Cardshare.cc
GetCCcam
rexcccam
Page 68 of 68 FirstFirst ... 18435863666768
Results 671 to 674 of 674

Thread: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

 1. #671
  Junior Member
  Join Date
  13-07-2021
  Posts
  14
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  une e kam instaluar kete pluginin,bile per momentin eshte versioni 1.8 ,por nuk e di se si funksionon.Shume veta jane te kenaqur nga ku plugin.

 2. Cardshare.cc
  ADUNITPOSTBITLEG
 3. #672
  Moderator Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  733
  Uploads
  568
  Likes
  3,399

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  Quote Originally Posted by Alketp View Post
  une e kam instaluar kete pluginin,bile per momentin eshte versioni 1.8 ,por nuk e di se si funksionon.Shume veta jane te kenaqur nga ky plugin.
  /etc/enigma2/iptosat.conf
  si kjo
  [IPtoSat]
  Host=http://host:port
  User=user
  Pass=pass
  Pastaj hyjmė nė veēori
  Mė pas zgjedhim tė preferuarat
  Nė menynė e djathtė, do tė shfaqen paketat tona tė abonimit Lėvizim me butonin e djathtė dhe shtypim ok nė paketėn e duhur Shtypni ok pėr tė vendosur kanalin Cdo gje eshte ne rregull. Ne do ta gjejmė kanalin e shtuar nė skedarin iptosat.json me lehtėsi Supozoni se keni futur gabimisht paketėn BEIN_SPORT_4K Gjithēka qė duhet tė bėni ėshtė tė shtypni butonin e daljes dhe ai do t'ju kthejė pėrsėri nė zgjedhjen e paketave

 4. #673
  Moderator Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  733
  Uploads
  568
  Likes
  3,399

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  IPtoSAT plugin version 1.8

 5. #674
  Senior Member Montezuma 1's Avatar
  Join Date
  24-11-2010
  Location
  In shee's Heart
  Posts
  646
  Uploads
  4
  Likes
  37

  Re: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins

  TSiplayer /e2player py2 and py3 & 3.10
  13.05.2022

  Modification of e2iplayer to fit the latest python3.10 version
  For images (openatv 7.1 - Egami 10.1 - openbh 5.1) with the addition of free iptv servers
  (It contains a lot of sports channels that can be converted into audio channels for use in the audio plugin)
  The YouTube version in tsiplayer has also been modified, which has become light in operation

  Plugin (Shtesa) ėshtė e modifikuar pėr tu pėrshtatur edhe me imazhet OpenATV 7,1 - Egami 10,1 - OpenBlackHole 5,1...

  Thanks TO @linuxsat25


  Mė poshte keni versionet
  1 - Me Python 3 10 (i modifikuari)
  2 - Me Python 2
  3 - Me Python 3

Page 68 of 68 FirstFirst ... 18435863666768
GetCCcam
ADUNITSHOWTHREAD

Similar Threads

 1. New VU+ DUO Linux Skins, Picons
  By ylvi in forum Vu+
  Replies: 0
  Last Post: 04-02-2011, 00:05:00
 2. Enigma Installer Plugins for Azbox HD
  By aguda in forum AZBox Software and Tools
  Replies: 1
  Last Post: 22-04-2010, 00:28:41

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •