Results 1 to 4 of 4

Thread: Infinity USB Phoenix

 1. #1
  VIP Member missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Infinity USB Phoenix

  infusbphoenix1.jpg
  Kush ne thot me konkretisht cfare lloj kartash mund te programosh me kete dhe a sherben si card reader apo eshte vetem per te programuar Ketu tek faqja zyrtare lexova qe mund te programoj pervec shume lloj kartash dhe kartat sim, po nese dikush ka ndonje info me te zgjeruar te me thote me konkretisht sepse skam asnje info per keto tipe kartash

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,313
  Uploads
  40

  Re: Infinity USB Phoenix

  lexon te gjitha kartat e vjetra, un e kam ne ndonje sirtar, programoja perpara shume vitesh kartat fun, silver, wafer, si mbaj mend te tjerat.
  ka dhe nje software ose me sakte kishte ne ato kohe dhe lexonte dhe simin e telefonit, rubriken dhe sms e tij, por jo nese sim ishte i mbrojtur me pin.
  Quote Originally Posted by missoervin View Post
  infusbphoenix1.jpg
  Kush ne thot me konkretisht cfare lloj kartash mund te programosh me kete dhe a sherben si card reader apo eshte vetem per te programuar Ketu tek faqja zyrtare lexova qe mund te programoj pervec shume lloj kartash dhe kartat sim, po nese dikush ka ndonje info me te zgjeruar te me thote me konkretisht sepse skam asnje info per keto tipe kartash

 3. #3
  VIP Member missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Infinity USB Phoenix

  Po sim e dm mund ti behet ndonje update apo se lexon fare ska lidhje?
  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  lexon te gjitha kartat e vjetra, un e kam ne ndonje sirtar, programoja perpara shume vitesh kartat fun, silver, wafer, si mbaj mend te tjerat.
  ka dhe nje software ose me sakte kishte ne ato kohe dhe lexonte dhe simin e telefonit, rubriken dhe sms e tij, por jo nese sim ishte i mbrojtur me pin.

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,313
  Uploads
  40

  Re: Infinity USB Phoenix

  sim e dreamit nuk besoj ta lexoje sepse si chip nuk perkasin fare ne logjiken e pershtatjes sepse kur eshte bere ky lexues sim klone nuk egzistonin dhe mesa di une ky lexues nuk ka me freskime nga fabrika per ndonje lexim te chipave te rinj.

  ndersa si lexues per server dikush mesa mbaj mend me thoshte se nuk jane stabel bie leximi i kartesh shpesh.

  kur pati para ca kohesh ca file viacess per tnt sat dhe ca te tjera franceze ne format per fun card, nuk arrija dot ti fusja keto file me cas interface 3 kurse me infinity arrita ti fus pa problem, kjo mendoj per shkak se shkruan me ngadale dhe ndoshta jane te cilesise se larte per kohen kur u prodhuan.  Quote Originally Posted by missoervin View Post
  Po sim e dm mund ti behet ndonje update apo se lexon fare ska lidhje?

Similar Threads

 1. infinity usb phoenix
  By sam58 in forum French / Français
  Replies: 6
  Last Post: 11-04-2010, 15:37:53
 2. Infinity usb phoenix
  By theofilos in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 13
  Last Post: 14-05-2009, 19:48:29
 3. Replies: 2
  Last Post: 30-07-2007, 19:43:27
 4. Help for Infinity USB Phoenix
  By mtsgms57 in forum Infinity USB
  Replies: 0
  Last Post: 30-03-2006, 22:05:59
 5. Help with Infinity USB Phoenix
  By mtsgms57 in forum Infinity USB
  Replies: 0
  Last Post: 30-03-2006, 22:02:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •