Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Kerkoj Pergjigjje ?

 1. #1
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Kerkoj Pergjigjje ?

  Une vetem deshta te pyst diqka rreth Sky Select te gjermanis une kur i mar frekuencat e sky Select edhe i qes ne aparatin tim edhe nuk i gjen hiq ata kanala aty soht qe ka gjet po Sky Select nuk gjen as nje per kete arsye deshta ta di nga ju kush din me tregu mundesisht

 2. #2

  Re: Kerkoj Pergjigjje ?

  cfare aparati ke dhe mund ti hedhesh channel list me komp

 3. #3
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Re: Kerkoj Pergjigjje ?

  duhet te jete aparat mpeg 4 qe te hyn ato kanale ,. kkrrrrrr?

 4. #4
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Kerkoj Pergjigjje ?

  aparati im ėshtė Dreambox 500 s edhe nese din ndokush me tregu se a ka mundesi me i pa une ata kanala me dreambox 500 s sky Select a po shka osht ne pytje per me i pa keta kanala faliminderit permirkuptim

  edhe juve dyve ju falemenderoj shum per pergjigje

 5. #5
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Re: Kerkoj Pergjigjje ?

  nje pjese e mire e tyre vazhdon te shifet me aparatin qe ke vetem duhet qe serveri qe disponon te kete edhe at pakete te hapur me darkbox hd punojn per mrekulli pa internet te astra23,5

 6. #6
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Kerkoj Pergjigjje ?

  Quote Originally Posted by simonsatell View Post
  nje pjese e mire e tyre vazhdon te shifet me aparatin qe ke vetem duhet qe serveri qe disponon te kete edhe at pakete te hapur me darkbox hd punojn per mrekulli pa internet te astra23,5

  Vllaqko a e ke fjalen per Sky Select te gjermanis se keta hapen ne kete
  astra23,5 edhe me kon gjethsesi aparati hd se une e kom fjalen per Sky Select pse ne dreambox nuk i gjen hiq edhe kur tja qes dreamboxit edhe frekuncat per keta une po du pergjigjje perfundimtare edhe se qysh osht mundesi per me mujt me i pa Sky Select ne dreambox 500 s a po nuk ka mundesi ????

 7. #7
  Junior Member
  Join Date
  02-07-2005
  Location
  ALBANIA
  Posts
  14
  Uploads
  0

  Ndihme per hyperterminal

  Ju lutem kush me ndihmon per hyperterminal.
  Me xp kam perdor ht kurse vista si duket nuk ka.Nese dikush ka informacion se si mund ta perdori ht me vista i lutem te me ndihmoje.

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  233
  Uploads
  0

  Re: Kerkoj Pergjigjje ?

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  Vllaqko a e ke fjalen per Sky Select te gjermanis se keta hapen ne kete
  astra23,5 edhe me kon gjethsesi aparati hd se une e kom fjalen per Sky Select pse ne dreambox nuk i gjen hiq edhe kur tja qes dreamboxit edhe frekuncat per keta une po du pergjigjje perfundimtare edhe se qysh osht mundesi per me mujt me i pa Sky Select ne dreambox 500 s a po nuk ka mundesi ????
  Po e marr te mireqene qe po flet per $ky e gjermanise, ish pr&mi&r&, pra 19.2e.

  1. Keto kanale ne menyre qe ti shohesh duhet te hedhesh ne aparati tend buqetat e gatshme, pasi megjithese frekuenca ne fjal ka sinjal, ato kanale nuk do te dalin.

  2. Per mendimin tim, meqe ke nji aparat te till, harroje te shohesh filma, meqe kemi te bejme me payperview. Ndoshta keto kanale mund te sherbejne per chl ose per bundesligen.

 9. #9
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Thumbs up Re: Kerkoj Pergjigjje ?

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  Vllaqko a e ke fjalen per Sky Select te gjermanis se keta hapen ne kete
  astra23,5 edhe me kon gjethsesi aparati hd se une e kom fjalen per Sky Select pse ne dreambox nuk i gjen hiq edhe kur tja qes dreamboxit edhe frekuncat per keta une po du pergjigjje perfundimtare edhe se qysh osht mundesi per me mujt me i pa Sky Select ne dreambox 500 s a po nuk ka mundesi ????
  roki nuk e kam munsin per ta testu punen e sky selekt ne drimbox 500 s pasi me te vertet esht tem me interes ty ne qoftse shef sky sport sky selek duhet te shifet si paiperviu por duhet te gjesh butonin qe pasi shkon te sky selekt shtyp audio dhe te hapen kanalet e tjerakjo esht nje menyre e pergjithshme sepse mund te mos jete ai buton por ti qe e ke provo te shtypesh butona te tjere deri sa ta gjesh dhe na THUJ SE ME C'FAR PUNON TELIKA TUNG.

 10. #10
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Kerkoj Pergjigjje ?

  Quote Originally Posted by The-Rock View Post
  Vllaqko a e ke fjalen per Sky Select te gjermanis se keta hapen ne kete
  astra23,5 edhe me kon gjethsesi aparati hd se une e kom fjalen per Sky Select pse ne dreambox nuk i gjen hiq edhe kur tja qes dreamboxit edhe frekuncat per keta une po du pergjigjje perfundimtare edhe se qysh osht mundesi per me mujt me i pa Sky Select ne dreambox 500 s a po nuk ka mundesi ????
  Sky Select Duhet te te punoj per bukuri me DM500,
  sdi se cfar shkruajn disa se Esht MPEG-4 apo jo,
  ate mundesh ta shohesh dhe FTA por spo kuptoj perse te Hyn ne Pun??
  se ky kanal esht si puna e Digigoldit te Digitalbit,
  nese don nje film te shohesht duhet te paguash pastaj e sheh.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Kerkoj Ndihem per Astra 3A at 23.5°E
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 11-10-2009, 17:55:25
 2. kerkoj falje
  By ELISGJYLAMETI in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 21-01-2009, 20:11:49
 3. Kerkoj ndihme
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 26-12-2008, 10:27:50
 4. kerkoj server ...!?
  By axxe in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 19-11-2008, 17:10:28
 5. kerkoj Dragon ?
  By mysybet123 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 10-08-2006, 23:15:28

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •