Results 1 to 7 of 7

Thread: abonimi rumun e dekoder dolce?

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  abonimi rumun e dekoder dolce?

  pershendetie cuna , nje miku im ka bler ne rumani nje abonim dolce rumeno bashke me nje dekoder, mirpo sdim cfar sateliti trasmetojn dhe doja te dija a ka ndonje liste kanalesh per kete dekoder o softer, ne skede eshte shkruar nds ndoshta eshte kodifikimi, dote me duheshin dhe frekuencat per nje kerkim atomatik ose manualisht, flm

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: abonamento rumeno e dekoder dolce?

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  pershendetie cuna , nje miku im ka bler ne rumani nje abonim dolce rumeno bashke me nje dekoder, mirpo sdim cfar sateliti trasmetojn dhe doja te dija a ka ndonje liste kanalesh per kete dekoder o softer, ne skede eshte shkruar nds ndoshta eshte kodifikimi, dote me duheshin dhe frekuencat per nje kerkim atomatik ose manualisht, flm
  tek 39E

  ketu

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: abonimi rumun e dekoder dolce?

  arijm dot ta marim sinjalin me cfar diametri duhet parabola , se un e provova me antenen time 1.20 me motor dhe se e kapa, cfar kendi ka a eka kap njeri sinjalin

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: abonimi rumun e dekoder dolce?

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  arijm dot ta marim sinjalin me cfar diametri duhet parabola , se un e provova me antenen time 1.20 me motor dhe se e kapa, cfar kendi ka a eka kap njeri sinjalin
  un nuk e kam provu dolcen, por kanalet greke qe jane po tek ky satelit i kam kap edhe me nje tas 80.

  keshtu qe problem per 39E ske absolutisht, besoj edhe per dolcen.

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: abonimi rumun e dekoder dolce?

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  un nuk e kam provu dolcen, por kanalet greke qe jane po tek ky satelit i kam kap edhe me nje tas 80.

  keshtu qe problem per 39E ske absolutisht, besoj edhe per dolcen.
  ok fiku, ta provoj neser ciao

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  13-03-2009
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Re: abonimi rumun e dekoder dolce?

  mirembrema sopo e testova dolce ty ne torino me nje tas 80 eshte ok per elevacionin nuk te ndihmoj dot se perdor motorr qe illogarit vete

 7. #7
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: abonimi rumun e dekoder dolce?

  cuna e zgjidha e gjeta sinjalin, te them te drejten nuk eshte shum e lehte ta gjesh kete lloj sateliti me sa pash un duhet te bejm nje levisie te lnb ta girojm pak dhe sinjali eshte 80% jo me shum cdo gje ne regull,ciao

Similar Threads

 1. Replies: 1
  Last Post: 01-05-2009, 23:21:12
 2. Question Me nje karde abonimi si mund ti shofim ne shume tv
  By kati2 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 27-02-2009, 23:00:25
 3. Question keshille dekoder i ri...
  By riky222000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 11-02-2009, 09:31:13
 4. dekoder hd
  By mihali in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 27-01-2009, 23:16:18
 5. Info keshille dekoder i ri...
  By riky222000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 04-01-2009, 13:22:21

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •