Results 1 to 5 of 5

Thread: A ka mundesi

 1. #1
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  A ka mundesi

  a egziston mundesia per updeta DIGITALB free pa pages, me aktivizu me ja zgjat jeten se na sakatun lek nese ka mundesi le te na tregoj kush si duhet flmmmmmmm

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: A ka mundesi

  Quote Originally Posted by xoninet View Post
  a egziston mundesia per updeta DIGITALB free pa pages, me aktivizu me ja zgjat jeten se na sakatun lek nese ka mundesi le te na tregoj kush si duhet flmmmmmmm


  nuk ka mundesi me nderhy tek karta origjinale, por me sharing po.

  te duhet nje dm500 qe eshte me ekonomiku,
  nje linje adsl
  nje linje cline cccam nga nje server dhe je ok.

 3. #3
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: A ka mundesi

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  nuk ka mundesi me nderhy tek karta origjinale, por me sharing po.

  te duhet nje dm500 qe eshte me ekonomiku,
  nje linje adsl
  nje linje cline cccam nga nje server dhe je ok.
  si behet kjo kart sharing si esht, apo me dikent tjeter duhet behet sharing

  dm500 eke fjalen per reciever apo qka esht ky, adsl me duket po ekuptoj lidhja me pc- resiver.ket-- cline ccam --nuk po ekuptoj esht modul apo diq tjeter nese mundesh ta spjegosh pak am qart per fillestar sigurisht ndoshta po te mar edhe koh me na fallll ..

 4. #4
  Banned
  Join Date
  07-07-2009
  Location
  Planet tokė
  Posts
  227
  Uploads
  22

  Re: A ka mundesi

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  nuk ka mundesi me nderhy tek karta origjinale, por me sharing po.

  te duhet nje dm500 qe eshte me ekonomiku,
  nje linje adsl
  nje linje cline cccam nga nje server dhe je ok.
  1.si bėhet sharing karta
  2.dm500 eshtė reciver apo qka 3.adsl po me duket po ekuptoj lidh reciverin me PC
  4.Kėt linjen -cline ccam nuk po ekuptoj si duhet .nese mundesh per fillestar pak ma kjart. Na falni per kohen qe po ja mar.

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: A ka mundesi

  =xoninet;462507]1.si bėhet sharing karta
  2.dm500 eshtė reciver apo qka
  po eshte reciver kerko ne google dreambox 500

  3.adsl po me duket po ekuptoj lidh reciverin me PC
  adsl eshte linje interneti ne shtepi.


  4.Kėt linjen -cline ccam nuk po ekuptoj si duhet .nese mundesh per fillestar pak ma kjart. Na falni per kohen qe po ja mar.
  cccam eshte nje file qe i duhet reciverit dm500 qe te punoje e lidhur me internet kryen hapjen e kanaleve qe deshiron.

  qe te besh "sharing" ne shqip eshte shkembim kartash dmth qe ti ke psh abonimin e tringut, nje shok i joti ka abonimin e digitalbit edhe ai shoku jot duhet te kete reciver si ty nje dm500

  me anen e internetit ju te dy kryeni nje shkembim ti i jep tringun dhe ai te jep digitalbin.

  ti paguan nga xhepi veē tring por shef dhe digtialbin, po ashtu dhe ai shoku jot.

  eshte e qarte?

  po sikur perveē kety dy paketave te bashkohet dhe nje tjeter me sky gjermany? po edhe nje tjeter me sky italy? pra sa ma shume persona bejne shkembime me juve, aq ma shume paketa shikon ti dhe ata qe shkembejne si ty duke paguar vetem tringun.... edhe ata vetem abonimet e tyre pra nga nje abonim per koke dhe shifni te gjitha paketat.

Similar Threads

 1. Replies: 3
  Last Post: 02-12-2007, 22:39:22

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •