André Rieu en Home Alone winnaars op eerste kerstdag


Het kerstconcert André Rieu, Kerst bij mij thuis op Nederland 1 en de kerstfilm Home Alone op RTL 4 waren dinsdag de meest bekeken uitzendingen op tweede kerstdag. De uitzendingen trokken 1,3 miljoen kijkers. Dat blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek. Slechts twee andere programma’s kwamen op prime time ook boven het miljoen uit, namelijk de korte film Ice Age: A Mammoth Christmas op RTL 4 en Liefs Uit op Nederland 1, beide goed voor 1,1 miljoen kijkers.

Op acht van de tien zenders waren op prime time speelfilms te zien. Na RTL 4 was SBS 6 daarmee het meest succesvol. The Santa Clause II trok 460.000 kijkers.

Vorig jaar was Frans Bauer de winnaar op eerste kerstdag met 1,4 miljoen kijkers voor een speciale aflevering van Bananasplit, gevolgd door Memories met een score van 1,1 miljoen kijkers.

Home Alone was vorig jaar tussen kerst en oud en nieuw te zien en bewees zich toen als een heuse kijkcijferhit met een score van maar liefst 1,5 miljoen kijkers.