Според мен е възможност да се пускат и нормални заявки през cacheex=3 user
Аз намерих това за него в неофициалната документация:
Ти изпробва ли моите промени #68?cacheex_drop_csp = 0|1
drop incoming CSP cache (mode 3), detection is zero ecmd5, default:0
cacheex_allow_request = 0|1
allow incoming ecm request (mode 3), default:1
За решера незнам защото аз изличам от кеша за 0961/3 и го добавям към cccam. Така че това не ми е проблем каквото го няма в кеша си го взима от нормалните.
Картата идва на 200 300 но през нормална размяна, през кеша е друго там ми идва на времето на пинга до сърварите + времето за обработка. Някъде около 150 мсек макс.
За гледането така е перфектно, намерих канал които ми насичаше след като спрях някои линии. С тези стойности всичко заспа и отговаряше само от кеша предимно.
За времената с закъснение 880 msec заради горните настройки, ндс мни работи перфектно няма никакви сечки. Тези които не са ндс на 23,5, 36, 39 и те са супер с големите времена. Получава се нещо такова 88.85%
Това за времето не е така както се изкарва, проблема е ако има notok дане забравяме сизън през модул на колко работи и няма никакво насичане.
Revision 8148 by gf: config/reader: Refactor parsing of "cacheex_ecm_filter" setting.
Само ,че не мога да я намеря за i686 или не търся на правилното място.
Ако е в reader е само за cacheex=2 ако е в user тогава е за 3.
Пичове, благодаря, че наложихте това каше.
Потвърждавам думите на galiano, след като върнах на 8068 и филтрирах кеша , вече 4 ден не е рестартиран оскама а кеша е 86% и не е мърдал, явно това засега е най-стабилната версия![]()
Сега като се замисля май разбрах как работи, първата стойност е твърдият таймаут. Според мен това е времето което давате на свеж кеш да се сваля преди да пита нормалните четци.wait_time = 250 # means all requests have 250ms dyn wait time when old cache3 hit found
wait_time = 0:50:250 # means all requests have always wait time and 250 dyn wait time when old cache3 hit was found
wait_time = 17:950 means all 17XX have dyn wait time when old cache3 hit found
wait_time = 1702&ffdf:950 means all 1702/1722 have dyn wait time when old cache3 hit found
wait_time = 0:950:0 means all have always wait time whitout checking cache3 hit
След това започва да пита и нормалните четци и натрупаният кеш. Ако намери ключ в кеша се включва динамичното забавяне, тоест надушило е че има кеш и пробва да го използва целият.
Горе долу това е принципа според мен.
Когато е само на приемник може да експериментирате с големи стойности докато започне да насича. Ако оскама се използва и за размяна тогава се замислете сериозно как могат да се отразят на решера.
wait_time = 250 # means all requests have 250ms dyn wait time when old cache3 hit found
wait_time = 0:50:250 # means all requests have always wait time and 250 dyn wait time when old cache3 hit was found
wait_time = 17:950 means all 17XX have dyn wait time when old cache3 hit found
wait_time = 1702&ffdf:950 means all 1702/1722 have dyn wait time when old cache3 hit found
wait_time = 0:950:0 means all have always wait time whitout checking cache3 hit
Изпробвано времената на локалната карта скачат в небесата >700мс
може ли някой да ми обясни долния ред,нямам такъв рийдър corrupt
inko (0500&030B00/0000/2653/42:00000000000000000000000000000000): corrupt (2 ms) (0/0/0/0)
При мен е смесен Oscam настройките са така: 4AEE:200:250,5581:200:250,4AE1:200:250,0 604:200:250,0B01:200:250,0D02:200:450,18 10:200:450,183D:200:250,1803:100:550,010 0:200:250,0500:200:250,0963:100:200,0624 :200:250,0D03:200:250,0D0F:200:250,0D96: 200:250,4AE0:200:250,1702:200:250,1830:2 00:250,0BAA:200:450,0B00:200:450,092B:20 0:450
единствено имам насичане с myzen.tv което и така неуспях да оправя. м/у 60% 68% се обслужва от кеша повече несъм постигал.От 30h съм с Oscam r8119 не е крашнал все още.