Results 1 to 5 of 5

Thread: Cfare eshte "emu"?????

 1. #1
  New Member
  Join Date
  16-09-2009
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Cfare eshte "emu"?????

  Me falni per injorancen,por a mundet ndokush me fjale sa me te thjeshta te me
  shpjegoje se cfare eshte emu?????Une kam 3 aparate starsat x-30,x-95 dhe x-6300usb(me nje karte abracadabra) dhe cfare eshte emu ne keto aparate?Faleminderit!

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Cfare eshte "emu"?????

  hey, pershendetje dhe mireserdhe!
  Mos e vrit mendjen se dhe une sjam shkencar :)

  Edhe une nga EMU nuk eshte se marr vesh shume, por sot google ose wikipedia te behet krah pe cdo gje qe nuk di.
  EMU eshte shkurtimi fjales EMULATOR
  persh po te shkruash EMU Wikipedia ne google --> Meson me shume per te duke klikuar ketu Materiali eshte ne anglisht nqs kupton anglisht me dy ose tre here te lexuar kupton thelbin e emulimit ose dublikimit te sistemeve, programeve kodeve etj... Nqs nuk di ose nuk di mire anglisht prap google me translatorin e tije nuk te le ne balte, kete faqen anglisht ta perkthen ne shqip kliko ketu tani per ta lexuar shqip Nuk eshte 100% origjinal ne gjuhen tone por 70% eshte okay dhe te jep bazen e informacionit.

  Si perfundim jemi ne qe duam ndihme, por Google+ Translator Wikipedia na japin shume pergjigje per pyetjet tona, une zgjodha kete metode pasi nuk jam expert emu, por nuk besoj se dhe expertet do te shkruajne kaq detaje sa do te gjesh me linket me siper :)

  shpresoj te te ndihmoje per te kirjuar idene e EMU=EMULATORIT!
  Persh!
  -SA

  P.S Apratin SRX6300 e ke me te mire se ato dy te tjeret.

 3. #3
  New Member
  Join Date
  16-09-2009
  Posts
  8
  Uploads
  0

  Re: Cfare eshte "emu"?????

  Skinart shume,shume faleminderit per informacionin!

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,287
  Uploads
  39

  Re: Cfare eshte "emu"?????

  Quote Originally Posted by horriho View Post
  Me falni per injorancen,por a mundet ndokush me fjale sa me te thjeshta te me
  shpjegoje se cfare eshte emu?????Une kam 3 aparate starsat x-30,x-95 dhe x-6300usb(me nje karte abracadabra) dhe cfare eshte emu ne keto aparate?Faleminderit!
  emu eshte emulator si gjuhe e huaj ose pershtates ne shqip qe dmth pershtatet kartes origjinale, "behet" si karte origjinale.

  kur ti fut disa kode qe "gjehen" ketu brenda ne pershtatesin (emulator) e dekoderit tend atehere ai pershtatet dhe luan rolin sikur ke fut karte origjinale duke te hapur figuren e kriptuar te kanalit televiziv.

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Cfare eshte "emu"?????

  Quote Originally Posted by horriho View Post
  Skinart shume,shume faleminderit per informacionin!
  ska gje, me vjen keq qe nuk te thashe pjesen me kryesore ate si hapen kanalet me EMU, megjithate e preku FIKU75 nje pjese te saje po pate pyetje te tjera si me vendos kodet ne emu e starsat tend bej pyetje tek kjo tema ketu

  pershendetje!

Similar Threads

 1. New Canal+Canalsat"maghreb"26E,Nova,BisTv,Art+"absat"
  By aouamed in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 3
  Last Post: 28-06-2009, 19:19:54
 2. «fare eshte key.dat file?
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 23-01-2009, 08:26:37
 3. Cabo para conectar um notebook "ASUS M6B00N" a um "KAON KSC 570"
  By quim_pt in forum Portuguese / PortuguÍs
  Replies: 6
  Last Post: 05-03-2006, 00:30:51
 4. Cart„o "Platinum" com um programador "Phoenix AP (MOSC)"
  By quim_pt in forum Portuguese / PortuguÍs
  Replies: 12
  Last Post: 05-02-2006, 02:45:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •