Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: dekoder illusion sat m3 conax

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  dekoder illusion sat m3 conax

  cuna a ka ndonje softer per kete dekoder, mua me duket i ngjashem me ate te sat+,ndoshta dhe gaboj ca mendimi keni

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: dekoder illusion sat m3 conax

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  cuna a ka ndonje softer per kete dekoder, mua me duket i ngjashem me ate te sat+,ndoshta dhe gaboj ca mendimi keni
  interisti_12, lexo ne kete thread;http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=96119

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: dekoder illusion sat m3 conax

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  interisti_12, lexo ne kete thread;http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=96119
  shiko ca me thot bobi:Waiting for STB...
  Level 1: Timeout!!!
  Upload task terminated!!!
  cfar duhet te bej?

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: dekoder illusion sat m3 conax

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  shiko ca me thot bobi:Waiting for STB...
  Level 1: Timeout!!!
  Upload task terminated!!!
  cfar duhet te bej?
  Áfare modeli eshte m3 fta, m3 combo, m3 combo on board!
  siÁ e shikon jane tre modele duhe te pershkruash qarte Áfare modeli ke,dhe duhet te kishe lexuar me kujdes ato qe kam shkruar me par ne thread-in qe te dhash!
  gjithashtu duhet te me thuash se a funksiononte me par dekoderi,dhe Áfare procedure ndoqe per te bere axhiornimin!
  duhet te jeshe sa me i qarte ne detaje.

 5. #5
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: dekoder illusion sat m3 conax

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  shiko ca me thot bobi:Waiting for STB...
  Level 1: Timeout!!!
  Upload task terminated!!!
  cfar duhet te bej?
  gjithÁka per ilusion
  http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=5179&page=20

 6. #6
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: dekoder illusion sat m3 conax

  dekoderi ka keto te dhena,
  apliocazione:VECTRA 3.56
  HARDWARE : F1.3
  VERSION SW: M3v5.25
  LOADER version :1.12
  keto i lexova brenda dekoderit

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: dekoder illusion sat m3 conax

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  dekoderi ka keto te dhena,
  apliocazione:VECTRA 3.56
  HARDWARE : F1.3
  VERSION SW: M3v5.25
  LOADER version :1.12
  keto i lexova brenda dekoderit
  interisti_12 desha te dij se a te punon dekoderi apo te eshte blokuar?

 8. #8
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: dekoder illusion sat m3 conax

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  interisti_12 desha te dij se a te punon dekoderi apo te eshte blokuar?
  dekoderi punon shum mire por dua qe ta kthej ne allcam,

 9. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: dekoder illusion sat m3 conax

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  shiko ca me thot bobi:Waiting for STB...
  Level 1: Timeout!!!
  Upload task terminated!!!
  cfar duhet te bej?
  duhet ti shkarkosh me radhe file-t qe jane ne link-un nje post me lart,LEXO me pare guiden para se te veprosh!
  duhet te ndjekesh me perpikmeri rradhen e veprimeve,perndryshe nje gabim e te bllokohet dekoderi!

 10. #10

  Re: dekoder illusion sat m3 conax

  BOBI BLU po te shqetesoj edhe njehere, nuk di te hedh celsat illusioni e ktheva ne KYNG, por nuk po gjej do te tabelen e kodeve te dhenat e satelitit jane keto... model:KYNG_V20-SC0......software: 03.00........hardware:02.00.......boot:03.00 nuk e di ku kam gabuar por shtyp menu pastaj conditional acces pastaj CA Settngs dhe me del nje tabel ku lexon nds box seriaal.....nagra box key.......viacess update, seca update,irdetoupdate,nagra,conax,crypto,nds update te gjitha keto te fundit qe nga viaces deri tek nds jane enabled. Nuk di si te veproj me tej

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. illusion M3 CONAX
  By michca in forum French / FranÁais
  Replies: 0
  Last Post: 27-04-2009, 14:11:49
 2. Illusion M3 conax
  By BwtMagic in forum Conax
  Replies: 4
  Last Post: 14-08-2008, 21:07:41
 3. ndihme per ILLUSION conax c3....
  By gogoli in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 06-05-2008, 12:14:45
 4. Illusion Conax C3
  By jumper08 in forum Illusion
  Replies: 3
  Last Post: 15-06-2007, 13:02:26
 5. C3 Conax Illusion Help!
  By papaya in forum English (UK)
  Replies: 1
  Last Post: 10-12-2005, 15:12:11

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •