Cardshare.cc
Page 43 of 44 FirstFirst ... 18333841424344 LastLast
Results 421 to 430 of 434

Thread: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

 1. #421
  New Member
  Join Date
  10-05-2018
  Posts
  4
  Uploads
  0
  Likes
  1

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  Hi,po psw per unpack?

  klm

 2. Cardshare.cc
 3. #422
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,986
  Uploads
  1,485
  Likes
  1,988

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  Skin MetrixStyleHD for DreamOS ( OE 2.5 / 2.6 )
  Attached Files Attached Files

 4. #423
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,986
  Uploads
  1,485
  Likes
  1,988

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  setting-mix-sat-cable-upc-innerschweiz

  New Satellite or Cable or Mixed Satellite and Cable Settings
  Attached Files Attached Files

 5. #424
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,986
  Uploads
  1,485
  Likes
  1,988

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  ncam 11.9 2021-04-06

  ncam 11.9 ipk -deb
  Attached Files Attached Files

 6. #425
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,986
  Uploads
  1,485
  Likes
  1,988

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  SAT-Senderliste Astra 19,2 & UM-Kabel - Samsung H6470-Serie (me ChanSort edhe per serit e tjera!) 2021-04-07

  Code:
  Nxirrni skedarin ZIP dhe kopjoni skedarin
  pėr serinė H6470 "channel_list_UE65H6470_1201.scm"
  nė njė shkop USB tė formatuar FAT32.
  
  Lidhni USB-nė me televizorin dhe mbyllni dritaren qė shfaqet me [EXIT].
  Shkoni te menuja te "Pritja e kanalit" dhe mė pas te "Cilėsimet e kanalit" dhe zgjidhni "Transmeto listėn e kanaleve". jashtė
  Kodi PIN i paracaktuar ėshtė 0000, pėrveē nėse e keni ndryshuar atė.
  Tani zgjidhni "Import nga USB".
  Lista e kanaleve ėshtė e ngarkuar dhe televizori pastaj rinis. Sapo tė kthehet TV, mund tė hiqni pėrsėri USB-nė.
  
  KUJDES!
  Para se tė importoni listėn e stacioneve, ruani listėn tuaj tė stacioneve paraprakisht me "Eksporto nė USB". Vetėm kur ta keni ruajtur skedarin nė PC dhe ta keni fshirė atė nga USB, paketoni skedarin e shkarkuar nė shkop dhe futeni nė televizor!
  Brenda njė serie modeli (p.sh. H6470), madhėsia e ekranit nė emrin e skedarit nuk ka rėndėsi! "Channel_list_UE65H6470_1201.scm" gjithashtu mund tė importohet nė njė UE40H6470 pa e riemėruar atė.
  
  Nėse keni njė model tjetėr, sė pari duhet tė bėni njė kėrkim kanali nė televizion dhe tė eksportoni listėn nė njė USB.
  Pastaj lidhni shkopin me PC dhe hapni listėn e eksportuar me ChanSort. Tani zgjidhni "Merrni modelin: Merrni porosinė e stacionit dhe tė preferuarat nga njė skedar modeli" dhe zgjidhni skedarin e shkarkuar "channel_list_UE65H6470_1201.scm".

 7. #426
  Member Berti.Al's Avatar
  Join Date
  08-11-2020
  Posts
  54
  Uploads
  2
  Likes
  50

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  Pershendetje .
  Mund te me thote njeri se ne cfar Formati duhet ta formatoj USB-ne me
  instaluar barryallen ? Faleminderit

 8. #427
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2013
  Location
  Europe
  Posts
  390
  Uploads
  16
  Likes
  93

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  Quote Originally Posted by Berti.Al View Post
  Pershendetje .
  Mund te me thote njeri se ne cfar Formati duhet ta formatoj USB-ne me
  instaluar barryallen ? Faleminderit
  exfat3 ose exfat4, mund ta formatosh direkt nga dekoderi.

 9. #428
  Member Berti.Al's Avatar
  Join Date
  08-11-2020
  Posts
  54
  Uploads
  2
  Likes
  50

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  Quote Originally Posted by bootlogo View Post
  exfat3 ose exfat4, mund ta formatosh direkt nga dekoderi.
  bootlogo Faleminderit per pergjigjien , mund te me thuash emrin e ndonje programi qe ta formatoj.
  KLM.

 10. #429
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,986
  Uploads
  1,485
  Likes
  1,988

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  Abelssoft Send2Phone 2021 v4.0.1

  Dėrgon skedarė nga PC nė celular
  Dėrgoni lehtėsisht vetes lidhje, fotografi, tekste ose ndonjė skedar nga PC nė telefonin tuaj Android - ose anasjelltas.
  I koduar nė mėnyrė tė sigurt me AES-256
  Qoftė skedarė apo fjalėkalime - gjithēka ėshtė siguruar siē duhet me Send2Phone. Mjeti kripton me nivelin mė tė lartė tė sigurisė AES-256.
  Eshte shume e lehte per tu perdorur me njė klikim
  Falė funksionimit shumė tė lehtė, skedarėt mund tė dėrgohen pėrmes tėrheqjes dhe lėshimit, klikimit tė djathtė pėrmes menusė sė kontekstit ose pėrmes zgjedhjes sė skedarit.

  Faqja kryesore: https://www.abelssoft.de/de/windows/...hen/send2phone

  Windows 7, 8, 10 / gjermanisht, anglisht / RAR, exe / 5 MB / upload.ee / Fjalėkalimi: Elke
  Attached Images Attached Images
  Attached Files Attached Files

 11. #430
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,986
  Uploads
  1,485
  Likes
  1,988

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  Skins KravenHD

  - CoolTVGuide adapted (deactivate 3D view in CoolTV)
  - BirthdayReminder-Screen revised (the scroll bar got in the way)
  Attached Files Attached Files

Cardshare.cc

Similar Threads

 1. New VU+ DUO Linux Skins, Picons
  By ylvi in forum Vu+
  Replies: 0
  Last Post: 04-02-2011, 00:05:00
 2. Enigma Installer Plugins for Azbox HD
  By aguda in forum AZBox Software and Tools
  Replies: 1
  Last Post: 22-04-2010, 00:28:41

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •