-
Administrator
Firefox 5 bèta is uit
Firefox 5 bèta is uit
De Firefox 5 bèta is uit. Dat die voorlopige versie zo snel verschijnt na de lancering van firefox 4, lijkt te bewijzen dat Mozilla inderdaad sneller nieuwe versies van de populaire browser wil uitbrengen, net als Google dat doet met Chrome.
De nieuwe Firefox bèta biedt ondersteuning voor CSS-animaties waarmee het browsen tussen foto’s bijvoorbeeld op een fraaiere manier kan worden gepresenteerd. Daarnaast is er een verbeterde versies van canvas en JavasScript, een beter geheugengebruik. Ook is er ondersteuning voor HTML5, XHR, MathML, SMIL.
Weinig grote veranderingen
Niet echt grote veranderingen maar dat is debet aan een snellere ‘release cycle’. Er zullen dus vaker nieuwe versies komen maar daardoor zijn de veranderingen tussen de versies minder groot.
Drie versies van Firefox plus een nachtversie
Momenteel zijn er drie hoofdversies uit, de release versie (voor de doorsnee gebruiker) de bèta versie (met nieuwe opties om te testen) en Aurora waar de nieuwste opties in worden geïntroduceerd. Er is ook nog een nightly versie met de laatste veranderingen in de afgelopen 24 uur (waarschijnlijk het meest instabiel). Na het 5 weken getest te hebben in het Aurora-kanaal is het nu aan de het bèta-kanaal om ermee aan de slag te gaan. In de nieuwe bèta kunnen mensen nu ook tussen de verschillende versies wisselen.
Nieuwe bèta mobiele versie Firefox 4
Ook is de nieuwe bèta van Firefox 4 voor mobiele apparaten uit die onder andere de do-not-track technologie ondersteunt. Mozilla hoopt dat websites deze techniek zullen omarmen zodat gebruikers anoniem kunnen surfen. De nieuwe mobiele versie heeft een minimalistische interface waarbij alleen de tabs nog zichtbaar zijn. Het experiment is ‘Less Chrome HD’ gedoopt, een beetje ongelukkige naam want het zou niet slaan op de concurrerende browser van Google. Dingen als de adresbalk komen pas in beeld wanneer de gebruiker over een bepaald gebied gaat met de cursor.
[Via: Cnet]
-
Posting Permissions
- You may not post new threads
- You may not post replies
- You may not post attachments
- You may not edit your posts
-
Forum Rules