ОК, ще пробвам да помогна. По ред на номерата:
1.Влизаш в плъгините на приемника, инсталираш кой да е от тези 4-ри оскама, например oscam-stable;
2.Сваляш на компютъра фтп програма - Filezzila например;
3.Сваляш на компютъра актуално бинари от линка, който ти дадохме с Боби и разархивираш файл "oscam";
4.Във FTP програмата от компютъра въвеждаш IP на приемника и порт 21;
5.В приемника, в директория /usr/bin стои файла на оскам - при мен е "oscam-stable";
6.Преименуваш файла от доунлоуд линка на "oscam-stable"
7.Меткаш го от компа в приемника, в диркетория /usr/bin - ще те пита дали да го заместиш, казваш да (увери се след преместването, че е с атрибути 755);
8.В директория /etc/tuxbox/config/oscam-stable на приемника, стоят конфиг файловете - настройваш ги по твоите нужди;
9.От приемника стартираш оскам и ако си направил всичко - гледаш.
Май е това
