Аз довечера ще пробвам първоначално да разменя местата на конверторите ми за 13 и 19,2 (тъй като този за 19 ми е с по-голям облъчвател от този АЛПС-а за 13 където го ползвам,защото ако получа добър резултат няма смисъл да купувам друг) и ще видим какво ще стане.Не прецених в момента на поставянето им двата с големите облъчватели да са от външните страни,но нищо де,то и така става,само дето ми се иска малко по-силен сигнал от 13 да хвана.
Размених местата на конверторите за 13 и 19. Т.е с по-широкия облъчвател дойде по-навън от центъра за приемане от 13.Получи се следния резултат: на 13 сигнала се увеличи с 6-7% а на 19 спадна с 3-4%(но това ме устройва тъй като там имах доста запас.Мисля че това е максимално изцеждащата конфигурация която става за мултифиида на 13-19-23 и 39.Двата конвертора с широки облъчвателя да са най-външно за 13 и 39,а тези АЛПС-а да са на 19 и 23(в центъра) .Така и 4-те спътника стават за гледане.Ще сканирам и ще тествам програмите и пак ще пиша :) .Поздрави




Reply With Quote



