δεν εχω απορριψει και τα αλλα που μπορω να τα βρω στη δικη μας αγορα.

Senior Member
    Uploads
    1

Τελικα δεν αντεξα. Την εστειλα την παραγγελεια για satlook. Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.

Senior Member nikolas.66's Avatar
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by miltossat View Post
    Τελικα δεν αντεξα. Την εστειλα την παραγγελεια για satlook. Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.

καλησπερα
    μπορω να μαθω απο που γιατι ενδειαφερομαι και γω;

Senior Member
    Uploads
    0

Εγω βρηκα αυτα τα 3 που με ενδιφερουν.Αν καποιος γωριζει κατι ας μας πει.Απο οτι ειδα η τιμη ειναι αρκετα καλη.
    http://www.kalemisbros.gr/el/online-...id=27&vmcchk=1

http://www.kalemisbros.gr/el/online-...category_id=27

http://www.kalemisbros.gr/el/online-...category_id=27

Page 1 of 8 1236 ... LastLast