De crisis tussen Oekraïne en Rusland rondom de Krim hebben een uitwerking op de tv-signalen in de regio. Oekraïense kanalen zijn uit de ether gehaald en vervangen door Russische.
Daarmee wordt het conflict in de regio ook duidelijk zichtbaar in het medialandschap. Het gaat om de Oekraïense kanalen Channel 5 en Channel 1+1 die afgelopen week uit de ether werden gehaald en vervangen door de Russische zenders Rossiya en nieuwskanaal Rossiya-24.
Zenderwissel op Krim illegaal
De zenderwissel in de ether en ook enkele kabelnetten kwam tot stand op bevel van Sergei Aksenov, de recent aangestelde pro-Russische premier die aansluiting zoekt bij Rusland en ook al het referendum uitschreef waarin de inwoners kunnen aangeven of ze aansluiting wensen bij Rusland. Het CPJ (Committee to Protect Journalists) heeft de actie scherp veroordeeld, noemt deze illegaal en eist dat de doorgifte van de zenders in de regio wordt hersteld.




Reply With Quote