Results 1 to 5 of 5

Thread: Digital TV på anten?

 1. #1
  New Member
  Join Date
  24-09-2009
  Posts
  9
  Uploads
  0

  Question Digital TV på anten?

  Tung

  Per momentin nuk kam mundesi per te ngjitur parabollin dhe per at arsye nuk mundem me shiko digital tv si RTK ose tjera si abonent ose pa abonent.
  Pyetja ime esht nese bon me mu lidh ka interneti dhe mos me pat nevoje per te perdorur parabolin.

  Kam degjuar per ket por nuk kam gjet kurgjo ne google.

  Shpresoj si nuk esht gjuma teper e dobt.

 2. #2
  VIP Member <<Supervisor™>>'s Avatar
  Join Date
  06-12-2008
  Location
  Everywhere
  Posts
  2,878
  Uploads
  4

  Re: Digital TV på anten?

  Quote Originally Posted by Torcid View Post
  Tung

  Per momentin nuk kam mundesi per te ngjitur parabollin dhe per at arsye nuk mundem me shiko digital tv si RTK ose tjera si abonent ose pa abonent.
  Pyetja ime esht nese bon me mu lidh ka interneti dhe mos me pat nevoje per te perdorur parabolin.

  Kam degjuar per ket por nuk kam gjet kurgjo ne google.

  Shpresoj si nuk esht gjuma teper e dobt.
  se pari bej nje prezantim ketu http://www.satsupreme.com/showthread...=67009&page=47

  se dyti nuk ka mundesi te shikosh kanalet pa patur parabol ,se sinjali sdo vije vete tek resiveri por nga parabola, ndersa interneti perdoret per te ber cardshare por perseri parabola duhet.

 3. #3
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: Digital TV på anten?

  Mbase ideja jote eshte qe te shofesh ndonje kanal ne pc tende nepermjet internetit. Kjo mbase mund te arihet duke u futur ne ndonje faqe web-i qe ta ofron kete mundesi per te pare ndonje nga kanalet shqiptare dhe kjo mund te arrihet por nuk po me vjen ne mendje ndonje faqe web-i e tille dhe mbase dikush tjeter te ndihmon gjithmone nese kjo eshte ideja jote. Them se kjo mund te jete, ndersa nese deshiron te perdoresh aparat atehere eshte e pa mundur qe ti ta marresh sinjalin pa parabole kjo sepse sinjali transmetohet qe nga sateliti dhe ty te nevoitet nje parabole per ta pritur dhe perpunuar kete sinjal dhe me pas per ta cuar tek aparati, dhe se fundmi varet se ku ndodhesh sepse mund te kete aty ku ti jeton ndonje shperndarje te kanaleve me ane te kablloreve me sinjal kabllor. Besoj se keto jane te vetmet mundesi qe te jepen per te te dhene ty kenaqesine te shofesh dicka. Mendoj se jam shpjeguar drejt dhe mbase dikush tjeter mund te kete ndonje gje tjeter qe mua nuk me vjen ne mendje tani.

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Digital TV på anten?

  Mirmengjes!
  Une kam pare dike kohe me pare qe perdorte nje wirless box si ky me poshte


  U lidhte me ane te internet tek nje server mbase pirat dhe prej andej terhiqte te dhenat e x ose y pakete dhe shikonte paketa te ndryshme nepermjet ketije box pa patur nevoje per parabole dhe aparat sateliti, me kete paisje + nje pc shikoheshin shume paketa te mira... kete gje e kam pare para 3 a me shume vjeetesh. Me teper Lexo Anglisht per te ose ne Shqip ketu mbase je i interesuar.
  google translator

 5. #5
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,026
  Uploads
  64

  Re: Digital TV på anten?

  Quote Originally Posted by Torcid View Post
  Tung

  Per momentin nuk kam mundesi per te ngjitur parabollin dhe per at arsye nuk mundem me shiko digital tv si RTK ose tjera si abonent ose pa abonent.
  Pyetja ime esht nese bon me mu lidh ka interneti dhe mos me pat nevoje per te perdorur parabolin.

  Kam degjuar per ket por nuk kam gjet kurgjo ne google.

  Shpresoj si nuk esht gjuma teper e dobt.
  kanale shqip ne internet
  Attached Files Attached Files

Similar Threads

 1. Replies: 0
  Last Post: 07-01-2010, 11:55:58
 2. Replies: 1
  Last Post: 26-11-2009, 01:05:39
 3. A bon pa anten`?
  By Torcids in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 14-02-2009, 22:58:56
 4. El Yapimi Canak Anten Yardim...
  By wachika in forum Turkish / Türkçe
  Replies: 1
  Last Post: 13-01-2008, 23:24:58
 5. Canak Anten Montaji Yardim...
  By wachika in forum Turkish / Türkçe
  Replies: 0
  Last Post: 03-01-2008, 04:22:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •