На първия въпрос - става, става с Puty.
На втория - ако е за основен приемник + 18лв. би трябвало да стане.
На първия въпрос - става, става с Puty.
На втория - ако е за основен приемник + 18лв. би трябвало да стане.
Освен кабел ca42 за нокиа, бит рябвало да свърши работа и кабел dku-5 (пак от нокиа).
Ако разполагате с pc с com порт, може да се изработи лесно друга схема с max232.
Ето схемата :
uart_max232_circuit.jpg
Тази схема е за jtag за Азбокс, при такова свързване интегралната схема се захранва от Азбокс-а.
Може обаче и да се подаде независимо (външно) захранване от 5v.
@emskia
За DKU не съм сигурен, но моя е изпробван на други устройства и съм сигурен за него.
След свързване на кабела и инсталиране на драйверите му, в девайс менажера ще се появи ново устройство в поддиректорията на СОМ.
Там в свойствата му може да се зададе и ком порт 1,2,3 .
В пютито се свързвате с така зададения порт.
Нищо по-вече.
Поздрави.
Реших да работя по схемата на @turbopower! Още във понеделник или вторник ще направя платката и ще я сложа към приемника!!!
Форума е за това, за да си помагаме и учим един от друг. Първо се използва търсачката му и ако няма нищо по въпросната тема се стартира нова такава. Този подход ни помага да няма повтарящи се дискусии и гарантира множество отговори. Съгласете се никой не би искал да пише като отговори едно и също нещо няколко пъти.
Благодаря за подкрепата @turbopower! Днес си направих графичния оригинал на твоята схема и надявам се утре да направя и платката.